Дома Езотерика Каква ќе биде 2018 година за Рибите

Претстојната година на Кучето ветува дека ќе биде потивка од годината на Петел, сепак, нема да работи целосно без проблеми. Но, можно е да се минимизира нивниот број и да се минимизираат негативните последици, знаејќи однапред за потеклото на нивното потекло. Whatе ви кажеме за тоа што ги чека луѓето родени под покровителство на Риби во 2018 година во нашата статија.

Хороскоп за Риби за 2018 година

За разлика од сите други знаци на зодијакот, Рибите ќе имаат година на најопуштен начин, дури можете да кажете дека овој пат ќе имаат поголема среќа од другите. За активните Риби, самиот почеток на новиот период ќе биде обележан со пријатни настани во сите области. Но, особено голем успех ги чека во кариерата. Сепак, личните работи исто така нема да „избледат“. Јануари од новата година ќе биде релативно мирен и тука можете да се опуштите, да се подготвите за претстојните настани, кои ветуваат дека ќе дојдат до почетокот на февруари. Овде можете да заборавите на тивок живот, но во исто време, со целата врева и деловна активност, ќе дојдат многу интересни работи. Ова лудо време ќе трае до март. Рибите треба да обезбедат доволно знаење и искуство однапред за да ги решат сите новонастанати проблеми. Пред да започнете да правите нешто или да донесете одлуки, вреди да размислите и да анализирате сè многу добро, инаку можете да направите проблеми со свои раце правејќи грешки. Во наредната година треба да се посвети поголемо внимание на оние кои се драги, роднини и пријатели.

Април ќе им даде на Рибите чувство на сопствена неодоливост, сè ќе се реши брзо и лесно само поради шармот на овој знак. Надвор од сочувството, пријатен впечаток во голема мера ќе помогне да се постигне успех во професионалните активности. И оваа леснотија ќе трае до средината на април. Во овој период може да се очекуваат унапредувања, зголемувања на платите, како и понуди за промена на работното место на попрофитабилно место. На крајот на пролетта, ќе дојде време, што ќе биде поволно за продуктивна комуникација. ribi-oboi-znak-zodiaka.orig

Следниот клучен момент ќе дојде на почетокот на октомври, кога треба добро да се концентрирате и да ги покажете своите најдобри квалитети во решавањето на финансиските и професионалните прашања. Ова темпо ќе треба да се задржи до самиот крај на годината. Декември ќе биде полн со добри вести, позитивни емоции кои ќе траат до крајот на годината, но во исто време, не треба да се очекуваат сериозни промени овој месец.

За Риби мажиоваа година ќе се претвори во пресвртница, но само ако ги покажат своите машки квалитети. За разлика од претставниците на други знаци, овие мажи имаат многу добра интуиција, која можат да ја искористат со голем успех во наредната година. Треба да ја искористите можноста за мирен јануари и да ја испланирате целата наредна година, а потоа да започнете со спроведување на вашите планови. Подобро е да се преземат мали, но сигурни чекори, тие ќе доведат до трајни позитивни резултати. Во исто време, треба да бидете внимателни со вашето здравје, бидејќи силната активност може да доведе до влошување на хронични болести. За да се спречи ова, вреди да се има квалитетен одмор и зависник од здрав начин на живот.

Шармантно Риби жениво наредната година ќе има среќа во loveубовната сфера. Атрактивноста на дамите во очите на мажите ќе се размножи, што значи дека нема да се избегнат голем број обожаватели. За самохрани жени, периодот на пролетта ќе биде особено успешен, кога сериозна личност со соодветни намери може да биде во близина. Но, бракот во наредната година е многу малку веројатен, што се објаснува со потсвесната неподготвеност на самите Рибок да преземат одговорност и да бидат во ограничувања.

Здравствен хороскоп за Риби за 2018 година риби-занк-зодијака

Здравствени проблеми може да се појават кај оние претставници на знакот кои имаат проблеми со телесната тежина. И, со цел да се спречи ова, вреди да се вложат напори за нормализирање на телесната тежина преку правилна исхрана и вежбање. Земјето куче ќе помогне во таков потфат и ќе биде можно да се постигне убава фигура.

Но, ова не е единственото од што треба да се пази. Во наредната година, сите Риби ќе имаат тенденција на вирусни заболувања, затоа започнете да го зајакнувате имунитетот сега и пазете се од нацртите, облечете се за времето. Премногу работа, слаб сон и несоодветна исхрана, исто така, ќе остават свој белег врз вашето здравје. На пролет закажете одмор и направете го тоа тесно, не седете овој пат дома - сменете ја околината, направете ги вашите омилени работи, посветете време на креативноста, со еден збор, опуштете ги вашето тело и душа. Обидете се да пешачите повеќе, особено кога е топло надвор и сонцето грее, пријавете се за масажа и спортски дел - бидете активни во новата година!

Хороскоп во кариерата Риби 2018 година

На самиот почеток на годината, Рибите дефинитивно нема да доживеат недостиг на работа - едноставно ќе биде рефус. Добрата и квалитетна работа на многу од претставниците на овој знак ќе ги доведе до нова фаза во кариерата и ќе им даде можност да се докажат на нова позиција. Многумина ќе имаат среќа и ќе имаат среќа да ја пронајдат работата од своите соништа - главната работа е да не ја пропуштат шансата. Наспроти позадината на бурна работна активност, не заборавајте за квалитетен одмор - ова е гаранција за добро здравје и продуктивна работа во иднина. Сите заложби на конкурентите и завидливите луѓе ќе бидат залудни ако истраете во остварувањето на сопствените цели. светлосна трага во знакот за риба

За да постигнете успех и материјална благосостојба, треба да ги напуштите сомнежите и да верувате дека сè што е замислено е реално и изводливо, само постапувајте и дефинитивно ќе успеете. Ситуацијата на годината ќе биде погодна за фактот дека до крајот на мај Рибите ќе можат да се шират со сите долгови, но за ова ќе мора силно да се напрегате. Во никој случај не влегувајте во ново ропство, со добра работа ќе имате можност да ги стекнете посакуваните работи со свои напори без позајмени средства.

Loveубовен хороскоп за Риби за 2018 година

Буквално од првите денови, Рибите ќе бидат вовлечени во вител на романса. Постоечките врски ќе добијат здив на свеж воздух, а осамените Риби, со својот шарм, ќе привлечат обожаватели во нивните животи. Малкумина ќе можат да им одолеат, па затоа не се очекуваат проблеми со личниот живот во новата година, само треба правилно да ја изберете сродната душа. Партнерите Риби ќе сакаат поголемо внимание, грижа и нежност во нивната насока.

Семејните Риби нема за што да се грижат, во оваа област сè ќе биде во ред. Да, како и секогаш, има мали несогласувања и мали расправии што нема да предизвикаат ништо сериозно. После продуктивен ден на работа, ќе можете да се вратите во пријатниот дом и целосно да се опуштите таму. Од страната на второто полувреме, ќе има доволно поддршка и грижа, но исто така треба да запомните да возвратите. Пријавете им на своите најблиски пријатни изненадувања, кажете топли зборови и само покажете загриженост.

Слични написи

Остави одговор