Лице

Кога прават шминка многу често, жените обрнуваат внимание на очите и усните, и ги игнорираат веѓите. Ова доведува до ...

Одамна помина времето кога тенки, скиснати веѓи беа во мода. Сега природноста е во прилог, така што веѓите треба да бидат ...

Хена е природен и безбеден лек што жените го користеле како боја на коса уште од античко време. Во последниве години, Хена ...

Секоја жена сонува за мазна, кадифена и негувана кожа на телото и лицето. Разновидна козметика и процедури можат да помогнат во ова прашање ...
1 692

Сега многу жени се жалат на недостаток на време да се грижат за себе. Затоа, тие претпочитаат да не ги користат услугите на козметички салони, туку да прават процедури за грижа ...

Декември е време на чекање за магија. Би сакал да можев да добијам волшебно стапче, како во бајка за Пепелашка, така што еднаш (!) И самата коса ќе се заврти во ...

Новата година доаѓа наскоро, што значи дека девојчињата почнуваат да размислуваат за сопствениот уникатен имиџ за оваа магична ноќ. Евиденција за маникир и епилација, ...

Воопшто не е потребно да се трошат пари на скапи процедури за подобрување на изгледот на лицето во салоните. Многу процедури може да се направат дома од достапни ...

За да ја отстраните шминката од лицето навечер, не е доволно едноставно да се измиете со вода и сапун. Згора на тоа, за оваа намена, користете сапун и ...

Таков козметички дефект како старечки дамки може да се формира на која било возраст. Можете да го елиминирате грдото затемнување на лицето на различни начини. Најмногу едноставни и ...