Олга Федорова

Промени поврзани со возраста, хормонални проблеми, па дури и долгоочекуваното породување негативно влијаат на состојбата на гениталиите. Влошувањето на кожата и внатрешниот регион ослабува ...

Егзотичното сончоглед е хибрид на ноќниот сенка. Расте на грмушки високи до 150 см Светло црна боја и заоблена форма, висока ...

Често, инфузиите и лушпите од лековити растенија помагаат од разни болести подобро од лековите. Овие уникатни билки вклучуваат оригано ...

Правилно сушено овошје е многу здраво. Кога се сушат, витамини, елементи во трагови и влакна се зачувани во нив. Тие се погодни за правење здрави ...

Јагодата има не само вкусни ароматични бобинки, туку и нејзините лисја содржат голема количина на хранливи и медицински компоненти. Можете да ја запознаете на ...

Популарноста на заживувачки пијалок - кафе - постојано расте. Го зголемува тонот на телото, ја активира ефикасноста и помага да се разбудите наутро. Но, како во ...

Не секој успева да добие планиран одмор, резервирајте соодветна турнеја. Многумина од нас одат на спонтани одмори или на одмор, што сакаме да ги поминеме што е можно поинтересно ...

Помалку е познато за придобивките и неопходноста на витамин Б12 за организмот отколку за популарните витамини Ц, А, Е, Б6. Сепак, тој ...

Ананасот отсекогаш бил симбол на луксуз, аристократија и префинет вкус. Сепак, не е секогаш можно да се купи сочно и зрело овошје. Но, да се направи

Во нашиот материјален свет, вообичаено е да се плаќа за сè. Но, не секој може да си дозволи да купи скап билет за море или за московскиот регион ...