Дома Релаксација Како да направите букет

Букет е една од главните компоненти на секој празничен подарок. Цветни букети се класика, но не можете да ја подарите на сите. И тука оригиналните идеи можат да дојдат на помош за создавање индивидуален букет што ќе му се допадне на лицето кое го прима.

Штанд за бонбони 4f74a7847988db260bf7d6e74ac28c0a

Букети со бонбони може да се направат на различни начини: може да се направат како цветен букет, во корпа, овошје или животно направено од бонбони, исто така можете да комбинирате цвеќиња и бонбони. За да направите овошје како ананас, ви треба лепак, тркалезни бонбони со златна обвивка, зелена брановидна хартија и 1,5 литарско пластично шише. Исечете еден и пол парчиња на два дела, така што горниот е малку помал од долниот. Вметнете го горниот дел во долниот дел за да формирате форма на ананас. Залепете ги бонбоните во круг на целата пластика во прави линии. Исечете ги листовите од ананас од брановидноста и закачете ги на вратот на шишето.

За пролетните празници, можете да направите букет букет од лалиња. Е ви требаат тркалезни бонбони, зелена скоч лента, зелен филц и ткаенина од различни бои околу 10 на 10 см, ражничи за скара. Завиткајте ги бонбоните во обоена крпа, правејќи лалиња. Ткаенината може да биде бела, црвена, жолта или розова. Залепете ражен во основата на цветот и залепете го со лента, завиткајте го по целата должина на дрвен стап. Исечете лисја од филц како лалиња и залепете ги на пупките. vlyublennoe_serdtse_jpg_600x600_q100

За прекрасен букет Рафаело, ќе ви требаат скоч лента, органза, бонбони, фолија, дрвени ражничи, златни ленти. Завиткајте ги бонбоните во фолија и лепете се на дрвени стапчиња. Завиткајте ги стапчињата и во фолија. Исечете на квадрати 20 на 20 см од органза, завиткајте ја секоја Рафаелка со нив, врзете ги основите со лента. Прицврстете ги сите "цвеќиња" со лента и завиткајте ги во хартија за завиткување, врзани со сатенска лента.

Букети играчки 4

Букети играчкиќе им се допадне на децата, девојчињата, па дури и момците. За нив се користат мали играчки од кадифе, најчесто тоа се синџири со клучеви или ранец. Играчките можат да бидат многу различни: мечки, зајаци, лустери, мачки, кукли, глувци, нилски коњи. За букет, ќе ви требаат и дрвена жица или ражничи, лепак, хартија за завиткување и сатенски лак. Органза, стиропор и секое слатко може да се додаде.

Прицврстете ја секоја приврзок за клучеви на жица, соберете во еден куп и завиткајте во убава хартија, врзана со лента. Алтернативно, можете да земете парче стиропор и да ги залепите играчките врз него во поинаков редослед користејќи лепак. Откако ќе закачите рачка за букетот, завиткајте сè со хартија за завиткување и врзете го со лак.

За обемен букет, секоја играчка можете да ја закачите на ражен и да ја завиткате со парче органза. Соберете ги во букет додавајќи бонбони. Можете едноставно да ги поставите на дрвен стап или од нив да направите прекрасни пупки од рози или лалиња, како што е опишано погоре.

Букет овошје содржина_букет

За букет со овошје, можете да користите какво било овошје и бобинки: јагоди, ананас, агруми, капини, боровинки, банани и многу повеќе. Постојат неколку опции за правење букети. Наједноставно и најлесно е да купите разни овошја, долги дрвени ражничи, хартија за завиткување и сатенска лента за завој. Ставете го секое овошје на стап, соберете букет од нив, завој или лепак со лента и пакувајте во хартија.палец1-840х440

Опцијата е покомплицирана - треба да исечете убави фигури од овошје, или само да направите овошје со шема. Можете да додадете други големи малини, капини или боровинки во букетот со јагоди. Јагодите може да се потопат во растопено чоколадо, да се попрскаат со кондиторски прскалки или кокосови снегулки за убавина. Овошен букет-јас-секогаш-близу 89051092_14

