Дома Рецепти Десерти и колачи 10 најдобри рецепти за Велигден

Велигденската торта е, се разбира, симболот на Велигден. Постојат толку многу рецепти за ова, сите омилени, добрите. Некои од нив потекнуваат од мајки и баби, други се едноставно новитет, непознат за никого. Во секој случај, првото нешто што секој се стреми да го направи е да проба парче вкусен, вкусен Велигден. Ајде да ги дознаеме најдобрите рецепти за нејзината подготовка.

Кралски Велигден (суров)

Царскаја Велигденсе разликува по неговиот вкус и начинот на подготовка. Може да биде или суров или варен. Суровата се смета за кралица на целиот Велигден, бидејќи се подготвува многу едноставно, лесно и дава незаборавен вкус. Треба да се додаде дека има многу рецептисуров Велигден, но суштината на подготовката останува иста. Мора да се запомни дека можете да го декорирате и надополнувате тортата со какви било состојки, бидејќи главната работа е имагинација. Треба да ги отфрлите сите сомнежи и да разберете дека суровото урда Велигден едноставно не може да пропадне!

Прво треба да го мелете урда неколку пати (треба да биде малку суво). Најдобро е ако сувото грозје е порано готвење, натопете се во алкохол (вино, ликер, рум) преку ноќ. Треба да направите еден вид крем од урда, така што не само што можете да го мелете, туку и да го победите со миксер. Крем од урда се меша со кисела павлака или крем, мек путер, сол (по вкус). Во оваа мешавина се додаваат околу 3 жолчки. Ванилин се користи за арома, а шеќер во прав за сладост.

Р.

Ако сакате, можете да додадете ореви, захаросани овошја, суви кајсии на масата на урда. Пред да ја ставите мешавината во сад, или сад за салата, таа мора да биде покриена со филм. Сè е покриено со чинија и се испраќа во фрижидер преку ноќ. Обавезно ставете товар на горниот дел од плочата: друга чинија салата или тегла течност.

Следното утро, Велигден е изваден од калапот и украсен со бобинки, прскалки, глазура и друг украс за слатки. Треба да го јадете првиот ден, во екстремни случаи - чувајте го само во фрижидер.

т

Кралски Велигден (варен)

Со цел да се подготви варен кралски Велигден, мора да ги користите истите состојки како и за суров, но методот е малку поинаков.

Урда се мати со миксер и мек путер, се додава кисела павлака (прилично масна, може да се користи крем). Сите компоненти се мешаат и варат во специјални јадења додека не врие. За време на готвењето, треба да промешате сè за да не изгори смесата. Штом масата на урда се вари, мора да се отстрани од оган и да се излади, мешајќи.

По ладењето, треба да додадете ореви на масата (најчесто се користат бадеми), шеќер, суво грозје, захаросани плодови (по вкус) и други адитиви. Не заборавајте ванилин! По мешањето, сè се пренесува во пасочни, се покрива со чинија со товар и се испраќа во фрижидер околу еден ден.

П.

Крем од Велигден

Главната состојка за крем е урда. Затоа, ако се одлучи да се готви токму таков колач, тогаш треба да складирате урда.

Значи, претходно изматените жолчки (4 парчиња.) Со шеќер и павлака се додаваат на ренданото урда. Тие треба да се камшикуваат додека не станат пенести. Потоа сè се става на урдата и се промешува. На оваа маса се додава мек путер. Садот, кој го содржи работното парче, мора да се стави во тенџере и да истури малку вода во неа за да се вари смесата. Целиот процес ќе трае околу половина час. Откако ќе го тргнете од оган, ставете го садот со масата во ладна вода за да се излади сè.

Подоцна, можете да додадете претходно обработени суво грозје, ореви, кора од портокал. Сè треба да се постави во калап, кој е покриен со филм, фолија или газа. Рабовите на газата се ставаат на калапот и се покриваат со табла, на чиј врв има товар. Велигден треба да биде во фрижидер 24 часа.

л

Велигден со чоколадо

Урдата, која е избришана преку сито, по можност двапати, се меша со кисела павлака и мек путер. На оваа маса се додаваат ореви, суво грозје, захаросани плодови и чоколадо, кои мора да се рендаат многу ситно пред тоа и да се мешаат со шеќер во прав. Сите состојки се мешаат со масата од урда. Мешајте сè додека не се изедначи и не зарумени чоколадо.

но

Масата е поставена во сад и покриена со тенка крпа. Бидете сигурни да го покриете со друг сад со тежина. Велигден треба да остане во форма и фрижидер околу еден ден, а подобро еден и пол.

