Дома убавина Коса Најдобри брендови на руска декоративна и козметика за нега

Помина времето кога увезениот крем или кармин беше крајниот сон за жените. Современите домашни козметички компании не само што не се инфериорни во однос на странските брендови по квалитет, дизајн, асортиман, туку имаат и прифатлива цена. Во согласност со глобалните еко-трендови, производителите одбиваат да користат синтетички масла, парабени, агресивни хемиски компоненти и преминуваат на природни суровини.

Натура Сибирика

Компанијата произведува органски производи засновани на екстракти од лековити растенија во Сибир. Собирањето на билки го прават рачно жителите на северните региони; се гради нивна сопствена еко-фарма за одгледување ретки билки.

12

Компанијата има свои лаборатории за истражување и спроведува експедиции. Најсовремената опрема што се користи во производството ви овозможува да ја зачувате максималната корист од екстрактите од билки: Родиола роза, поставување снег и други.

1

Козметиката од Natura Siberica е официјално сертифицирана од BDIH, ICEA, COSMOS STANDARD, ECOCERT. Производите на Сиберика постојано имаат освоено награди на добро познати меѓународни натпревари: НАГРАДИ НА ПРИРОДАТА И ЗДРАВЈЕТО ЗА ПРИРОДНА УБАВИНА 2017 (АВСТРАЛИЈА), ПОБЕДНИК НА НАГРАДИ ЗА МАМА И БЕБИ 2017 (ОК), НАГРАДИ ЗА КОЗМОПОЛИТАНСКА УБАВИНА 2016, ПАРИЗ ЗА КОЗМЕТИНГ 2014.

Асортиманот на компанијата вклучува многу различни серии:

 • За луксузни кадрици: Oblepikha Siberica, Natura Kamchatka, Tuva Siberica, Луди десерти од Natura Siberica.

11

 • За постапки за грижа: Caviar Gold & Platinum, Caviar Ampoule care, Natura Siberica White, Natura Siberica за Копенхаген.
 • За третмани на тело: Сауна & Спа, Таласо Сибирика, Натура Сиберика ја сака Литванија, Дива Сибирика Сааремаа, Диви Сибирски Фарски Острови, Натура Сибирика и Убсунур Холоу (ТУВА).
 • За хигиена на усната шуплина: природни пасти засновани на растителни екстракти.
 • Детска козметика: Мала Сиберика, природно и органско сертифицирано, Сиберика Биберика.

111

 • Машка серија.

13

Бројот на редовни купувачи на козметиката на брендот постојано расте. Меѓу нив не се само жители на Русија и соседните земји. Продавниците на брендовите се застапени во Токио, Копенхаген, Хонг Конг. Производите на Natura Siberica се безбедни за здравјето, високо ефикасни и достапни.

Мира

Руската марка, комбинирајќи највисок квалитет и напредни технологии, се прослави со своите високо ефективни производи. Технолошките достигнувања добиени во нашите сопствени лаборатории се заштитени со патенти.

23

Производите MIRRA содржат растителни екстракти и сокови, компоненти од пчелни производи, морски минерали, есенцијални масла, синтетизирани биолошки компоненти.

Производите на компанијата редовно добиваат дипломи и награди: златен медал на Меѓународната изложба на парфимерија и козметика ИнтерЧАРМ, главната награда BLUE PLANET на меѓународниот натпревар Interbeаuty, LUXURY Brand Awards 2009, Почесна диплома на меѓународниот натпревар Interbeauty.

26

Главните серии MIRRA се:

 • Клеточна линија на кавијар MIRRA CAVIAR.
 • Златна серија производи против стареење ЗЛАТНА ЛИНИЈА.
 • Високотехнолошка линија МИРРА БИОТЕХНОЛОГИЈА.

24

 • МИРОШКА производи за бебиња за хигиена на епидермисот и усната шуплина.
 • Производи за нега на коса со лековити и профилактички ефекти.
 • Дневни и интензивни линии за нега на кожата.
 • Декоративна линија.
 • Минерална линија.

22

Мира е единствената во Русија што има награда за развој и имплементација на високи технологии во индустриското производство. Употребата на активни состојки во форма на микрокапсули и микрочестички обезбедува максимална пенетрација во длабоките слоеви на дермисот. Повеќето шишенца имаат диспензери за вакуум кои обезбедуваат точно дозирање и долгорочна превенција од оксидација.

Црн бисер

Марката е создадена во 1996 година во групата компании Калина. Производите се барани од жени од сите возрасти и имаат активна програма за рекламирање. Големата побарувачка се должи на одличниот квалитет на производот и пристапните цени.

