Дома убавина Боја на страст: како да добиете совршен црвен маникир

Црвената боја на лакот не е секогаш погодна за нокти. Прво, треба да се нанесува многу внимателно на ноктите, бидејќи секое „трчање“ на кожата на прстите ќе биде видливо и ќе ја расипе целата естетика. Второ, за време на отстранувањето од ноктевата плоча, последното, по правило, е обоено со прстот, а потоа треба да шетате со такви рачки неколку дена. Но, сите негови недостатоци се опфатени со тоа како изгледа маникирот, каде што се заснова на црвена боја. Прекрасни и необични комбинации на бои, идеи за секојдневен и празничен маникир - прочитајте и видете во овој напис.

Маникир во црна и црвена боја

1439210507_manikyur-20

Црна и црвена, две од овие страствени и секси бои се во совршена хармонија и ја поставуваат сликата на вампирана жена. Но, сепак, не секогаш. Точната комбинација на бои ќе помогне да се направи маникирот помалку привлечен и помалку празничен. На пример, црвено-црниот маникир на месечината може да се разреди со бело. Тогаш изгледот на ноктите ќе се промени на попозитивен начин.

Но, за оние кои сè уште сакаат да ја напуштат комбинацијата на точно црвена и црна боја, без разредување со другите - како дизајн, можете да изберете што сака вашето срце. Овие бои се толку соодветни едни на други, што е тешко да се замисли уметност за нокти што би го побила ова. На пример, таквата јакна изгледа многу убаво, каде линијата за насмевка е малку закосена на едната страна, а пенливи искри се нанесуваат над црниот лак.
maxresdefault

Сите нокти можете да ги покриете со црвен лак, а безимените со црно. За да дадете поголема оригиналност, нацртајте имитација на тантела на издвоениот лак. Ова се прави со тенка четка натопена во отстранувач на лак.

vAJl5ZVc9RM

И уште неколку опции за идеи, комбинација на црвена и црна боја.

64654654564-900x600

cherno-krasnyy_manikyur1

krasnyy-s-chernym-маникир-4

cherno-krasnyy_manikyur5

Маникир во црвена и бела боја

Светла, привлечна, полна со свежина и новина - ова е, се разбира, маникир со црвени и бели лакови. За разлика од претходната верзија, оваа комбинација е идеална и за секојдневниот живот и за празничните прилики. Рацете со таков маникир изгледаат многу негувани, па дури и аристократски.

Ако не сакате да потрошите многу време на комплексен дизајн, но сакате нешто необично, само направете го ова маникир за месечина,наизменично сликање на дупката или со бела или со црвена боја. Едноставно и оригинално во исто време.

црвено-бело-дизајн-нокти-маникир-21Алтернативно, направете декор за прстен со истакнување со една од боите. Во овој случај, црвеното е избрано како главно, но вие, ако сакате, можете да го замените, ставајќи бело во преден план.

5527И, како ви се допаѓа таков невообичаено летен и мега женски маникир, што, како и во претходните случаи, е прилично едноставно да се направи.

65Уште една едноставна и многу симпатична варијација на хармоничната комбинација на црвени и бели лакови. Секој од нив, откако се обиде, може да се направи самостојно, дома.
5710

Hy6aKMNhpTQ

53087-07

1386779970_belo_krasnyj_dizajn_nogtej

Маникир во црвена и сина боја

Маникир со комбинација на црвена и сина е редок. Веројатно затоа што не секој е навикнат на таква необична, светла и донекаде предизвикувачка комбинација. Со нивна помош, можете да создадете и релативно строг и привлечен маникир, тоа веќе зависи од специфичното расположение. На пример, наједноставната опција за дизајн е прикажана на фотографијата подолу. Ова е редовна јакна, но без употреба на бела боја. Интересна карактеристика во распределбата на бојата: црвена од една страна, сина од друга страна. Во исто време, линијата за насмевка е нагласена со златна лента, а некои од ноктите се rhinestones.

сина3-640х559

Можете да набавите специјален лак што создава ефект на парчиња и да го нанесете на друг. Основниот лак треба да биде нормален, без никакви ефекти. Нанесете украсен лак преку целосно исушен основен слој и почекајте да се појави ефектот. За подолг резултат, завршете со завршен слој, тогаш маникирот ќе трае околу една недела и ќе го задржи сјајниот сјај.

