Наталија Василиева

Девојчињата имаат loveубов кон убавите работи уште од детството. Секој се стреми да ја имитира својата мајка и да изгледа стилски и убав. Денес предлагам да плетам интересна ...

Пријатни плетени влечки се пријатни за носење на која било возраст. Денес ви нудам детална мастер класа за плетење влечки како детски чизми. Тие се многу ...

Скоро секоја девојка што сонува за идеална фигура слушнала за „златното правило“, кое забранува јадење после шест навечер. Колку е ефикасен овој закон, и ...

Многу често, желбата да се јаде нешто штетно за нашето тело се меша со здравиот начин на живот. Некој го привлекува брашното, други - зачинето, ...
0 515

Експертите препорачуваат миење на косата додека се валка. Лојните секрети, правот што се акумулира во основата на косата го отежнува кислородот и другите да влезат во корените ...

Некои девојки забележуваат пурпурна или црвена пајажина на кожата. Ова се пајакови вени формирани од оштетени капилари. Што е ...

Кесите под очите можат да го уништат изгледот на секоја жена. Кои се причините за ваквите манифестации и како да се справите со нив, ќе ви кажеме денес.

Болката за време на менструацијата, во најголем дел, е природен процес и не означува никакво заболување. Сепак, некои доживуваат доста силно и ...

Современата индустрија нуди многу лекови и техники кои ќе ви помогнат да изгубите тежина. Но, многу луѓе кои сакаат да изгубат тежина повеќе не им веруваат на овие чудесни лекови. Денес ...
0 524

Промени во пигментацијата на косата забележуваат не само постарите луѓе. Понекогаш ваквите модификации се случуваат во младоста, некои родители забележале седа коса ...