32

За производство, се користат микроелементи добиени од математика на вредни растенија и овошја. Тие започнуваат внатрешни процеси на подмладување на клеточно ниво, помагаат во навлажнување и тонизирање на ткивата. Кремии серумите го активираат производството на сопствени молекули на еластин, колаген, хијалурон, го забавуваат процесот на стареење.

35

Опсегот на козметички производи е многу широк:

 • За лицето се нудат „Години програми“, „БИО-програма“ со дамаска роза, стручни кремови, ББ-кремови, линија за чистење, уникатен крем за соништа.

33

 • За нега на телото, стапалата и рацете, развиени се специјални серии на хранливи производи со свилени протеини и вредни масла.
 • Активна програма против целулит.

Ако производите се купени како подарок, тогаш можете да изберете соодветен комплет за подароци. Производите се подложени на контрола на квалитетот, тестови за хипоалергичност.

Уметност-визуе

Козметичката компанија Студио-лабораторија ART-VISAGE започна да произведува производи во 1998 година. Денес декоративните средства на брендот ART-VISAGE се главната насока на работата на компанијата.

40

Производите се направени од висококвалитетни европски суровини со употреба на технологија на рефлектор за фокусирање со емитер. Антибактериското зрачење ги штити производите од негативни надворешни фактори.

Формулите содржат природни масла, восок, негување и навлажнување на компонентите на растенијата, сигурни УВ филтри и антиоксидантни молекули. Козметиката се развива земајќи ги во предвид особеностите на кожата на жените од сите возрасти и типови на бои.

44

Декоративната козметика е претставена во неколку групи:

 • Производи за очни капаци, веѓи и трепки: моливи, маскара, сенки, ајлајнер, обележувач за веѓи, гел за фиксирање. Производите содржат полисахариди на алги, алантоин, д-пантенол, постојани пигменти.
 • Подлога за шминка: рефлектирачки коректор со масла, подлога за фиксирање под очите, подлога за израмнување.
 • Темели: BB кремови, лабави и компактни прашоци, креми за основање со минерали.

42

 • Шминка за усни: кармини со витамини и масла, постојани кремски моливи.
 • Чистење: мицеларна вода и нега на очите.
 • Производи за маникир: медицински премази, лакови во боја, масло за нокти.

Клиентите забележуваат стилски дизајн, добра издржливост и достапност на производите ART-VISAGE. И нивната шема на бои задоволува секое барање.

43

Црвена линија

Течен сапун за интимна хигиена го направи брендот популарен на домашниот пазар.

50

Марката се произведува од рускиот концерн за козметика повеќе од 16 години. Производството на козметиката на оваа линија се базира на желбата за продолжување на природниот механизам на функционирање на косата и епидермисот. За да го направите ова, производите вклучуваат активни елементи од природно потекло, како и оние добиени во микробиолошко, биотехнолошко, хемиско истражување.

52

Високо квалитетни увезени суровини, квалификувани вработени, најнова опрема - обезбедуваат високо квалитетни производи на брендот. Палетата производи е многу широк: производи за коса, тело, лице, гелови и пени за туширање.

53

За дома, ние нудиме кујнски и течни сапуни со ароми на овошје и зеленчук, антибактериски влажни марамчиња.

Мозаик Ева

Марката е создадена во 2000 година, ребрендирањето со промена на името од ЕВА НОВА ГЕНЕРАЦИЈА во Ева Мозаик беше извршено во 2011 година. Слоганот „Liveивеј во боја“ во целост ја отсликува филозофијата на брендот.

64

Декоративната козметика има ултрамодерни формули, користејќи суровини од Франција, Германија, Италија.

Асортиманот на декоративна козметика може да се подели во неколку групи:

 • Ознаки: пудра во 2 тона, обележувач за сенки, нагласник молив за усни.
 • Шминка за усни: Негување кармин со длабок сјај со лотос и путер од ши, Мет карминИдеален кадифе со витамини, кармин IDEAL COLOR со кадифена текстура, ултра-сјаен кармин IDEAL SHINE, мелем за усни за нега, мелеми за уснисо екстракт од цреша.
 • Шминка за очи: ZOOM LASHES 5D волумизирачка маскара, виткање и издолжување BB Ideal маскара, обемна маскара Fashion Look, палета на сенки за очи во 2 верзии, сенки за очи во природни нијанси на SatinEffect, ајланси и моливи, Aqua Metal сјајни сенки.

