Рецепти

Многу луѓе погрешно веруваат дека во светот има само два вида кафе - во зрна и инстант кафе. Всушност ...

За подготовка на вкусни салати, се избираат модри патлиџани со мала големина, а со цел да се остави горчината, зеленчукот е претходно исечен и посолен. Модар патлиџан во корејски стил може да се направи од ...

Морското леќа е уникатно Бери кое содржи многу витамини, минерали и елементи во трагови. Прави вкусен џем, сок, компот, ...

Лебот од цели зрна е различен од вообичаениот во однос на технологијата за готвење, па затоа не е униформен на сечењето. За нејзина подготовка се користи брашно од цели зрна и ...

За да ја задржите убавината и здравјето на телото, можете да користите не само достигнувања на модерната медицина, туку и природни и корисни народни лекови. На пример, одлична ...

Бери на здравјето, како што се нарекува морето, е корисно во каква било форма. Можете да го јадете свеж или да го пиете за да направите сок. Кога се додаваат на ...

Грмушките од црна рибизла сега се наоѓаат во секоја летна куќа. Бери на ова растение се користи и при готвење и за потребите на традиционалната медицина. Но ...

Морскиот ајдучка трева е добро позната лековита билка. Бобинки од морето се користат за лекување на многу болести, користени во козметологијата и готвењето. За медицински цели од ...

Крв колбас е многу популарно јадење. Но, малку луѓе знаат дека е исто така корисно. Главната состојка во оваа ...

Медните печурки се вкусни, без разлика каков рецепт се подготвуваат. Кавијарот од нив има особено интересен вкус. На крајот на краиштата, се користи не само ...