Дома Езотерика Каква ќе биде 2018 година за Бикот

Оваа година ветува дека ќе биде светла и битна за Биковите. Родените под покровителство на овој знак буквално од првите денови на почетокот на годината ќе изгорат од желбата да посеат добрина и рационалност околу себе. Сепак, вреди да се каже и дека на почетокот на годината не треба да очекувате позитивни промени, ќе треба некое време да се спријателите со кучето Земја. Таа ќе испрати одредени потешкотии што треба да се издржат и да се поминат со достоинство, а потоа веднаш ќе следи награда, која ќе ги разубави сите таги.

Хороскоп Бик за 2018 година

Бикот во наредната година ќе има еден главен проблем што ќе треба да се реши - ова се финансии. Со оглед на тоа колку овој знак се грижи за материјалната стабилност, финансиските потешкотии силно ќе го погодат нивното его. Но, во Бик има доволно сила да не се скрши под притисок на околностите. Приближно во месец април, животот ќе стане многу полесен, во овој период Кучето ќе се смени во однос на Бикот, па во средината на пролетта, претставниците на овој знак треба да очекуваат олеснување. Мажите ќе почувствуваат сами како одлучноста им се враќа, ќе ја вратат храброста и самодовербата, ќе продолжат да одат кон своите цели. Womenените, од друга страна, многу веројатно сакаат да го променат својот живот до овој период и тоа ќе почнат да го прават од нивниот изглед. Ова не само што ќе им користи на вашите сопствени чувства, туку и привлекува огромно внимание на спротивниот пол кон нив. 9-1

Личниот живот на Бик исто така ќе биде подложен на промени, а трансформацијата се очекува најмногу од осамените претставници на знакот. Токму тие ќе започнат да бидат активни во побарувачката од спротивниот пол. Но, во исто време, тие треба да бидат многу внимателни, бидејќи меѓу големиот број навивачи ќе има многу оние кои се заинтересирани за краткорочна афера. Затоа, ако не ве интересира таква можност, не заборавајте да ги сортирате своите обожаватели и обожавателки. За семејството Бик, куќата ќе биде полн сад, но пред тоа ќе мора да поминете низ оган и вода. Сепак, во однос на семејството, Земјето куче се залага исклучиво за градење односи, па веројатно оваа година ќе се решат дури и долготрајните расправии и несогласувања со најблиските.

2017 година се покажа дека не е најлесната година за Бикот, но 2018 година ќе ги научи претставниците на овој знак да бидат помирни, помудри и поразумни. Бик ќе започне да генерира многу идеи кои можат да генерираат многу приходи. Сепак, подобро е да не се шири идејата на никого, бидејќи е многу веројатно дека пријателите ќе почнат да сугерираат дека идејата е смешна.

Во однос на кариерата, Биковите ќе можат да го бранат својот авторитет, ќе се појави нов интерес за работа и желба паралелно да водат сопствен бизнис. Таквата желба е за пофалба и мора да се реализира. Но, со толку високи трошоци за напојување, вреди да се подготвите за фактот дека ќе се чувствувате како исцеден лимон. Во овој поглед, ќе треба однапред да размислите не само за распоредот за работа, туку и за распоредот за одмор.

Хороскоп за жени Бик за 2018 година гороскоп-на-неделиу-с-28-марта-по-3-апрелија-2

За жените, годината на Земското куче ги отвора сите можности да ги постават работите во ред во нивните животи, особено во врска со односите со спротивниот пол. Решајте ги сите прашања и недоразбирања што беа помеѓу вас и вашата сакана, разговарајте за понатамошните планови за заедничка иднина. Не плашете се ако спорови и несогласувања се појават врз основа на пресметка, тие брзо ќе се решат, но конечно ќе можете да ги ставите сите точки на „јас“. Грешката што може да уништи сè е да ги послушате советите на вашите девојки. Дури и најдобрите и проверени со време пријатели нема да можат да дадат квалитативна проценка на ситуацијата, но ќе можат да ја расипат со удар и тоа нема да го направат нужно намерно.

Осамен Жени Бик starsвездите советуваат да бараат партнер за живот меѓу своите колеги, некои од нив веќе долго време дишат нерамномерно кон вас. Бидете внимателни и внимателни, да не влегувате во дискусијата за озборувања кои дефинитивно ќе сакаат да направат да изгледате непривлечно поради yубомора. Ако ова не е направено, тогаш угледот сериозно ќе се наруши и ќе бидат потребни значителни напори да се врати вашето искрено име. Но, за оние дами кои веќе се во семејни врски, може да се очекува надополнување. Во никој случај, не размислувајте за абортус, бидејќи ова дете ќе донесе многу радост и среќа на семејството!

Хороскоп за мажи Бик за 2018 година Kak-ljubit-telec-1

Мажи родени под покровителство на знакот Бик, theвездите препорачуваат да заминете на работа и да не се потопувате во loveубовни работи, бидејќи, прво, првата половина од годината може да се претвори во финансиски тешкотии и дополнителната заработка да не боли, и, второ, тоа е работа што ќе донесе многу позитивни емоции. Покрај тоа, треба да очекувате признавање на вашите заслуги од страна на повисоките вработени во компаниите. Ова ќе има многу забележителен ефект врз финансиската благосостојба на човекот Бик во 2018 година. Но, колку е поблиску времето до летото на новата година, толку пообилно треба да забавите. Обидете се да одмарате повеќе и да не останете премногу долго на работа - воспоставете распоред за одмор и посветете си повеќе време на себе. Обавезно одвојте пауза за годишен одмор и одете главно во него, исклучувајќи ги сите мобилни телефони. Подобро е да се посвети ноември-декември на градење долгорочни планови, тогаш тие ќе носат многу добри резултати, секој ризик ќе вреди за свеќата!

