Дома Езотерика Каква ќе биде 2018 година за Близнаците

Новата година доаѓа наскоро - празник што секогаш носи нешто волшебно, исчекување на нов живот, некаква промена, по можност позитивна. Со цел малку да се отвори превезот на тајност, луѓето се запознаваат со хороскопи, кои предупредуваат на можни опасности што можат да се избегнат. Во оваа статија, ќе ви кажеме што да очекувате од наредниот период за луѓето родени под покровителство на Близнаци

Хороскоп на Близнаци за 2018 година

Во наредната година Близнациповеќе нема да може да се релаксира постојано, како што беше во 2017 година, и сето тоа затоа што Земското куче ги мрази оние кои ја поздравуваат мрзеливоста. Тие ќе мораат сами да се справат со многу препреки, но помошта на пријателите не треба да се одбива. Ако Близнаците нема да бидат мрзливи, тогаш самата mistубовница на годината ќе им помогне во надминување на тешкотиите. Од почетокот на годината, и според кинескиот хороскоп, ова ќе дојде на 16 февруари, Близнаците сепак можат да уживаат во нивниот безгрижен, но почнувајќи од март, подобро е да се посвети повеќе време на планирање на својата иднина. Кучето ќе им даде на луѓето родени во овој период многу интересни идеи, чија имплементација ќе го зголеми нивниот капитал. астрологија11-1

Пролетниот период за Близнаците ќе биде полн со романса и loveубов, можно е токму во овој период Близнаците да имаат толку многу обожаватели што ќе биде многу тешко да се избере одредена. Чека среќа на полето на кариерата. Во сите прашања, можете безбедно да се потпрете на вашата интуиција, која ветува дека ќе биде многу силна во наредната година. 2018 година ја претскажува финансиската стабилност, но под услов самите Близнаци да посветат должно внимание на своите пари. Не дозволувајте отпад, но размислете повеќе како да го зголемите она што го имате. Од своја страна, водителка на годината ќе се погрижи да ги имате сите можности да ги спроведете вашите планови на располагање. Се препорачува да се ограничи комуникацијата со луѓе кои предизвикуваат сомнеж, како и со оние кои биле видени во нечесни махинации, а уште повеќе да немаат никаква врска со нив, ова неизбежно ќе доведе до колапс.

Подобро е да го поминете летниот период од наредната година во природа, па дури и подобро да се земе летната куќа. Оваа година Близнаците ќе имаат богата жетва, така што градинарите и градинарите ќе имаат на што да се радуваат. Во принцип, летово ќе биде многу зафатено. Ова е добро време да започнете сопствен бизнис и да напредувате во кариерата. За одмор, подобро е да се избере средина на летото, или крајот - ова значително ќе заштеди пари, додека не го изгуби квалитетот на одмор.

Многу од осамените претставници на Близнаците во наредната година ќе се сретнат со својата сродна душа, која ќе стане не само прекрасен lубовник, туку и најдобар пријател. Но, најповолно време сепак ќе биде есента. Оние Близнаци, кои пред овој период се однесуваа согласно и успеаја да се дружат со theубовницата на годината, ќе имаат неверојатно среќа. Но, за да биде така - луѓето родени во овој период треба да се откажат од несериозноста и несериозноста, особено во работите поврзани со врските и финансиите. Кучето може многу да прости, да го поддржува животниот оптимизам и леснотијата - но не треба да ја злоупотребувате неговата лојалност. bliznetsi 2

Посебно внимание треба да се посвети на вашето однесување кон крајот на годината - во декември. Размислете пред да направите или кажете нешто, контролирајте се, однесувајте се кон вашата околина со почит. Побарајте помош ако е потребно и не постапувајте премногу самоуверено. Се разбира, секогаш е корисно да се однесувате на овој начин, но токму во овој период занемарувањето на правилата може да доведе до не најпријатни последици.

Со цел да ја поминат целата година не само гордо, туку и профитабилно, starsвездите во никој случај не советуваат да ја изгубат цврстината и самоконтролата - ова ќе овозможи сите проблеми да се решат разиграно и без сериозни последици. Преземете ја иницијативата во свои раце и не плашете се да одите напред, каде што немаше никој пред вас.

