Дома Совети Како и со што да носите здолниште со молив за да изгледате стилски

Тесно здолниште кое цврсто се вклопува на колковите, наречено здолниште со молив, цврсто влезе во женската гардероба. Тој остана релевантен неколку децении и нема да се откаже од своите позиции. Ова е навистина универзално парче женска гардероба што оди апсолутно со сите.

Како да носите црвено здолниште со молив

Првично, овој модел на здолниште беше направен само од густа ткаенина во традиционалната шема на сиво-црна боја. Сега овие здолништа може да се направат од широк спектар на ткаенини: памук, кадифе, велур, фармерки, па дури и чипка. И нема потреба да зборуваме за палетата на бои - нијансите можат да бидат многу разновидни.

u1

Неодамна, здолништата со моливи во различни нијанси на црвена боја станаа особено актуелни. Оваа сенка го прави таквото здолниште не премногу строго и ви овозможува да создадете многу светли и релевантни изгледи. Таквото здолниште се смета за централен дел од гардеробата, така што останатата облека треба да биде избрана во посмирени бои. Боите што играат на контраст се најпогодни - бели, црни, сини нијанси, како и некои пастелни бои. Ова здолниште изгледа одлично во комбинација со печатено блуза... Изберете анималистичка шара или цветен дезен во смирувачки бои.

Блузи, блузи, маици, јакни и џемпери треба да се носат заедно со здолниште со молив. Сè зависи од ситуацијата и времето од годината. Во исто време, обидете се да изберете работи со едноставно сечење, за да не претерате со детали. На пример, за деловна средба, можете да носите врв со затворен врат со слично црвено здолниште, а за забава, блуза од свила или корсет ќе биде добра опција. Во ладно време, фрлете убав кардиган над него.

Како да носите бело здолниште со молив

Здолниште со молив направено во бела верзија, како и црно, е препознаено како универзална форма на облека. Овие бои се натпреваруваат на многу начини. Толку бело здолништеможе да биде елемент на секојдневна или канцелариска облека. Се носи на прошетка или пријателска средба.

u2

Бело здолниште со молив ќе оди добро со врвот во контрастна нијанса. Тие носат кошули, блузи или џемпери со неа. Комбинирајте бело здолниште со молив со кошула со фармерки за свеж, лежерен изглед. Сопствениците на тенка фигура можат да си дозволат да го комбинираат ова здолниште со краток врв за да создадат модерна верзија. За да го завршите изгледот, додадете живописни акценти на боите во ансамблот како додатоци.

Како да носите црно здолниште со молив

Здолниште во стил на молив и ова шема на боиЕ класика. Таа мора да се комбинира со бела блуза или кошула. Receiveе добиете деловен фустан кој ќе биде соодветен надвор од канцеларијата.

u3

На прошетка носете блуза надвор од рамото со црно здолниште со молив. Така, ќе можете да побегнете од сериозноста на сликата и да додадете aубовна романса. Практично нема ограничувања на бојата за црно здолниште. Црното здолниште со молив одлично одговара со блузи и врвови од сите бои. Печатените работи исто така ќе изгледаат соодветно. Наместо блуза, со слично здолниште се носи маица или кроп топ со незаборавен принт.

Како да се носи здолниште со сино моливче

Друга опција што може да биде одлична замена за црно здолниште со молив е синото здолниште. Слично здолниште може да се носи на работа или да комбинирате различни трендовски лакови за лежерна опција или вечерно излегување.

За работа во канцеларија, спарете сино здолниште со молив со бела блуза или кошула и јакна. За построга варијанта, комбинирајте го ова здолниште со aелка и кардиган или јакна во темна боја.

u4

За празнична опција, облечете сино здолниште со молив со проerирна блуза. Наместо про transparentирна блуза, можете да користите врв направен од чипкава ткаенина во неутрална боја.

За секојдневни прошетки, комбинирајте го ова здолниште со туника или јакна во црвена, светло сина или беж боја. Деним или кожна јакна изгледа одлично со ова здолниште.

Како да носите здолниште со молив во риги

Отпечатокот во риги сега е на врвот на модата и не го заобиколи здолништето во стилот на молив. Шемата на бои е многу разновидна. Може да биде или традиционална комбинација на црно-бело, или светла разновидност на бои. Кошули и врвови на светли бои, како и тесни tелки, се погодни за такво здолниште.

u5

За долго здолниште со молив со ленти во пастелна боја, исечениот врв ќе работи како врв. Земете кадифе ранец како стилски додаток.