Здравствен хороскоп за Бик за 2018 година

Како што станува јасно од сето она што беше кажано погоре, Бикот ќе мора да работи напорно оваа година. И за да не го нарушите вашето здравје, треба внимателно да го следите. Земјето куче е многу драг на оние кои се грижат за себе и не се поддржувач на лошите навики. Ако го имате второто, тогаш подобро е веднаш да ги отфрлите. Преиспитајте го вашиот животен стил и обидете се барем постепено да преминете на здрава храна, како и да започнете да спортувате. Дури и едноставна утринска вежба ќе ви донесе многу позитивно здравје. Покрај тоа, ваквото однесување на некоја личност ќе овозможи да се ароматизира водителка на годината.

Бидејќи првата половина од годината нема да биде лесна, треба да останете што е можно смирени, да пристапите на сè со чиста глава. Сите рани доаѓаат од нерви, па ако не сакате да се лекувате до средината на годината, не бидете нервозни.

Бикот треба да биде особено внимателен на патот, во првите шест месеци од почетокот на годината, иако се мали, но можни се непријатни несреќи. За луѓето кои се склони кон чести болести, силно се препорачува да се заштитат од секаков вид на стрес и внимателно да го следат нивниот третман, бидејќи постои висок ризик од егзацербација на хронични болести. Но, од друга страна, висококвалитетниот третман во наредната година ќе помогне во лекувањето на долготрајните рани кои мачеле многу долго време. Как-ubубит-теле-2

Кучето Година на Земјата ќе им донесе опоравување на оние кои претходно се грижеа за своето здравје. И на тврдокорните работохоличари им се препорачува да одморат некое време за да одат на бањско лекување. По добар одмор, работата ќе оди многу поефикасно.

Хороскоп во кариера Бик 2018 година

Во работата, Бикот ќе може да направи голем пробив и да стане вистински лидер. И покрај фактот дека 2017 година ја карактеризираа големи напори што требаше да ги направат за да добијат авторитет, во наредната година повеќето од нив ќе бидат претставени од судбината. Но, не треба да се очекуваат драстични промени, тука сè ќе се случи според стилот „Бик“, т.е. полека но сигурно. Во овој поглед, Земското куче само ќе ја фаворизира Бикот, бидејќи е импресионирана од работниците. Без оглед на областа во која работат, луѓето родени под овој знак ќе имаат среќа.

Следната година дава можности да започнат работи што се одложени до овој момент. Со плодна работа, до падот, Бикот ќе добие достојна награда. Високата ефикасност и бурната работна активност, се разбира, вроди со плод, но тоа не значи дека сè ќе биде мирно со финансиите. Сè зависи од самиот Бик. Престанете да бидете премногу kindубезни и не позајмувајте пари, особено големи суми, бидејќи постои ризик позајмените пари во овој период да не се вратат воопшто. Треба да внимавате на несовесно трошење, подобро е да им дадете предност на сериозни инвестиции во долгорочни проекти. телез

Бидете внимателни и не вклучувајте активности кои предизвикуваат најмало сомневање. Оваа година не е најпогодна за ризик, може да се изгорите многу. Биковите кои водат сопствен бизнис треба постојано да бидат на штрек и претпазливи во своите финансиски работи. Во никој случај не започнувајте заеднички бизнис со роднини и пријатели, ова може да се претвори во "поставување".

Бик loveубовен хороскоп за 2018 година

Престојната 2018 година му ветува на Бикот зголемување на сензуалноста и страста, скоро во текот на целата година, родените под овој знак ќе се чувствуваат за inубено. Сепак, ова не значи дека сè на овој фронт ќе биде мазно, не е исклучено разочарувањето во loveубовта. Покрај тоа, сериозноста лежи во фактот дека тие ќе мора да поминат низ тешкотиите на loveубовниот живот сами.

Личниот живот на Бик може да биде попречен од чувството на страв дека со доаѓањето на нова личност ќе им се промени целиот познат и удобен живот. За оние кои веќе се во врска, не се исклучуваат сериозни несогласувања, што може да воведе голема напнатост. Бикот ќе почувствува дека партнерот е премногу зафатен со себе и не обрнува доволно внимание на нив. Ова ќе посее копнеж во нивните души. Треба да бидете особено внимателни до летото, бидејќи до ова време ситуацијата ќе се вжешти до границата што потполно невини луѓе можат да ја стават под жешка рака. Со цел да се спречи развојот на негативно сценарио, на Биковите им се препорачува да покажат повеќе трпеливост и разбирање кон своите најблиски, да се откажат од прекумерната директност, но во исто време да не молчат ако нешто не им одговара, туку да зборуваат за тоа поправилно.

Сепак, особено чувствителниот и внимателен Бик во наредната година ќе се сретне со партнери кои ќе бидат близу нив по дух - тоа ќе биде како здив на свеж воздух, тогаш Бикот ќе цвета. Таквото чувство само ќе ги турка и ќе им даде сила на достигнувањата, што ќе има позитивен ефект врз сите сфери на животот.

Запомнете дека хороскопот опишан погоре дава само општа слика што ја опишува ситуацијата за следната година. Точна прогноза може да се направи единствено заснована врз лични податоци, вклучувајќи го и времето на раѓање. Но, без оглед на годината, конечниот резултат секогаш ќе зависи од вас и вашиот пристап. Затоа, бидете оптимисти, верувајте во најдоброто и тогаш ќе биде така!

Слични написи

Остави одговор