Букет со колбаси DSC_1051

Loveубителите на месни производи, а тоа се најчесто мажи, можат да направат букет колбаси. Можете исто така да додадете црвени лути пиперки, свежи билки, пигтај сирење, лук, маслинки, шише пиво, ротквици. Исто така, за букет ќе ви требаат ражничи, пакувања, неколку видови колбаси - варени, церелати, карбонат, ловџиски колбаси, колбаси. досие

Исечете колбаси на парчиња, убаво ставете ражен. Особено практично може да направите розети од парчиња колбаси. Поделете ја ротквицата на два дела и додадете во колбасите. Кога целата основа е подготвена, можете да го соберете букетот. Комбинирајте ги сите ражничи во букет. На нив додадете сирење, црвени пиперки, билки. Спакувајте сè во хартија и врзете го со лента.

Букет пари 133

Букети со пари се многу популарни како подарок за свадба.Се чини едноставно, но презентацијата е оригинална. Оние кои се пријатели со оригами можат да прават рози од сметки. Тие се собираат во букет, се прицврстуваат на ражничи и се пакуваат во обвивка. 10063.537x560.1494403016

Можете да навивате цевки од сметки, да ги врзувате сите со сатенска лента. Таквите цевки може да се преклопат во плетена корпа, или можете да направите мал куп од нив. 9ed2e5d804297ab3eb288d79a0e06d10 Букет-1

Како да направите букет за маж 10-700х352

Не сите мажи сакаат цвеќиња, но апсолутно сите ќе сакаат да добиваат оригинални и кул букети. За мажи, можете да направите различни букети., почнувајќи од готовина, завршувајќи со букет долна облека. Да разгледаме неколку интересни опции. 1176fb0629717ee6a7a43270368b - podarki-k-prazdnikam-buket-dlya-muzhchiny-iz-noskov-5

Обично се прави букет чорапи на 23 февруари... Убави рози се извртени од пар и спакувани во еден куп. Нешто вакво може да се направи од машки гаќи - тие се исто така извртени во рози и се прават букет. 61b1cd9cd401acccc69a9b2b283c3591

За loversубителите на пенлив пијалок, можете да соберете букет за јадење од шише пиво и разни закуски. Може да бидат колбаси, крекери, чипс, јаткасти плодови, крекери, суво риба, пигтај сирење. Таквите букети може да се направат во чаши. Можете да направите букет само од една исушена риба. Друга опција е да направите еден куп мали шишиња со различни алкохолни пијалоци, како што обично може да се забележат во минибар во хотелите. младоженци-соба

Букетот може да се состои од различни додатоци за туширање - да се состави гел за туширање, шампон, пена за бричење, дезодоранс. За оние со сладок заб, можете да соберете букет слатки и чоколади со додавање на конзерва сода.

Оригинални букети

Уште неколку оригинални идеи за создавање букет: 8-88

  • букет топки; 3559408454
  • букет со зеленчук; 75006600_large_as__1865_
  • композиции во корпи, кутии, вазни; 500-ирина_калиуева-52e5b6595fe7c9d7d9fff1fee7fd1509
  • букет со овошје и зеленчук; 2015-09-08-флора-32
  • фигури на животни изработени од цвеќиња; svadebnyiy-buket-iz-konfet-460x306
  • букети мармалади и бел слез; 37f5af5b4b15ace072fd7502481d5292
  • овошни и цветни композиции со додавање на макарони;
  • букет школки, камчиња, копчиња;
  • цветно уредување на салфетки, мониста или ткаенина. 160219231134 1469246017 140110053236 3404023_оригинално 4948ec8c2d7e4b853d8b3e30a6acf229 44ee7d763ab582f6d75fcae6eb09201f 7 3a389947ca9c524f4bfb78c8cfcdb7984e8ecd44424b0e1bce57c77e18b018e8-600x600
Слични написи
0 412

Остави одговор