Олга Галагуз

Тешко е да се најде некој што не сака јагоди. Вкусна миризлива Бери е пријатна за јадење свежа, прави одличен џем и миризливи компоти. ЗА ...
0 411

Скоро сите родители веруваат дека пелените се еден од најбараните пронајдоци. Благодарение на нив, младите мајки повеќе не мијат купишта влажни пелени, ...

И покрај тоа што е глодар, морското прасе е преслатко суштество кое брзо станува омилено семејство. Овој мал меки ...
0 419

Секоја мајка се грижи нејзиното дете да биде најубаво и да изгледа негувано. Детската фризура игра важна улога во овој ...
0 371

Порано или подоцна, секој родител се соочува со проблем да го одвикне бебето од шишето. Ако бебето било исклучиво доено, процесот ...
0 366

Првите пешаци беа стол со четири тркала. Иако не изгледаа многу привлечно, тие сепак одлично се претставија со своите главни функции ...
0 453

Во среќно време од детството, малку луѓе сакаат да носат капи. Скоро секое дете се обидува да ја тргне омразената капа само по излегувањето од куќата. ОД ...

Новата 2018 година само што се приближува, но водечките светски дизајнери веќе подготвија многу изненадувања за loversубителите на убави и модерни чевли. Таа не игра ...
0 441

Чанти одамна се сметаа за стилски додаток. Тие ви дозволуваат да ја разредете сликата, да додадете кора од лимон и да ја покажете вашата индивидуалност. Модните трендови секоја година ...
0 431

Јакна е еден од основните предмети на женската гардероба, скоро нешто за сите сезони. Тие остануваат во мода оваа година, па време е да се купат ...