Дома Односи Секс Како да постигнете анален оргазам

Постојат неколку видови оргазам, меѓу нив клиторичен, вагинален, но има и анален. Не секоја девојка или жена може да го добие. Овој вид оргазам може да се добие со стимулирање на анусот со играчки за секс, пенис, прст, а некои само го допираат задникот или анусот.

Анален оргазам - мит или реалност 1483008690_01

Аналниот оргазам е далеку од мит. Се верува дека секој е во можност да го доживее, но не секој успева. Сè зависи од довербата во партнерот, опуштената состојба, подготовка, и најважната точка е да вметнете прст, пенис или играчка навремено во анусот за да се постигне овој ефект.

Според податоците од истражувањето, докажано е дека женскиот анален оргазам е значително различен од вагиналниот и клиторисот. Постојат три различни типа на стимулација: анус, точка Г.и ректумот. За да доживеете таква еуфорија, треба да се подготвите за анален секс... Треба да се запомни дека не секој успева, и сè зависи од обиди, експерименти и грешки. За да добиете анален оргазам, долга предигра за анусот е неопходна, не можете да направите сè брзо и нагло.

За сè да оди како часовник, потребно е да се земат предвид некои фактори за време на аналниот секс. Најдобро е да се даде клизма пред ваквите игри. Не заборавајте за наклонетост, нежност и присуство лубриканти... Бидете сигурни да користите кондом, и преминувајќи на вагинален секс, тој мора да се отстрани.

Како да добиете анален оргазам прв секс со нов партнер

Како што веќе споменавме, оргазам од анална стимулација не е за секого, но со обиди и грешки секогаш можете да го добиете она што го сакате. Најдобрите позиции за ваков оргазам се мисионерски, стил и кучешки стил, во кои можете да ги стимулирате клиторисот, градите и други ерогени зони... За време на сексот, треба да се земе предвид состојбата на партнерот, барем некоја непријатна сензација и подобро е да се одложи за некое друго време. Оргазмот се постигнува под услов партнерот да нема проблеми и болести на анусот.

Аналниот оргазам може да се добие со едноставен вагинален контакт, кога во вистинско време вашиот партнер ќе го вметне прстот во анусот. За да добиете оргазам од анален секс, немој да брзаш. Најдобро е да се започне со мала, но пријатна масажа на задникот, постепено да се работи кон областа околу анусот. Масажата околу анусот може да се направи заедно со техниката наречена риминг, кога партнерот го бакнува и лиже анусот со јазик.

Користејќи лубрикант, оставете го вашиот партнер нежно да го вметне прстот навнатре, правејќи кружни движења внатре. По прстот, можете да се обидете да го внесете машкиот член внатре, великодушно подмачкувајќи го со лубрикант. Со анален секс, не заборавајте за стимулација на клиторисот и другите ерогени точки на женското тело. Може да се обидете и со двојна пенетрација: користејќи пенис и вибратор, истовремено стимулирајќи го клиторисот.

Со анален секс, треба целосно да му верувате на вашиот партнер, да се релаксирате психички и физички, да добиете само задоволство од овие постапки, не заборавајќи на контрацептивни средства, за да не добиете непријатни болести. Сите движења треба да бидат мазни, меки, приврзани, да нема грубост и грубост, во спротивно аналниот секс не може да остави ниту најпријатни спомени за себе. sexxx

За самозадоволување и оргазаммора да:

  1. Подгответе се физички и психички.
  2. Идеална опција за самозадоволство е фалус со топчест врв.
  3. Лежејќи на ваша страна и подмачкувајќи го фалусот, вметнете го во анусот.
  4. Без да направите ненадејни движења, внимателно свртете ја топката во која било насока.
  5. Ова е направено за да ги препознаете точките на задоволство, бидејќи тие ќе треба да се стимулираат додека не доживеете оргазам.
  6. Не заборавајте за хигиена и стерилизација на сексуални играчки.
Слични написи

Остави одговор