Градина

Розата е украсно растение кое припаѓа на семејството на розови колкови или розацеа. Не сите сорти се погодни за одгледување дома ...

Јагодите се едни од најомилените бобинки во нашата земја. Може да се одгледува практично низ цела Русија. Оваа Бери е скромен во грижата ...

Можете да најдете диви јагоди во скоро секоја градина заговор. Луѓето ја нарекуваат јагоди во нејзината градина. Градинарите ја ценат оваа Бери за одличната ...

Лешник или леска може да се одгледуваат независно дури и во сибирски мразови. Овој компактен грмушка е скромен за одржување услови и со добра ...

Друго име за затворен погон Spathiphyllum е "Women'sенска среќа". Цветот припаѓа на семејството Ароид. Татковината Спатифилум е екваторијална Латинска Америка и Филипинските острови ....

Глоксинија е популарен цвет меѓу познавачите на затворен растенија. Друго име за ова растение е синингија убава. Точно ги опишува карактеристиките на цветот ...

Вообичаено е да се повикува на маслиново растение повеќегодишно растение наречено Јасмин. Нејзините грмушки се одликуваат со прекрасни, извонредни цвеќиња со извонредна арома, кои потсетуваат на јагоди. За некое време ...

Атрактивниот светла антуриум ни дојде од суптропските шуми на Јужна Америка. Во природата, има околу 500 видови на антуриуми, од кои некои станаа ...

Секој градинар или градинар сонува за чиста и негувана област каде што нема плевел. Но, во реалноста, мора да водите секојдневна борба со ...

Вкусната боровинка припаѓа на семејството Лингонбери. Има пријатен вкус и арома и е исклучително корисен за здравјето. Боровинките се јадат во ...