8-6

Вклучувајќи ја вашата фантазија, дефинитивно ќе излезете со свои, уникатни и неповторливи дизајни на ноктите!

патриотски-diy-свадба-маникир.оригинално

Маникир црвено со злато

Црвената е бојата на страста, златото е симбол на богатството и самодовербата. Комбинацијата на овие два елементи може да создаде прекрасен маникир кој ќе изгледа многу скапо, дури и ако за неговото создавање се потрошени 10 минути време и 200 рубли. Сè може да се користи како позлата. Најлесната опција е златен лак и сјај. Често се користат фолија и украсни ленти.

красниј-с-золотом8

И можете да ги комбинирате истите ленти и лак.

злато-640х501

Со светло златен лак користејќи тенка четка, можете да нацртате контури на дупката за нокти, користејќи и обични точки и ленти со геометриски форми. Не треба да сликате над самата дупка. Едноставно и убаво.

златен систем2

Ако имате вештини за цртање, можете да скицирате посложени украси. Главната работа е желбата за создавање и носењето трпеливост.

красниј-с-золотом1

И вака изгледа златно-црвена јакна.

11

И, се разбира, не заборавајте за класичниот избор на еден шајка. Таквиот маникир може да се нарече "набрзина", кога времето истекува, а ноктите треба да се стават во ред.

632-e1450214076403

Црвен мат маникир

a0jQivOqyKw

И покрај фактот дека сјајот многу им се допаѓа, тој има тенденција да стане досаден. Заменет е со мат маникир, кој изгледа невообичаено. Навистина, за разлика од првата опција, таа не трепери на сонце, туку строго и смирено „седи“ на ноктите. Што се однесува до дизајнот на ноктите, можете да го сторите истото со подлога како и со сјајни нијанси, а ефектот на таквата уметност на ноктите понекогаш го надминува дури и највисокиот сјај.

Но, може да биде многу тешко да се најде мат лак со соодветна нијанса, и тука спасување ќе дојде до животно пробивање. Нанесете лак за нијанса што ви се допаѓа на ноктите, а потоа, додека слоевите сè уште не се суви, доведете ги дланките, со ноктите надолу, до пареата што излегува од врела вода. Држете додека лакот не се исуши целосно. На овој начин ќе добиете прекрасна мат нијанса без да купите специјален лак.

И тогаш можете да фантазирате директно над дизајнот на невен.

HTB1BPHzIpXXXXa8XVXXq6xXFXXXP

571-e1453991711524

Q7bRpRr1cEI

Црвен маникир со rhinestones

65e811d4b349e6c4424d773a5b57a374

Дури и наједноставниот маникир, изведен од аматер, без цртање украси ќе изгледа многу убаво и професионално ако е украсен со rhinestones. Точно, како и со цртеж, подобро е да не се претерува со камења, во спротивно целата слика ќе биде расипана од немилост. И патем, вреди да се забележи едноставноста на овој дизајн. Не треба да имате вештини на уметник. Таквите невен ќе блеснат на сонце и ќе воодушеват со својот изглед.

Rhinestones се лепат или на самиот лак, кој сè уште немал време да се исуши, или на специјален лепак што се продава во продавниците за козметика. Во првиот случај, не постои гаранција за долгорочно прицврстување на rhinestones, па дури и веројатно е дека тие ќе паднат веќе следниот ден, ако не истото. Но, висококвалитетниот лепак ќе ги задржи камчињата на ноктите долго време, како по правило, лакот лета од ноктите побрзо отколку на rhinestones.

Тие можат да украсуваат маникир на Месечината, францускии само клинци на кои веќе е нанесен цртежот. Тие ќе го надополнат изгледот, правејќи го необичен и привлечен.

4-11-800х450

слика-23

krasnij_manikyur_so_strazami_yarkaya_moda_povsednevnosti_8

Црвен маникир со дезен

2-71

Црвената основа за прекрасен цртеж е најсоодветна. Сама по себе, бојата на ноктите ќе привлече внимание, а уредно изведениот украс нема да дозволи ова внимание да биде разочарано од празнината. Дури и ако претходно не ве одликуваше талент на уметник, па дури и сега не сте расположени да ја совладате оваа уметност, можете да одите на поедноставен начин.

