Дома Психологија Односи Како суптилно, но јасно да се навестува сексот

Многу често, младите в inубени парови не можат да одлучат за првиот чекор и да ја преместат својата врска на ново ниво. Тука доаѓа скромноста, стравот да не бидат отфрлени или стравот од животната фраза „ потресен и фрлен" Неколку корисни и точни совети за оние кои не можат да се осмелат да навестуваат за секс.

Како да навестите девојка за сексот kak-silno-vozbudit-muzhchinu-cherez-sms

Се разбира, идеална опција би било едноставно да и кажете на вашата девојка за вашите желби и намери, но ова не може секогаш да работи на позитивен начин. Постојат девојки кои се плашат брзо да преминат на друго ниво на врски, се плашат да бидат напуштени по сексот. Постојат и скромни и срамежливи девојки кои можат да се исплашат од ваквите сексуални разговори.

Затоа, најдобро е да не ги следите настаните и да одите непречено со протокот. Можете да направите мали навестувања за сексот, но истовремено обрнувајќи внимание на реакцијата на девојчето, ако и се допаѓа и ќе потклекне, тогаш можете да продолжите, ако се затвори во себе, тогаш не треба да инсистирате.

Како да навестувам? Постојат многу начини да го направите ова. Девојките сакаат со ушите - не заборавајте за пријатни комплименти, убави зборови, обрнете внимание на нејзината шминка, маникир, предмети од гардероба.

Поканете ја девојката да ве посети, најчесто девојчето веднаш разбира зошто се очекува да ја посети. Не е неопходно да и се јавите навечер со навестување на поминување на ноќта, да започнете со попладневни собири над чаша чај или кафе, по некое време ќе биде можно да се преселите на вечерната средба во вашата куќа.

Гестовите и изразите на лицето можат да кажат поелоквентно од сите зборови. Погледнете ги кон очите на вашата девојка, насмејте се, намигнувајте или играјте со веѓите. Не заборавајте за допирање, случајно и лесно. Прегрнете ја девојката за рамената или половината, ставете ја раката на нејзиното колено, ако реакцијата на вашата половина е позитивна, тогаш можете да продолжите со процесијата на вашите раце низ нејзиното тело. За порелаксирани, можете да примените жешки бакнежи и страствени прегратки.

Во разговорите, повелете ја темата секс, само внимателно. На пример, можете да разговарате за односот на вашите заеднички познаници, да ја прашате девојката како најдобро да навестува секс, да прашате за нејзините омилени позиции или ерогени зони.

Како да навестите момче за сексот прв датум

Ако кај момците сè е повеќе или помалку јасно, тогаш кај девојчињата ова прашање е многу покомплицирано. На момците им е полесно да навестуваат сексдевојче, бидејќи повеќето од нив не се срамежливи, и бонер додека се гушкамтој ќе каже сè подобро од маж. Па, како можат девојките да бидат и да го навестат своето момче дека сакаат секс?

Се верува дека мажите не ги разбираат советите, и тие треба да кажат сè исто како што е. Но, не во овој случај. Во случај на директен текст со зборовите „Сакам“, мажот може да се плаши од силен притисок од вас, да мисли дека сте вознемирени и ви треба само секс од него или да мислите дека сте премногу лесно достапни и завршувате сите односи со вас.

Затоа, треба да бидете повнимателни во вакви работи. Можете малку да го навестите сексот кога околината и аурата се поволни. На пример, полупразна темна сала во кино во која се прикажува филм за loveубовта или експлицитни сцени за секс... Можете да го прегрнете или бакнете мажот во овој момент, да го погледнете во очи, да се насмевнете поканувачки или да намигнете. Можете да поканите маж на вашето место, притоа создавајќи возбудлива околина - свеќи, самрак, секси музика, кратка облека, миризливи свеќи со мирис ванила, цимет или сандалово дрво, добредојдена еротски филм.пикап_до_253

Можете да натерате мажот да започне да прави совети! Облечете се во заводливи работи, високи потпетици, чорапи, кажете убави комплименти, земете еротски пози со неизвесен изглед, ветете прамен коса околу прстот, лижете ги усните или ударете ги бутовите. Ако сте се сретнале во клуб, тогаш можете да навестите маж за секс со танцување поканувачки и сексуално. Бавните, еротски движења можат да полудат секој маж.

Друга опција е допирање на човек, рацете, рамената, градите, нозете.

Ако вашата врска е прилично опуштена, тогаш можете да навестите секс за маж испраќајќи му сексуална порака, на пример, со текстот дека излеговте од тушот и дека стоите пред огледалото во крпа. Или испратете му ја својата полугола фотографија. Можете исто така да зборувате искрено за сексот, да правите паузи за страсни бакнежи и прегратки, што може да помине милувања, и таму е многу близу до сексот.

Слични написи

Остави одговор