Ирина Микаилова

Кога прават шминка многу често, жените обрнуваат внимание на очите и усните, и ги игнорираат веѓите. Ова доведува до ...

Одамна помина времето кога тенки, скиснати веѓи беа во мода. Сега природноста е во прилог, така што веѓите треба да бидат ...

Хена е природен и безбеден лек што жените го користеле како боја на коса уште од античко време. Во последниве години, Хена ...

Вкусна сочна јагода за убавина не прави среќни цело лето. И на возрасните и на децата им се допаѓа, се користи за готвење компоти и конзерви, за полнење ...

Раковите се непривлечни по изглед, но во исто време се сметаат за многу вкусно задоволство. Boубителите на пиво особено ги ценат варените ракови. Но, соништата за ...

Јагодите се сметаат за едно од омилените летни задоволства. Возрасните и децата ја сакаат. Од почетокот на летото до есента може да се купат вкусни ...

Оризовото млеко не се наоѓа често во руските продавници, но со одредена издржливост може да се најде на продажба или да се подготви самостојно. Овој производ ...

И покрај високата калорична содржина на грозјето, неговиот сок се смета за вреден диететски производ. Се користи за слабеење поради неговата способност за детоксикација на организмот ...

Соја млеко е растителен производ, прехранбен производ, кој е особено распространет кај вегетаријанците. Може да се користи како замена за кравјо млеко, ...

Еден од најпопуларните ориентални зачини е циметот. Најчесто се додава во печива, но неодамна стана популарен ...