Платно здолниште со молив во комбинација со обемен џемпер или скокач изгледа многу невообичаено, а за да го потенцирате струкот, користете тенок ремен.

Како да носите кожено здолниште со молив

Здолниште со молив направено од вистинска кожа е одличен избор за стилски и смели жени. Може да се користи за компонирање на различни слики, важно е само правилно да се изберат останатите елементи гардероба... Врз основа на здолниште со молив направено од најмека кожа, тие создаваат романтична облека, канцелариски лак и спортски изглед. Познати личности често носат здолниште со молив направено од вистинска кожа.

u6

Комбинирајте ја оваа ставка со бела блуза или кошула и штикли од стилето за изглед како деловен. Ако ви е здодевно од бело, тогаш облечете блуза во нежни пастелни бои. Во лето, ова здолниште ќе изгледа одлично со блуза без ракави. И за ладно време, сменете ја блузата за мек, удобен tелка. На рамената, можете да фрлите јакна за да одговара на здолништето.

Ако одите на неформален состанок, настан или само на прошетка, тогаш спарете се со кожно здолниште со обична маица или играјте со бојата на блузата или горниот дел. Ова ќе ви даде необични, свежи комбинации. Ако сакате да играте контраст на материјалите, облечете плетен џемпер со ова здолниште. Истата комбинација може да послужи како основа за спортски изглед. Во исто време, доволно е едноставно да ги замените чевлите со високи потпетици со патики.

Како да носите здолниште со молив од тексас

Здолниште со молив во фармерки е практична и разноврсна ставка. Најдобро е да се собере облека во спортски стил или како опција за одење за секој ден.

u7

Ако планирате да носите такво здолниште за да работите, тогаш внимателно размислете за изборот на врвот. Во овој случај, најдобра опција ќе биде блуза со прицврстување на централното копче. За лежерна, лежерна облека комбинирајте слично здолниште со краток врв. За празнична опција, изберете врв со модерен пеплум или блуза направена од свиленкаста ткаенина.

Во лето, здолништето со молив од тексас изгледа хармонично со различни маици и лесен блејзер. Летни чизми и стилски додатоци ќе го надополнат ансамблот.

Како да носите здолниште со молив од чипка

Ако здолништето со молив е зашиено од нежна ткаенина од тантела, таа веднаш ќе премине од категоријата лежерна и деловна облека во категоријата празнични вечерни фустани. Чипката може да се користи како трим или како основна ткаенина.

u8

Во пар такво здолниште, можете да соберете многу опции за горниот дел:

  • Врв кој ги нагласува мазните облини на женското тело. За паметна опција, изберете го горниот дел направен од истиот материјал како и здолништето. За секојдневен изглед, одете на скромен врв направен од мазна ткаенина.
  • Изберете маица во пастелни бои со минимален декор. Ова ќе ви даде лежерна облека. Тенките штикли од стилето ќе додадат шмек на романса, а патиките или патиките ќе создадат спортски изглед.
  • Блуза за создавање романтична облека. Може да биде апсолутно секој. Вие сепак ќе добиете романтичен и женствен изглед, совршен за состанок или социјален настан.
  • Скокач направен од волна или плетена облека се носи со слично здолниште во кул сезона. Преголемиот скокач во комбинација со тесно здолниште ќе создаде силен изглед.

Што да се носи со здолниште со молив во лето

Здолниште со силуета со молив е соодветно во секое време од годината. Во жешко лето, исечените врвови ќе изгледаат спектакуларно со неа. Покрај тоа, ваквите врвови на култури заземаат една од водечките позиции во наредната сезона. Тие можат да бидат тесни или лабави, со или без ракави. За да излезете, носете врвот со сатен, чипка или кадифено здолниште со молив. Идеално, самиот културен врв ќе биде зашиен од истата ткаенина.

u9

Спортските девојки треба да го спарат здолништето со молив со маици. Самото здолниште може да биде плетено, тексас или кожа. Носете атлетски чевли или традиционални пумпи за да го комплетирате вашиот изглед. Маиците со светли и задебелени отпечатоци ќе изгледаат особено релевантни.

Слични написи
0 412

Остави одговор