Дома Езотерика Каква ќе биде 2018 година за Стрелецот

Веќе на самиот почеток на годината, Стрелцов ќе има добри вести од работата. Во тоа време, можете да очекувате промоција, воспоставување лични врски. Сепак, треба да пазете се од постапките на завидливите луѓе и лошо добронамерниците кои можат да уништат сè. Не паѓајте на провокации и правете како што ви кажуваат вашите принципи.

Хороскоп за Стрелец за 2018 година

Јануари ќе започне со позитивни моменти кои ќе влијаат на сите области во животот. Стрелецот ќе се чувствува како вистински среќен, бидејќи среќата ќе отиде кај нив сама по себе, без никаков напор, главната работа што треба да се направи е да се обидеме самите да не ја пропуштиме среќата. Ова е еден вид морален одмор што ќе заврши до вториот месец од годината. Од февруари, Стрелецот ќе мора да реши многу прашања, а потоа да вложи многу напори, така што позитивното движење на годината ќе продолжи што е можно подолго. Ако не седите назад, тогаш сè ќе биде како часовник. Општо, од првите денови на февруари не може да се каже дека периодот ќе биде без облак, но треба да се издржи релативно кратко време, буквално до средината на април, по што сè ќе почне да се подобрува повторно. И за ова време треба да покажете максимално трпеливост и внимание. Во март, обидете се да не се вклучите во преземања, особено ако тие зрачат со ризик. Пазете се од лошо влијание однадвор и не обидувајте се да постапувате според туѓи упатства. Но, почнувајќи од средината на април, ситуацијата ќе биде значително разбиена и ќе има можност за одмор. Во мај, повторно треба да очекуваме пријатни моменти и целосно неочекувани изненадувања. Сето ова ќе се протега во текот на месец јуни. Овде се очекуваат многу пријатни и корисни познаници, ќе се појават нови идеи што сакате веднаш да ги имплементирате - корисно е да го направите ова, бидејќи ќе донесе добар приход и добро расположение. 9f2ba40d71a8b0542277cef052d3cec2

Сериозна низа среќа ќе започне во втората половина на годината. Исклучок ќе биде само дел од октомври, но нема да остави непријатна трага зад неговиот голем успех. Врвот на позитивата ќе биде на крајот на годината, поточно последниот месец, во тоа време судбината може да претставува дарежлив подарок, користејќи го Стрелецот сериозно ќе го зголеми нивниот социјален статус.

Стрелци мажина почетокот на годината, тие можат да влезат во повеќе филозофски мисли и да ја погледнат својата околина повнимателно, проценувајќи кој од нив навистина е пријател, и од кого вреди да се очекуваат интриги. Таквите мажи треба да се подготват однапред за фактот дека некое време нивната деловна моќ ќе се повлече малку, па затоа е подобро првично да се избере помирен ритам за работа. Без да покажете прекумерна активност на почетокот на годината, можете брзо и без напор да ги доведете непријателите до чиста вода. Ако стане неопходно да промените нешто, тогаш треба да продолжите со претпазливост. Можеби има финансиски проблеми на моменти, но со соодветен оптимизам, тие брзо ќе ја изгубат својата важност. Главната работа што треба да се запамети е дека нема нерешливи проблеми, а едно лице е дадено најдобро што може. Оваа година, мажите Стрелци ќе имаат добра можност да се искачат на скалата во кариерата и колку повеќе упорност, толку побрзо ќе се случат позитивни промени на работа. картинки24_ру_знаци на_зодијак_34

Стрелци жениво наредната година, дефинитивно ќе можеме да ги поминеме сите испитувања со кренати глави. Претстојниот период не носи многу проблеми, туку целата година ќе се мери, т.е. ќе има добро и не толку добро. Романтичните состаноци ќе ви овозможат да избегате од проблемите на секојдневниот живот и да се опуштите, потопени во светот на емоциите. Дамите треба правилно да се грижат за своите хоризонти, што дополнително ќе го прошири нивниот круг на пријатели. Lifeивотот ќе стане многу посветол и поинтересен. Советот што може да им се даде на жените Стрелци за целата наредна година е да бидете претпазливи за сè што е поврзано со вашиот личен живот. Особено внимателно треба да станете млади девојки кои во наредната година можат да бидат под влијание на лоша личност. Затоа, со нови познаници, не треба да брзате целосно да се отворите кон друг.

Здравствен хороскоп за Стрелец за 2018 година

Во првата половина на наредната година, Стрелецот треба да посвети големо внимание на нивното здравје. Императив е да се прегледа исхраната и да се исклучи штетната храна од исхраната, или барем да се намали нивната количина. Вреди да се откажеме од алкохолот целосно, особено од она што се продава во барови. Оваа претпазливост се должи на голема веројатност за сериозно труење. Обидете се да не се претерате во овој период и да не се оптеретувате со силен физички напор. Но, добар одмор нема да боли и ќе биде од корист. Не фаќајте лошо расположение што ризикува да се претвори во депресивна состојба. Пазете се од хипотермија, и ако се чувствувате лошо, не двоумете се и консултирајте се со доктор, бидејќи оваа година „сама по себе“ дефинитивно нема да исчезне.

Хороскоп во кариера за Стрелец за 2018 година Стрелец

Оваа година се покажа дека ги надминува вообичаените темели и се применува размислувајќи надвор од рамките. Проширете ги своите хоризонти и ако чувствувате недостаток на искуство и знаење, пријавете се за напредни курсеви за обука. Паралелно совладување на вештините на друга професија, кон која е привлечена душата, се охрабрува. Стекнатото знаење дефинитивно ќе ни се најде. Многу луѓе родени под знакот на Стрелец во наредната година очекуваат долгоочекуван напредок во кариерата, а најсамоуверените ќе можат да сметаат на сериозно зголемување на приходот. Сепак, оваа година не вреди да се планира промена на работното место, бидејќи е многу веројатно дека на ново место сè ќе биде точно исто како и во минатото, но вревата ќе се зголеми. Обидете се да не се во конфликт со колегите за да не создадете напнатост што нема да доведе до ништо добро.

Финансиски успех го чека Стрелцов во периодот пролет-лето, кога парите ќе одат во свои раце. Ова е добро време да направите големи набавки што претходно требаше сами да ги одречете. Оваа сезона паѓа на имплементација на плановите и воопшто, време е да уживаме во животот и да го собереме неговиот крем. Одморете се добро, па до есен ќе мора да ги засукате ракавите и да работите со полна сила.

Loveубовен хороскоп за Стрелец за 2018 година

Оваа година е добра за финансиски и кариерни работи, но што се однесува до односите, не се препорачува да се потпрете на нив во наредната година. Оние подобро е да не се донесуваат насочени одлуки за да се започне врска. Ако судбината претстави кандидат, да ја пуштиме е глупаво. Врските не треба да ви пречат во кариерата или бизнисот. Во принцип, многу Стрелци ќе имаат можност да запознаат добра личност за сериозна врска, особено во пролет.

Семејството Стрелец треба да комбинира кариера и комуникација со роднини, дури и во есен, кога ќе има многу работа, обидете се да не заборавите на оние кои се драги. Одвојте време за домашните работи - направете општо чистење, ревидирајте ја гардеробата. На крајот на краиштата, за работите да одат нагорнина, треба да изгледате претставително и овде без добри работи и додатоци насекаде. Посветете повеќе внимание на сопругата, препуштете се на подароци и топли зборови. Решавањето на семејните и домаќинствените проблеми може да се стави во рацете на партнерот, а вие самите да станете сигурен заден дел на кој можете да се потпрете.

Слични написи

Остави одговор