Здравствен хороскоп на Близнаци за 2018 година

На почетокот на годината, Близнаците ќе влезат полни со сила и оптимизам, што ќе биде доволно не само за нив, туку и за нивната околина. Но, каква ќе биде нивната здравствена состојба во иднина зависи само од нив самите. Со цел да ја одржувате вашата активност и здравје на високо ниво, треба правилно да ја распределите својата сила и да не се трошите на празни работи. Не се преоптоварувајте со многу работа. Да, Кучето не сака мрзливи луѓе, но не треба ниту жртви. Запомнете ја мудроста: нема доволно време за оние кои лошо управуваат со неа. bliznetsyi-sozvezdie

Кажете им збогум на вашите лоши навики - Кучето мрази што е штетно за здравјето. Инаку, постои голем ризик од егзацербација на хронични болести и стекнување на нови. Треба да обрнете посебно внимание на вашето здравје во зима. Подобро е да се вклучите во превенција однапред, да земете курс на добри витамини и да започнете да вежбате стврднување, но без фанатизам. Психолошката состојба многу силно влијае на имунолошкиот систем, затоа не го лишувајте од вниманието и ова. Држете се под контрола и бидете помалку нервозни, тогаш повеќето од болестите дефинитивно ќе поминат. Формирајте го вашиот круг на контакти само од оние кои, како вас, се постојано позитивни, но честиот престој во друштво на постојано незадоволни луѓе ќе доведе до емоционална исцрпеност.

Обидете се да поминувате повеќе време на свеж воздух цела година, да излегувате во природа, да вежбате неколку минути утрински вежби - конечно да купите членство во теретана и да започнете со вежбање на вашето тело и здравје. Ако порано немаше време и енергија за ова, оваа година ќе има изобилство од нив, освен ако, се разбира, вие самите не излезете со изговори и изговори.

Хороскоп на Близнаци во кариера 2018 година

Ако порано имавте идеја во вашата глава што не можете да започнете да ја спроведувате, тогаш следната година е време да го направите тоа. Огромен број идеи и тави ќе помогнат во секоја активност - да се искачите по скалилата во кариерата, да стекнете кредибилитет или да започнете да работите за себе. Beе има многу шанси да станете повисоки, но треба да се идентификуваат на време и да не се пропуштаат. Пробајте ја вашата среќа поблизу до средината на годината, во овој период шансите да добиете голема победа се множат. Во текот на истиот период, веројатноста за отплата на долг се зголемува, за што можете целосно да заборавите. И сето ова би било добро, ако не ја земете предвид природната екстраваганција на Близнаците. Ако не сакате да живеете во сиромаштија во наредната година - справувајте се со парите мудро, тогаш во наредната година, многу е веројатно дека има големи аквизиции. Зодијак-уметност-близнаци

Екстравагантноста е лоша, но не треба да започнувате да штедите ниту во наредната година. Започнете ги новите финансии во бизнисот, ова ќе ви овозможи да го зголемите капиталот и да ја проширите својата сфера на влијание. Во текот на 2018 година, Близнаците се охрабруваат да внимаваат на сè што е поврзано со бизнисот, кариерата и финансиите. Ако тековната работа не ви одговара, време е да го смените вашето место, па дури и вашата професија. Постојат многу шанси Кучето да понуди неколку профитабилни понуди што ќе ги задоволат сите страни. Близнаците ќе треба да изберат само. Но, и покрај ова, не треба да мислите дека сите желби ќе бидат исполнети само од една „листа на желби“, од ваша страна, исто така ќе мора да вложите многу напори, бидејќи, како што веќе рековме, - Земјиното куче не може да издржи мрзливо луѓе, но им помага на работниците во сè.

Близнаци го сакаат хороскопот за 2018 година

Во однос на loveубовта, Близнаците имаат прилично напорна година што доаѓа. Кучето им подготвило многу интересни состаноци, кои може да станат судбоносни. Меѓутоа, дури и ако meetsубовта кон нивниот живот ги сретне на почетокот на годината, дури и ова нема да го задоволи нивното романтично расположение, што нивната сродна душа целосно ќе го почувствува. Она што дефинитивно не можете да го направите е да се вратите кај бившата и да се обидете да изградите веќе расипана врска. Целосно да ја искусите позитивната страна на врската - и покрај целата романса, задржете го вашиот ум ладен. Како што рековме претходно, оваа година се очекуваат многу фанови, но не сите следат добри и искрени намери. И, за да го направите вистинскиот избор, треба да бидете во можност да гледате на некоја личност однадвор.

Не рекламирајте го вашиот личен живот пред роднини и пријатели, особено за Близнаците кои веќе се во брачна врска. Atверствата од завидливите луѓе можат да предизвикаат раздор во односите со најблиските или да ги спречат да градат loveубов со избраниот. Вovingубените мажи Близнаци се строго контраиндицирани дури и да размислуваат за правење врска на страна. Занемарувајќи го ова, тие самите ќе стават говор во тркалата и можете да заборавите на среќата во Годината на кучето.

За оженетите Близнаци, Земјиното куче ќе ја даде секоја можност да ги реши акумулираните несогласувања со сопружниците и роднините. Треба да пазете се од осипни активности кои можат само да ја влошат ситуацијата и да посветат повеќе време на оние кои се драги.

Слични написи

Остави одговор