Може да биде украсена со глазура, дезени, декор за пециво. Овој Велигден ќе стане незаменлив на празничната трпеза!

р

Велигден со захаросани плодови

Захаросаните плодови се додаваат на разни видови Велигден, тие се универзални и даваат вкус и интересна сенка на која било торта.

Квасецот треба да се разреди во доволно топло млеко со додаден шеќер. Кога ќе меурат, додадете омекнат путер, јајца, зачини и билки по вкус. Сè е темелно измешано и се додава брашно. Започнува фазата на месење. Кога ќе се замеси, препорачливо е да го намастите со растително масло, да го завиткате и да го ставите на топло место. 1 час и 30 минути ќе бидат доволни за да се појави тестото. Захаросани плодови и други адитиви што ги посакувате се ставаат во неа.

Пред печење, треба да ја намастите формата и да поставите пергамент, што ќе биде повисоко од самата форма. Неопходно е да се пополни формата со тесто до половина и да се остави да се вари уште 30 минути. Колачот ќе се пече 1 час и 15 минути.

од

Велигденска ванила

Постојат многу рецепти за ванила Велигден. Ванилата може да се додаде и во сировиот, во варениот, во крем и во печениот велигден. Таа дава шик мирис што го симболизира празникот и потсетува на детството. На крајот на краиштата, многумина притрчаа во кујната да видат што одлучи мајка ми да пече.

Со цел да се готви ванила Велигден, треба да земете рендано урда, мешајќи, додадете крем за тоа. Оваа мешавина се пренесува во газа завој. Тоа е обесено од рабовите. Ова овозможува да се исцеди течноста што се формирала. Потребно е да се задржи урда во оваа состојба околу 12 часа. После тоа, додадете шеќер, ванила на масата и измешајте. Смесата се става во калап и се покрива со товар. По половина час, можете да го извадите Велигден со ванила и да започнете со лекување.

до

Велигден со ф'стаци

Велигден со ф'стаци е еден од омилените деликатеси на децата. Пред да готвите, треба да ги натопите и излупите ф’стаците од кожата, да ги филмите и исецкате. Лабавото урда мора да се меша со јајца и шеќер (кои претходно беа загреани во водена бања). Јајцата со ванилин шеќер се додаваат во масата на урда. Потоа се става омекнат путер и се меша. Последниот чекор е да додадете ф’стаци во смесата. Сè е поставено во форма и под товарот се испраќа до фрижидерот. По 8 часа, можете да го добиете Велигден.

rn

Велигден со мед

Многу луѓе не го почитуваат шеќерот како додаток на храна. Затоа шеќерот може да се замени со мед. Во овој случај, Велигден ќе биде не само исклучително вкусен, туку и диетален.

Прво, препорачливо е да се мелат јајцата со мед додека не се изедначат. Потоа им се додава мек путер и сè се мати додека не се појави пена и униформност.

н

Тогаш сето ова постепено се додава во урдата со кисела павлака. Масата се става во сад и се става под преса. Велигден во оваа состојба треба да се чува или во фрижидер или на друго ладно место. За еден ден, таквата торта може да се сервира на празничната маса.

до

Велигден од ферментирано печено млеко

Ферментираното печено млеко промешајте го со млеко на среден оган, постепено додавајќи им павлака и жолчки. Императив е да се осигура дека масата не врие. Кога ќе се загрее, треба да се стави на топло место околу 10 часа. Масата треба да биде суспендирана така што целата течност се исцедува од неа.

После тоа, треба да ја ставите мешавината на чинија, додавајќи шеќер и ванила на неа заедно со омекнат путер. Препорачливо е да се победи сè со миксер. Треба да додадете суви цреши и суво грозје. На крајот, сè е поставено во сад под товарот на топло место 12 часа. После тоа, треба да го ставите Велигден во фрижидер 6 часа. Како резултат, сè е извадено од калапот и украсено по вкус.

Русија.  Мравка-Нетебуг.  2 март.  Мора да се има, многу храна.  Фотографија од архивата: 20/04/2006

Сирење Велигден

Измијте ги жолчките (12 парчиња.) Преку сито, активно матете со миксер, претходно комбинирајте ги со урда (400 гр.), Путер (400 гр.) И шеќер (400 гр.). Зачинете со сол по вкус и додадете ванилин. Ставете го во сито покриена со газа и ставете го во фрижидер. Willе бидат потребни дванаесет часа за да се исцеди вишокот течност.

Вообичаено е да се користи сирење Велигден, откако ќе го намачкате со парче торта.

в

Готвење велигденско урда: видео

Слични написи

Остави одговор