Десерти и колачи

Сезоната на бобинки е одамна завршена, но не е важно. Навистина, во многу продавници можете да најдете и свежи и замрзнати бобинки. ДО...

Највкусната и неверојатно здрава боровинка расте кај нас во тундра и во шума со умерена клима. Оваа Бери е конзервирана, сушена, направена ...

Баклавата е вкусна ориентална сладост, има многу рецепти за подготовка на која. Но, и покрај неговата разновидност, постојат неколку ...

Лебот од цели зрна е различен од вообичаениот во однос на технологијата за готвење, па затоа не е униформен на сечењето. За нејзина подготовка се користи брашно од цели зрна и ...

Седејќи дури и на многу строга диета, од време на време постои желба да се разгалите со нешто слатко. Ова може да се направи без да му наштети на фигурата, ...

Домашните колачи секогаш се држеле со голема почит и приоритет пред продавницата. Кои се млечните колачи, кои сè уште се паметат ...

Чебуреки е популарно јадење во многу кавкаски земји; тоа е традиционално предјадење на монголските и турските народи. Најчесто тоа е печива направена од бесквасен тесто, ...

Северна бобинка, многу слична по изглед на малини, но апсолутно не е слична по боја и вкус ...

Летната сезона на свежи бобинки заврши, но ова не е причина да изгубите срце! Сигурно многу домаќинки се грижеа за замрзнување на бобинки на ...

Многу луѓе ги сакаат баровите Сникерс за нивниот вкус со карамел-орев. Врз основа на такво чоколадо, тие излегоа со слатки, колачи, колачи и коктели, кои се ...