Дома Релаксација Празници Што да им дадам на младенците

Свадбата е сериозен и одговорен празник.... Младенците сакаат гостите да бидат задоволни, а секој од гостите, пак, сака да претстави оригинален подарок што ќе го памети ново-изработената двојка за целиот свој долг живот

Што да им дадете на младенците ефтино добар-свадба-подарок

Ако нема многу пари за подарок, можете достоинствено да излезете од оваа ситуација. На пример, можете да преговарате со други гости на празникот и да додадете на сите заедно одредена сума пари. Како резултат, можете да купите неопходен, корисен и скап подарок на нив.

Ако младите по венчавката се преселат во својот дом, тогаш малите апарати за домаќинство ќе бидат добри подароци: миксер, кафемат, котел, железо. Алтернативно, можете да претставите прекрасно ќебе, завеси, таписерни перници, постелнина, патем, можете да го декорирате со свој вез, на пример, да везете иницијали на невестата и младоженецот. Алтернативно, можете да донирате комплет садови, чаши, може да донирате вазна, но само под услов да се полни со вода со цвеќиња или слатки. Не треба да биде празна ова не е добар знак.апарати за домаќинство во подарок за свадба4

Ако имате таленти на уметник, можете да направите слика на младенците или да направите цртан филм - комична слика, на која се претставени смешни и смешни невеста и младоженецот. Можете да создадете колаж со фотографии на невестата и младоженецот, некој момент од нивниот живот пред бракот. 469c7319902dba1ffe8b458fe95c6d0f

Ако новосоздадено семејство ќе купи автомобил, тогаш можете да му дадете подарок за него - навлаки за автомобили, некои ситници како мириси.

Друга опција за ефтин подарок е подарок сертификати. Тие можат да бидат за набавка на козметика, патување во салон за убавина или спа центар, патување за масажа за двајца, романтична вечера за двајцаи др.

Се разбира, во секој случај, за почеток е најдобро да откриете што сакаат невестата и младоженецот како подарок, што им треба. После тоа, треба да комуницирате со останатите поканети за да нема идентични презентации.

Што да им дадете оригинал на младенците

Креативни опции за подароци:

 • спарени маици, чаши, перници, чинии со отпечатоци од фотографии или смешни натписи; Перници
 • нешто направено со свои раце или по нарачка, тоа може да биде фигурина, накит, вез со монистра или конци, слика, сапун на кој се претставени невестата и младоженецот;
 • корпи со козметика за двајца или со овошје, деликатеси, добар и квалитетен алкохол, слатки;
 • во смешни продавници или на Интернет можете да најдете кул подароци, како што се смешни писма, сертификати, медали, чаши за „најдобрата невеста“ или „најхрабриот младоженец“;
 • кутија со живи пеперутки - оригинална, убава, неочекувана, светла; бабочки1
 • необична постелнина со натписи или смешни слики;
 • Подарочни сертификати за лет во тунел на ветер, хеликоптер, балон на топол воздух или за скок со заеднички падобран;
 • организирајте пиротехничка претстава со контактирање на специјална служба;
 • сертификат за заеднички фотосесија;
 • оригинален букет меки играчки, слатки, слатки, колбаси и сирење, мали шишиња алкохол;22-чето-подарит-на-советбу-творчески-подрок-букет
 • патување во жешки земји за „меден месец“;
 • креативните луѓе можат да излезат со песна, да изведат танц или сцена за идните сопружници.

Подарокот може да биде наједноставен, но со пресврт, на пример, комплет садови со необични светли бои, персонализирани очила, кутија со слики на невестата и младоженецот и многу повеќе.

Како да дадете пари на младенците на оригинален начин

Ако не знаете што да дадете, донирајте пари. Секогаш е потребно и пријатно, а едно младо семејство самостојно ќе сфати каде и на што да ги потроши или ќе ги стави во свинче банка. Најлесната опција е да ставите пари во прекрасен плик што можете сами да го купите или да го направите. Можете да се префрлите на банкарската картичка на младоженецот или невестата со приложената порака за честитки.

Ако сакате да направите оригиналенподарок за готовина, еве неколку креативни опции:

 • дрво пари - можете да закачите сметки и монети на жива фабрика во тенџере или да направите дрво од жица, монистра и пари, додека можете да направите земја од монети и лисја надвор од сметки;
 • фрегата пари - можете да купите дрвен брод во специјални продавници и да заработите пари наместо редовно плови или да го направите бродот сами;
 • "Зелка во тегла" - секоја тегла се зема, сметките се ставаат во неа и теглата се извртува или се затвора со прекрасен капак или пакување;
 • чадор за пари - чадорот се отвора, а сметките се врзани за иглите за плетење, изгледа убаво, необично и оригинално; dengi-na-svadbu-e1432744406983
 • слика за пари - можете да направите слика од преклопени пари или да направите лукава слика со двојно дно, каде првото платно ќе биде едноставна слика, а внатре има пари; 810_9
 • албум или книга направена од пари - можете да купите албум со фотографии и да ставите пари наместо фотографија;
 • цветни пари - розите се прават од банкноти, засилени со жица и завиткани во хартија за завиткување, примајќи букет рози; 16
 • друга опција е оригами од пари, можете да направите птици или диносауруси и да ги ставите под стакло; f0867534c947418372769087cf2c7393
 • мониста од пари - банкнотите се уредно залепени или зашиени на конец или ланец и оваа декорација се носи на млади луѓе; 189_15
 • ковчег направен од пари - можете да купите ковчег или едноставна кутија и да украсите со сметки, или само убаво да ги извртувате парите и да ги ставите во ковчег, ковчег, убава кутија.
Слични написи
0 412

Остави одговор