Дома Езотерика Каква ќе биде 2018 година за Шкорпиите

Хороскопот е одлична можност малку да погледнете во иднината со цел да се подготвите однапред за можни испитувања и радости. Се разбира, таков хороскоп дава само општ опис, но дури и ова понекогаш е толку недостасен. Во оваа статија, ќе ви кажеме што ги чека луѓето родени под знакот на Шкорпија во наредната година.

Хороскоп на Шкорпија за 2018 година

Почетокот на годината за Скорпиите ќе биде не само лесен, туку и многу пријатен - во овој период не треба да очекувате проблеми и тешкотии. Сепак, сè уште не вреди да се релаксирате, бидејќи со текот на времето тие ќе почнат да доаѓаат и ќе мора да ја покажете целата своја упорност за да го решите напливот на натрупани прашања. Сето ова ќе започне да се приближува кон крајот на јануари - почетокот на февруари. Theе се појават пречки на патот кон целта, што може да доведе до разочарување, но не размислувајте да се откажете од планираното, вашата упорност и одлучност ќе освојат сè. Слушајте ја вашата интуиција, што ќе ви помогне да го изберете вистинскиот пат. Поблизу до средината на февруари, ќе се чувствувате како да се движите во вистинската насока.

Втората половина на март може да стане особено тешка, кога ќе се зголемат тензиите во сите области од животот на Шкорпија и тоа ќе трае до крајот на мај. Willе се чувствува како светот да кренал оружје против нив, но токму на крајот на овој период Шкорпиите ќе можат да ја фатат среќата од опашката и да излезат од тешката ситуација кај победниците. Во текот на годината, сите проблеми ќе исчезнат во втор план, а потоа целосно ќе исчезнат во хоризонтот и ќе се отвори огромен свет на можности за Скорпиите, каде што тие можат целосно да се откријат и да уживаат во животот. Општо земено, втората половина на годината ќе биде многу успешна за луѓето родени под знакот на Шкорпија. maxresdefault

Шкорпија маживреди да се подготви однапред дека сите работни прашања и важни одлуки ќе треба да се донесат сами, бидејќи во тежок момент нема да има асистенти во близина. Но, борбата на Шкорпиите никогаш не само што не плаши, туку и се вклучува. Доволно е да се покаже само вродена упорност и успехот нема да чека уште долго. Но, тие ќе добијат стимулации сами и нема да ги споделуваат со другите. За да се избегнат повеќето проблеми, вреди да се избегнат сите сомнителни зделки и договори, да се спротивстават на искушението да се учествува во измами што наводно носат многу пари. Сето ова нема да доведе до ништо добро, но ќе ве натера да ги скокоткате нервите, дури и до целосно уништување. Втората половина на септември следната година ветува дека ќе биде многу добра, ова е најдобро време за почетоци и реализација на креативни проекти. Во исто време, можат да започнат и внатрешни и надворешни трансформации, кои можат радикално да го променат животот. До крајот на годината, деловната активност ќе се намали, што може да резултира со пад на расположението и појава на раздразливост. Скорпиите не треба да подлегнуваат на таквите нагони на своето внатрешно јас, за да не ги расипат односите со колегите и пријателите, туку да продолжат да бараат позитива и да живеат во него.

И тука Шкорпија женипретстојната година ќе воодушеви. Периодот од мај до август ќе биде особено поволен. Единствениот период што може да остави непријатен вкус е неколку недели во јули, но под бурниот прилив на радост можеби и не ги ни забележувате воопшто. Целосниот ред е забележан и во личниот живот, кој ветува само задоволство во текот на целата година. Со цел позитивна прогноза во врска со ова да биде реална, дамите Шкорпија треба да ја применат во пракса нивната способност да ги анализираат луѓето и да донесат правилни заклучоци. Соберете информации, одвојте време да донесете одлуки - има работи за кои вреди да се размислува повеќе време. Главното правило за цела 2018 година е да не бидете под влијание на емоциите што можат да доведат до грешки.

Здравствен хороскоп Шкорпија за 2018 година фото-660х660

Во однос на здравјето, Скорпиите треба да бидат внимателни во новата година. Сепак, повеќето заболувања ќе бидат резултат на однесувањето на самите луѓе. Нервниот слом, психозата и емоционалните испади не можат да влијаат на здравствената состојба и редовно ќе резултираат со општа слабост и, како резултат, болест. Постојат два излеза - или престанете да реагирате на сè толку емотивно, или пронајдете полноправен излез за насилна енергија и не чувајте сè во себе. На пример, дури и едноставно тепање вреќа за удирање ќе помогне да се ослободи од најголемиот дел од внатрешната негатива. Спортот е исто така добредојден во наредната година. Прво, ова е одлична можност за полнење со позитивна енергија, одржување на здравјето, и второ, добрата физичка форма сè уште не повредила никого.

Хороскоп за кариера на Шкорпија за 2018 година

Во наредната година има претежно пријатни изненадувања во однос на кариерата и деловната активност. За оние кои во последниве години одлучија да се занимаваат со бизнис и не можат да застанат на нозе, наредната година ветува поволно решавање на работите. Потенцијалот на годината треба да се искористи максимално, бидејќи ќе има многу можности да се оди напред. Идеално е да започнете да напредувате буквално од самиот почеток на годината, тогаш финансиската состојба ќе започне да се подобрува со скокови и граници. Воспоставете нови деловни контакти и искористете ги во ваша корист. Делегирајте одговорности за да не се претерувате. Главната работа е да не бидете лукавци и да правите сè според законот. Измамата во наредната година е особено контраиндицирана.

Scубовен хороскоп Шкорпија за 2018 година skorpion-znak-zodiaka

Во theубовната сфера на Шкорпиите, чека невиден пораст на енергијата. Осамени претставници на знакот ќе бидат отворени за нови врски, па веројатно е развој на насилно романтично хоби. Но, така што врската не влијае негативно на другите области од животот, не треба да доведувате сè до фанатизам, да ја одржувате ладната глава и мислите. Скорпиите кои веќе се во врска треба да почекаат за обновување на чувствата и појава на силен блесок со партнерот. Оваа година, врската ќе биде многу сјајна и исполнета со светли и пријатни впечатоци. Покрај тоа, ова се однесува дури и на оние парови кои биле во брак неколку години и се чини дека сите чувства веќе изумреа.

Семејните Шкорпии ќе мора да потрошат многу време и енергија на домашни работи, и воопшто, работите од следната година честопати ќе бидат испреплетени со оваа одредена област на живот. Преместување, наследство, проблеми со недвижен имот итн. Многу е важно да се обрне посебно внимание на родителите во наредната година и да се воспостават односи со нив. Не можете да ги лишите вашите деца и вашата сродна душа со тоа што сте целосно внесени во работата - почитувајте ги нивните мислења и желби, тогаш вашиот авторитет во нивните очи сериозно ќе расте.

Слични написи

Остави одговор