Дома Езотерика Каква ќе биде 2018 година за Девиците

Ова не значи дека 2017 година за Девиците се покажа мирна, туку спротивното, што се должи на ексцентричната природа на Петелот. Но, претстојната година на Кучето ветува дека ќе биде помирна и ќе им даде на Девиците не само одмор, туку и зафатена со долгоочекуваната реализација на нивните сопствени планови. Годината им ветува на Девиците многу пријатни моменти и минимум проблеми.

Хороскоп за Девица за 2018 година

Со почетокот на новата година, Девиците ќе мора да преземат одговорност и да донесат многу соодветни одлуки што ќе имаат влијание врз нивниот иден живот буквално во блиска иднина. Со цел развојот да се одвива според најпозитивното сценарио, подобро е Девиците да се потпираат не на вообичаената логика, туку на нивната интуиција при донесувањето одлуки. Пролетта ќе биде обележана со воведување на немири во личниот живот на претставниците на овој знак, ќе им се чини дека врската е во ќорсокак и потребно е да се направат промени, но ако започнете, тогаш прво треба да променете се. За семејните девици кои сè уште немаат деца, време е да размислат како да имаат потомство.

Најдобар период за промена на здодевна работа е летото, во исто време треба да обрнете внимание на сопственото саморазвој. Општо земено, за луѓето родени под покровителство на знакот Девица, летото ќе биде најпријатно време за спроведување на планови и бурна активност. Овде, што и да прават, сè ќе исчезне со страшен удар и ќе донесе пријатни резултати. Кон крајот на 2018 година, Девиците ќе почувствуваат пријатен мир за извршените дела. Со почетокот на зимата, Девиците треба да бидат помалку нервозни и да се обидат да не подлегнуваат на емоциите што носат уништување. Сите одлуки донесени во овој период треба да се спроведуваат со ладна глава. Крајот на годината може да биде малку стресен во сите области, но пријателите можат да помогнат да се смири и да се ослободи од лошите добронамерници. дева (1)

За машки девицинаредната година не предвидува лесен плен - ако сакате нешто, ќе мора да работите напорно. Но, ова, во принцип, не плаши, бидејќи тие веќе се родени со сличен став. Во текот на целата година, ќе мора цврсто да стоите на теренот и да го правите ова и на работа и во кругот на семејството. Но, до декември, веќе можете да се опуштите и да се подготвите за претстојните празници. Финансиските проблеми не се исклучени во работната сфера, па затоа вреди да се покаже внимателно внимание и претпазливост однапред. Во никој случај, не дозволувајте никаков ризик, за да вратите сè на своето место - нема да работи, туку само ќе го влоши. Подгответе се за фактот дека ќе мора постојано да донесувате тешки и одговорни одлуки во текот на целата година. Сепак, како награда за ова, на крајот на годината, Земјиното куче ќе ве награди за вашата сериозност.

И тука Девица женидо јануари, треба да очекувате романса да се појави во вашиот живот. Но, ова не се само лесни врски кои не се посветуваат на ништо, туку оние кои можат да прераснат во нешто поголемо и посериозно. Но, почнувајќи од февруари, треба да очекувате проблеми и тешкотии на вашиот животен пат, затоа треба да бидете внимателни. Но, во однос на односите, годината е многу успешна, вклучувајќи ја и поволната за воспоставување пријателски и семејни контакти.

Здравствен хороскоп за Девица за 2018 година

Буквално од самиот почеток на годината Девицитие ќе почувствуваат наплив на виталност и енергија, што ќе им биде многу корисно. Земјето куче ќе се погрижи сите сезонски болести да бидат заобиколени од нив. Целата оваа ебулантна енергија ќе им помогне на Девиците да се справат со натрупаните работи. Затоа, дури и ако има многу што да се одлучи, Девиците нема особено да го забележат ова, тие едноставно нема да се заморат. Во текот на целата година, луѓето родени под покровителство на овој знак ќе имаат позитивен став и ова е добро, бидејќи во овој случај проблемите воопшто нема да изгледаат така. Но, сепак треба да се грижите за вашето здравје, и покрај позитивната прогноза. Дополнителната заштита во овие работи никогаш не е излишна, затоа стиснете теретана во вашиот зафатен распоред, а исто така претходно водете сметка за правилна исхрана. картинки24_ру_знаци на_зодијак_52

Хороскоп во кариера за Девица за 2018 година

Во работите од кариерата, Девиците ќе покажат толку многу решителност и храброст што можат да бидат изненадени од себе, ќе научат да ризикуваат и да одат напред кон својата цел. Но, во исто време, не заборавајте за вашите колеги, кои можат да дадат многу корисен совет. Во сè што се однесува на работата и бизнисот, Девиците не се соочуваат со сериозни проблеми или испитувања во текот на целата година. Главната работа не е да се испрскаат и не развиваат самодоверба, за да не се фрли расположение. Многу Девици ќе имаат доволно среќа да напредуваат во услугата, но за ова најверојатно ќе треба да го променат своето работно место. Меѓутоа, ако се појави такво прашање, одлучете се, ова ќе биде вистинскиот чекор.

Што се однесува до финансиските приходи, нема потреба да се очекуваат драматични промени, но нема потреба ниту да се заштедат пари. Beе има доволно пари за сè што ви треба, дури и за забава, но нема да можете да се занимавате со акумулирање. Оваа година вреди да се откажеме од заеми и кредити, барем за големи износи, бидејќи тоа ќе резултира со сериозни проблеми.

Loveубовен хороскоп за Девица за 2018 година RsupZNy

За повеќето Девици, во наредната година се планираат промени во sphereубовната сфера, и тие ќе бидат позитивни и негативни. Сè може да оди толку далеку што ќе се појави прашањето за разделба. Theвездите советуваат Девиците да покажат повеќе трпеливост и почит кон својата сродна душа, во овој случај ризиците од таквиот план се минимизирани. На пролет, може да има привлечност кон личност која не чува реципрочни чувства, а тоа може негативно да влијае на емоционалната сфера. Но, не треба да се грижите, многу наскоро сè ќе се вразуми и оди во добра насока. Подобро е да се напушти воспоставувањето личен живот за зимата. Во овој период треба да се посветите на решавање на проблемите во односите со најблиските или да основате семејство и конечно да поднесете барање до канцеларијата на матичните книги.

Семејните Девици можат одеднаш да разбудат чувство на alousубомора и сè може да оди толку далеку што ќе почнат да ги шпионираат своите половини. Ова не вреди да се прави, но подобро е да бидете во рака, бидејќи нема да заврши добро.

Слични написи

Остави одговор