ФРИДА77

Од првите недели од бременоста, расположението на повеќето жени е заматено од низа проблеми поврзани со раѓањето на нов живот. Најчесто тоа е гадење, вртоглавица, поспаност, ...

Без оглед на тоа како секој од нас се однесува кон астролошките предвидувања, во пресрет на Новата година, повеќето сепак се свртуваат кон хороскопи со цел да откријат ...

Оние кои некогаш ги посетиле ОАЕ, сигурно ќе се согласат дека значителен дел од најновите светски чуда се наоѓаат овде, во главниот град на Дубаи ...

Австрија не е најпопуларна туристичка дестинација, но оваа далечна земја има посебен, мистериозен шарм што не можете а да не го почувствувате додека шетате по тивките улици ...

Брошури за рајските острови и извонредните, светли, волшебни снимки од ТВ-екранот можат да станат реалност доколку имате доволно среќа да дојдете до најмногу ...

Бисерот на Дунав, град на контрасти, богат со средновековни знаменитости и една од најпознатите метрополи во Европа - Будимпешта. Главниот град на Унгарија како административна единица ...

Понекогаш дури и најуредните и вредни домаќинки се соочуваат со проблем на непријатен мирис од фрижидерот. За жал, дури и купување на најскапи и најфункционални ...

Кафеавата плакета не само што е естетски непријатна, туку е и опасна за здравјето на забите и непцата. Постојат неколку фактори кои го провоцираат ...

Придобивките од овој прекрасен пијалок беа познати дури и во Антички Египет; аналогот на модерен квас беше многу популарен поради неговите чудесни својства. Но, сите ...

Доколку жената доживее непријатност наутро, блиските луѓе во повеќето случаи ќе се сомневаат дека е во интересна позиција, бидејќи вртоглавица, гадење ...