Дома Рецепти Пијалоци Компот од праска

Секое овошје или бобинки... Тие можат да бидат свежи, сушени, па дури и замрзнати. Кога е правилно подготвен, компотот ќе има богат вкус и уникатна арома. Компот направен од праски е многу вкусен во секое време од годината.

Како да се готви компот од праска

Развиени се многу рецепти за готвење компотод вкусни и ароматични праски. За да го направите пијалокот поинтересен, во него се ставаат и други овошја, покрај праските, или бобинки.

Компот од праска со брусница

Многу вкусен и здрав компот може да се готви од праски со додавање на брусница. За да ја направите аромата на пијалокот побогата, праските можете да ги оставите со јами, тие ќе додадат мала горчина на компотот. Ако сакате посладок пијалок, тогаш праските мора да се исечат и да се пробијат без јами.

Половина килограм праски и брусница темелно се мијат и се ставаат во тава покриена со емајл. Праските може да се пресечат на парчиња, да се отстранат семето или да се остават недопрени. Потоа истурете 2 литри чиста вода во тенџере и ставете го на оган. Откако ќе зоврие течноста, 200 гр гранулиран шеќер се додаваат во тавата и пијалокот се вари уште една четвртина од еден час. Пијалокот се служи и топло и ладно.

Компот од кајсија и праска со зачини

Сосема необичен пијалок може да се направи од праска со додавање на некои зачини, како цимет, во нив. Таков пијалок со белешки од греено вино ќе биде соодветен на новогодишната трпеза.

Откако ќе ги измиете и извадите јамите од две големи праски и седум кајсии, исечете ги на парчиња и ставете ги во емајлиран сад. Таму исто така треба да ставите стапче цимет и да додадете два литра вода. Плодовите се варат 20 минути, по што медот се додава во пијалокот по вкус и се вари околу 7 минути повеќе. Потоа треба да го отстраните стапчето цимет од напитокот. По вриење, овошните парчиња најдобро се пасираат со помош на мешалка и се мешаат со супа од овошје. Компот може да се излади и да се сервира ладен, или може да се пие топло.

Компот од праска за зимата n3

За да подготвите домашни праски според класичниот рецепт, ќе ви треба килограм овошје и 700 гр песок во шеќер. Постапката за готвење е како што следува:

  1. Прво, треба да ги излупите праските. Ова е лесно да се направи со пржење на овошјето со врела вода и потоа веднаш ставање под ладна вода.
  2. Поделете ги половините од праска во чисти стаклени тегли и покријте ги со врела вода.
  3. По четвртина час, изладената течност мора да се исцеди во тенџере со емајл површина и, додавајќи шеќер, да подготви сируп.
  4. Со подготвениот сируп, внимателно истурете ги праските на врвот на теглите и внимателно запечатете.

Мирисна компот од праска

Необичен вкус на компот од праска може да се даде со додавање каранфилче на него. За овој рецепт за 3 килограми праски, потребни ви се 4 чешниња и 600 гр гранулиран шеќер.

Овошјето мора да се измие, да се попари во врела вода и да се подели на половини, додека се отстранува јамата. Тогаш подготвените праски мора да се полнат до половина од внимателно измиени и стерилизирани стаклени тегли. Потоа зовриена вода се додава во теглите и се остава 20 минути.

По ладењето, течноста се става во емајлирана тава, се додаваат каранфилче и шеќер. Откако течноста врие, сирупот се става во тегли и се затвора со херметички стерилизирани капаци.

Теглите се превртуваат на вратот, се покриваат со ќебе и се оставаат да се оладат. После тоа, компотот може да се чува.

Компот од праска со грозје

Многу вкусен и летен како ароматичен компот ќе излезе ако додадете грозје во праските. За 10 големи праски, ќе ви требаат околу 200 гр зрело грозје, 2 литри прочистена вода и 300 гр шеќер.

n4

Грозјето и праските се темелно измиени и излупени од гранчињата, семето се отстранува од праската, делејќи се на две половини. Плодовите се ставаат во претходно стерилизирани тегли и се истураат со врела вода. Покривајќи ги теглите со чисти капаци, тие чекаат четвртина час, по што течноста се става во тенџере и се додава гранулиран шеќер. На тивок оган, сирупот се остава да зоврие и вари околу 5 минути.

Истурете го овошјето со врел сируп и веднаш запечатете ги теглите херметички. Превртувајќи се на вратот и покривајќи го со ќебе, теглите се оставаат да се изладат, а потоа се ставаат на чување.

Слични написи

Остави одговор