Дома Релаксација Празници Бои од 2018 година кои ќе ја израдуваат годината

Многу наскоро ќе дојде Новата година, чиј покровител ќе биде Кучето од жолта земја. Пред да ја прослават Новата година, многу луѓе размислуваат не само за тоа кои подароци да земат и што да стават на новогодишната трпеза, туку и за тоа каква облека да изберат за да ја добијат наклоноста на сопственикот во следните дванаесет месеци.

Која боја да ја прослави 2018 година

Како што знаете, во прашањето за избор на новогодишен фустан, неговата шема на бои, а не стилот, е од огромно значење. Одговорот на ова прашање треба да се побара во самиот светец-заштитник - Yellowолтата земја Куче. Главниот акцент треба да се стави на жолто-кафеавата скала. Но, тоа воопшто не значи дека секој треба да се облекува од глава до пети само во жолто и кафеаво.

C 1

Ако сакате да се издвоите од толпата и да не ја навредувате ressубовницата на годината што доаѓа, изберете златна облека. Овој изглед ќе донесе расположение на прославата и ќе ви го обезбеди вниманието на спротивниот пол.

Општо, облеката може да се избере во која било природна боја, бидејќи кучињата претпочитаат да бидат во природа. Ова ги вклучува сите нијанси на сина и зелена, каки и песочни тонови.

в2

Вашата новогодишна облека не мора да биде монохроматска. Комбинации од две бои, па дури и оригинални модерни отпечатоци се сосема соодветни. Цветни украси и отпечатоци со големи цвеќиња ќе ви се најдат на новогодишната ноќ. Исто така, ве советуваме да обрнете внимание на ориенталните, апстрактните и геометриските модели, како и на отпечатоците што ги прикажуваат џунглата и дивиот свет. Таквите необични тимови ќе додадат разновидност во новогодишната ноќ.

в3

Кучињата не ги сакаат сите мачкици. Затоа, на новогодишната ноќ, треба да се избегнува какво било навестување на мачки. Забрането:

  • Печат на леопард.
  • Облека со лик на мачки.
  • Капи за мачки.
  • Крзно елеци.
  • Декоративни украси со крзно.

Не заборавајте за додатоци за вашата новогодишна облека. Ако изберете накит како додаток, тогаш дадете предност на светли бои и форми. Накитот не треба да се спојува со облеката, но во исто време изгледа несоодветно ако декор е исфрлен од целокупниот ансамбл. На пример, ако вашиот фустан е златен, жолтите метални додатоци не би биле на место.

Трендовски бои на 2018 година

Во наредната година, необични, софистицирани и софистицирани тонови ќе бидат модерни. Едноставните комбинации на бои се минато, а нивното место го заземаат секакви нијанси - меки и прашкасти, избледени, елегантни и трогателни.

Пред сè, ги советуваме девојките да изберат пригушени темни нијанси. Во оваа група, прашкаста сенка, која е популарна веќе неколку години, пригушен темно тиркизна и досадна смарагдно зелена, бледо сиво-зелена боја.

C 4

Во оваа палета на бои, вреди да се избере додаток и чевли. Ракавици со сиво-зелена боја, темни смарагдни хулахопки или беретка од иста нијанса ќе бидат одлично модерно решение. Како придружник за костум со панталони, соодветни се свилени маички во пригушена розова нијанса. Вистинските пумпи ќе изгледаат одлично во пригушени розово-тонови. За долг вечерен фустан, погоден е прашкаст тон.

Во наредната година, светкавиот жолт тон не е на врвот на популарноста. Само неговите нијанси се успешни - светло песочна, природна беж. Од темните опции, може да се забележи про transирен крем и боја на кафе.

в5

Оваа палета на бои ќе биде одлична опција за деловни стилови на ансамбли. Неутралните беж и светло-кафеави тонови работат добро со слоевити здолништа од шифон. За да излезете, вреди да се избере органза во боја на песок, од која може да се направи Вечер фустан... Изберете сиво-кафеава нијанса за чевли и чанти.

Убителите на заситени бои треба да застанат на светла палета од сите видови тонови на вино. Тука ќе најдете калинка и длабоко зрела цреша, црвеникаво-кафеава и боја на вино. Овие бои ќе се најдат не само во облеката, туку и во нијансите на шминка.

в6

Популарната боја на вино е совршена за лесна летна облека - шифон фустани и сарафани со тесни ремени. Винските тонови ќе изгледаат стилски и софистицирани во строга верзија костуми со панталониили тесен здолништаод плетена или волнена ткаенина. Црешата е совршена за деми-сезонски чевли и кожни додатоци.

в7

Сите видови на нијанси на сина и тексас ќе бидат на врвот на популарноста во текот на целата година. Во исто време, само природните и пригушените бои ќе бидат популарни. Покрај тоа тексасво оваа боја, можете да изберете сарафани за летото, преголеми маици и туники изработени од лесна ткаенина, па дури и есенските бели и сини шалови ќе бидат многу популарни.

в8

Како и секогаш, сите видови нијанси на бело и сиво остануваат популарни. Во зима, заситените сиви бои ќе бидат релевантни, а за лето, се претпочита бела боја во млечна сенка.

Овие прекрасни комбинации на бои се совршени за топла облека. Sемперите украсени со апликации и дуксери ќе изгледаат одлично во бело. Топол џемпер направен од четкано предиво со млечно бел тон или нежна блуза од шифон ќе изгледа не помалку модерно. Како официјална опција, ве советуваме да се одлучите за светло сив деловен костум. Предмети од шифон и памук се совршени за летна гардероба. Може да бидат шорцеви, фустани во кошули и панталони.

Слични написи
0 412

Остави одговор