Дома Рецепти Втори курсеви Торта тиквички: рецепт со чекор по чекор фотографии

Свежи млади тиквички се појавија на полиците во продавниците, што значи дека можете да го диверзифицирате вашето мени со едноставна и многу вкусна закуска наречена торта од тиквички. Таквото јадење има солидни предности: лесно е да се подготви, пријатно за око, многу задоволувачко и апетитно, а исто така е погодно за празнична трпеза. Рецептот за неговата подготовка ќе го научите од нашата мастер класа.

Торта од тиквички: збир на производи

_DSC0732

За торта од тиквички со средна големина, потребни ни се наједноставните производи:

  • тиквички (две мали или една голема);
  • 2 пилешки јајца;
  • чаша брашно;
  • 2 средни домати;
  • мала тегла павлака (или мајонез);
  • еден куп копра;
  • 1-2 чешниња лук;
  • зелен кромид (за украс);
  • сол и бибер по вкус.

Како да направите торта со тиква

Прво на сите, ние ги лупиме тиквичките, го отстрануваме јадрото со семиња (ако е потребно) и ја триеме пулпата на ренде. Следно, треба добро да го исцедите за да го отстраните вишокот сок, инаку тестото ќе испадне дека е премногу течно.

_DSC0734

Во пулпата од тиква додадете јајца, брашно, малку сол и малку црн пипер.

_DSC0742

Измешајте сè добро. Резултатот е такво тесто за колачи за палачинки.

_DSC0747

Тука треба да земете во предвид една точка, во процесот на печење колачи, тиквичките можат да дадат сок, а тестото ќе стане повеќе течно. Во овој случај, додадете малку повеќе брашно на неа.

Следно, почнуваме да печеме колачи со средна дебелина. Во мојата тава со дијаметар од 15 см, поставив 3 супени лажици тесто и рамномерно го распределив на целата површина. Пред да ја испечам првата палачинка, лесно ја подмачкав тавата со растително масло.

За да ги сварам тортите добро, ги пржам од двете страни на тивок оган (околу 2 минути од секоја страна). Како резултат, добив 7 од овие палачинки.

_DSC0762

Колачите ги оставаме да се изладат и започнуваме со подготовка на филот.

За импрегнација, измешав тегла кисела павлака, малку мајонез, едно чешне лук, малку сол и ситно сецкан копра.

_DSC0768

Резултатот е таков "крем". Потоа ги исеков доматите на тенки парчиња.

_DSC0775

Почнуваме да ја собираме тортата. Ставив лажица павлака на палачинката.

_DSC0776

После тоа доаѓа слој домат, кој мора малку да се посоли.

_DSC0779

Следува следната кора, "крем", домати и така натаму додека не истечат палачинките. Сакам да додадам дека во овој рецепт ги ставам доматите преку слој.

Горниот колач го покрив со „крем“, го украсив со половинки парчиња домати и зелен кромид.

_DSC0780

Потоа треба да ја покриете тортата со филм за храна и да го испратите во фрижидер еден час, така што тоа е темелно натопено.

Вака изгледа вкусна торта од тиквички на крој.

_DSC0799

Ви посакувам апетит!

Слични написи

Остави одговор