Набавете налепници или комплет за маркирање од продавниците за козметика. Тогаш цртањето на ноктите ќе трае многу малку време, а резултатот ќе биде одличен. Значи, како ќе се испостави да се организираат невен со помош на овие уреди, малку е веројатно дека некој ќе може да нанесе цртеж со четка толку непречено. Единствениот недостаток е што имагинацијата ќе биде ограничена со бројот на цртежи на дискови или налепници, додека со помош на четка можете да создадете вистински ремек-дела.

Можете да изберете широк спектар на нијанси за сликање, но колку повеќе тие бидат контрастни, резултатот ќе биде пооригинален и поубав. И не заборавајте дека дури и насликаните нокти можат вешто да бидат украсени со нивно надополнување со искри или rhinestones.

1336-e1451511081921

114319613244935

красниј4

Красниј-маникир-с-3д-рисунком

рисунки-на-ногтјах7

Маникир за црвена месечина

Лунарниот маникир веќе стана класика, што е соодветно во многу ситуации, било да се тоа работни денови или прошетка за време на викенд. Меѓу другото, предностите на таквиот маникир вклучуваат едноставност во неговото спроведување. Најтривијалната техника вклучува матрици. За да го направите ова, едноставно нанесете го главниот тон, кој е избран по своја волја, на целата нокти. Потоа матрицата е залепена така што дупката за ноктите е слободна. И почнувајќи од оваа линија, друга сенка е насликана, во овој случај црвена.

Лунарниот маникир е прототип на францускиот, само превртен. Затоа, како и во второто, за класиците, белиот лак е основа на маникирот. Но, можете да го направите според вашите склоности, едно е важно двете избрани нијанси да се комбинираат едни со други.

Како француски маникир, месечината го поздравува присуството на секакви украси. Дури и едноставен цртеж на границата на дупката за нокти во контрастна боја изгледа едноставно и оригинално.

e781fa1f6ecaccae1ca2d4ccb1f90281

8914

лунии

Маникир црвен француски

Класичниот француски маникир со бел лак е здодевен и сакате нешто ново? Тогаш јакна со црвена боја е она што го баравте толку долго. Едноставен во извршувањето и светло во излезот - сè е за него! Како последно средство, ако стане здодевно исто толку брзо, секогаш можете да го диверзифицирате. Апсолутно сите декоративни елементи ќе дојдат на помош, од фолија до rhinestones. Многу е погодно да се наслика на него со четка. На пример, на линијата за насмевка, нема да биде тешко да се скицира лента со лак. Не е светкаво и многу симпатично.

Можете да комбинирате не само бои, туку и видови на маникир. На пример француски + лунарен; Француски + омбре итн. Нанесете црвена боја на слободниот раб на ноктот, покривајќи го главниот лак со про transparentирен лак или нанесете црвена боја на целиот нокт, а слободниот врв украсете го со бело. Постојат многу опции. Експериментирајте и уживајте во резултатите!

Красниј-француски1

dcd97b17d53553b203fc23ad9c234055

слика-516

dscn2388

Новогодишен маникир во црвена боја

На новогодишната ноќ, кога се приближува најмагичната ноќ, сакам да бидам поубава од кога било. И маникирот игра важна улога во празничната подготовка. Предноста на празничниот маникир е тоа што е скоро невозможно да се претера со украси. Можете дури и да си дозволите правилно да лепите сè со rhinestones и искри - на крајот на краиштата, ова е она што им овозможува на обичниот здодевен маникир да изгледа навистина празнично.

Во новогодишниот маникир, како по правило, се користат лакови од црвена, бела и златна боја. Згора на тоа, не индивидуално, туку цели комбинации. Овие бои претставуваат Нова Година и Божиќ. Затоа, откако се обложивте на нив, можете да бидете сигурни дека нема да изгубите.

Подолу се дадени главните идеи за украсување на ноктите за новогодишната ноќ.

782237

новогодни-дизајн-ногтеј3

Modnyj-novogodnij-manikyur-dlya-2016-goda-752x440

нова година-маникир-4

455312

Слични написи

Остави одговор