Патувања и туризам

Не секој успева да добие планиран одмор, резервирајте соодветна турнеја. Многумина од нас одат на спонтани одмори или на одмор, што сакаме да ги поминеме што е можно поинтересно ...

Доколку сакате да комбинирате историски екскурзии и спа третман во вашиот одмор, ве советуваме да одите во Унгарија. Тука ќе најдете ...

Оние кои некогаш ги посетиле ОАЕ, секако ќе се согласат дека значителен дел од најновите светски чуда се наоѓаат овде, во главниот град на Дубаи ...

Во нашиот материјален свет, вообичаено е да се плаќа за сè. Но, не секој може да си дозволи да купи скап билет за море или за московскиот регион ...

Австрија не е најпопуларна туристичка дестинација, но оваа далечна земја има посебен, мистериозен шарм што не можете а да не го почувствувате додека шетате по тивките улици ...

Брошури за рајските острови и извонредните, светли, волшебни снимки од ТВ-екранот можат да станат реалност доколку имате среќа да излезете на најмногу ...

Бисерот на Дунав, град на контрасти, богат со средновековни знаменитости и една од најпознатите метрополи во Европа - Будимпешта. Главниот град на Унгарија како административна единица ...

Топлото море и жешкото сонце се она за што сонуваат добра половина од жителите на нашата земја во текот на долгите зимски месеци. Ако твојот ...

Кога одите на патување во странство, треба темелно да се подготвите - да направите список на работи, случаи и да ги соберете сите документи. Не е ни чудо да заборавиме во оваа врева ...

Дали сакате активности на отворено? Тогаш веројатно сте имале идеја да одите на кампување со пријателите или семејството. За оние кои ќе го направат ова ...