Најдобар

Декември е време на чекање за магија. Би сакал да можев да добијам волшебно стапче, како во бајка за Пепелашка, така што еднаш (!) И самата коса ќе се заврти во ...

Новата година доаѓа наскоро, што значи дека девојчињата почнуваат да размислуваат за сопствениот уникатен имиџ за оваа магична ноќ. Евиденција за маникир и епилација, ...

Очите се нашиот прв помошник во секојдневните работи. Затоа, исклучително е важно да се грижиме за здравјето на ова „огледало на душата“. Тоа е многу нежен орган кој редовно е подложен на силен стрес - ...

„Не знаеме ништо за нив“ © Како да го обучите вашиот змеј. Сакав да ја започнам статијата токму со оваа фраза. Затоа што пред да започнете ...

Што е најчесто во умот и јазикот на мажот? Се разбира, темата за секс. Секако, ова е прилично генерализиран израз, сепак ...
0 497

Да се ​​поминат ноќи во нежните прегратки на саканата личност е среќа. Но, понекогаш тоа е засенчено од различни ситуации кои не зависат од нас. Деловни патувања, одвоени одмори и ...

Прилично е тешко да се изненади модерната прогресивна личност со нешто. Но, ајде да се обидеме да го сториме ова со помош на овој напис. Значи, за каква тантрична масажа станува збор ...
0 589

Ох, овие жени, права коса мора да се извитка, а витканата коса да се исправи. На какви трикови не одат дамите за да добијат убава ...

Во пресрет на летото, девојчињата тропаат од нозе во потрага по најдобрите рецепти за да се донесат до совршен изглед. Дека само дамите не ги тестираат сите ...

Летото доаѓа, летната сезона. Многу наскоро, првите зеленило ќе се појават на креветите, јаболкниците ќе цветаат. Малку подоцна ќе одам бобинки. И кон крајот на летото ...