61

 • Шминка за веѓи:Идеални гел-сенки за дизајнери на веѓи, молив за восок за очи, восочен молив, маскара IDEAL BROW, ајлајнер за обележување на очите.
 • Креирање тон: универзален коректор, лабава пудра со ефект на превез, подлога за матирање и универзално матирање, нега на Primer Radiance, постојан крем HD COMFORT.
 • Производи за нокти: WИВОВЕН ЦВЕЕ и Мода во боја MIDNIGHT GARDEN, отстранувач на лак, премаз со гел, сушење со спреј и течност, основи на хранливи материи и фиксатори.

62

Сите производи имаат стилски дизајн, најрелевантни бои и висок квалитет.

Зелена мама

Компанијата се позиционира како производител на високо квалитетна природна козметика. Производите содржат најмалку 99% природни компоненти: масла (бадем, ши, сусам, пченични никулци), есенцијални масла, растителни екстракти и минерали.

71

Производите од зелена мама се сметаат за космецевтски или биомиметички. Тие ги активираат природните функции на епидермисот без да ги заменат или нарушат. Достигнувањата на специјалистите на компанијата, добиени во нивните сопствени лаборатории, се воведуваат во сите нови производи. Најмалите молекули од најдобрите емулзии продираат добро во длабоките слоеви на дермисот. Достапни цени за производи со висок квалитет се постигнуваат со избегнување на масовно рекламирање.

73

Најпознатите серии на Green Mama се:

 • „Формула Прованса“ БИО има максимално количество орто-еколошки состојки во составот. Серијата вклучува производи за нега на кадрици, дермиси за лице. Производството не користи силикони, хемиски мириси, парабени, натриум лаурил сулфат.
 • „Формула тајга“ со широк спектар на производи за целото тело. Текстурите се лесни, збогатени со хранливи масла и лековити екстракти.
 • Одлетај! Хигиенски производи и грижа за проблематичен епидермис, не содржат алкохол. Средства лечи, матираат и дезинфицираат.
 • Серија со екстракти од алги "Морска градина". Нуди производи за коса, нега на кожата и антицелулитен.

72

 • Хипоалергична „Детска серија“ со целосно природен состав. Погоден за чувствителна кожа, бремени жени.
 • Возрасна линија "Алеут" грижа за стареење на кожата.Производите се тонизираат, ги активираат клетките на дермисот.

74

Шишињата со производот се едноставни во дизајнот и имаат голем волумен.

Чиста линија

Најпознатата серија козметика со фитотерапија „Чистаја Линија“ е дел од концернот Калина (Унилевер во Русија). Во 2002 година, беше отворен неговиот сопствен истражувачки институт, каде што се спроведуваат сериозни козметички тестови. Експертите ги проучуваат позитивните ефекти на различните растенија врз дермисот и косата.

01

Хербалниот лек се базира на правилна комбинација на растителни компоненти, собирање и подготовка на суровини во најсоодветно време. Комбинацијата на состојки треба да биде избрана така што тие ќе го надополнуваат и подобруваат дејството на едни со други.

05

Марката е единствената во Русија со строг концепт на природност. Производите не се лековити, но имаат лековито дејство врз дермисот и косата.

03

Палета на производи на компанијата за целото семејство:

 • За нега на коса: Паметни шампони и балсами со ехинацеа или црница, серија Бреза, Производи со 5 екстракти од билки, навлажнувачи за создавање фризури, дополнителни производи за нега кои го подобруваат дејството на основните производи. Ако имате проблеми со косата, изберете серија производи за нега според типот на косата.
 • Специфични за возраста производи за нега на дермисот на лицето: младински импулс, моќност од 5 билки, совршена кожа, основна нега против стареење, линија за чистење, производи за нега на усните, линија Мицелар.

02

 • За хигиена и нега на тело: Меки и тврди сапуни со растителна основа, Фитобања со ефект на парна бања, ароматични гелови за туширање, серии против целулит, производи за сончање, креми за раце и нозе.
 • Фито-дезодоранси во цврста, течна, конзистентност на прскање со растителни екстракти. Погоден за најчувствителната кожа, овозможувајќи и да дише.
 • Производи за мажи: пена за бричење за нормален и чувствителен дермис, лосион за после бричење, гел за туширање.
 • Комплети за подароци со различен состав, со оптимален избор на средства.

06

Козметиката "Clean Line" е многу популарна, има прифатлива цена и висок квалитет.

Машки PRO

Младата марка Manly PRO е на пазарот веќе 6 години.

86

Професионални шминкери, козметолози и специјалисти во проучувањето на модните трендови учествуваа во развојот на политиката на производи на компанијата. Денес, асортиманот на брендот ја вклучува најголемата колекција на четки за шминка (над 100 опции), меѓу кои секој може да ја најде најсоодветната за себе.

83

Компанијата нуди професионална декоративна козметика, материјали за продолжување на трепките, чанти за шминка, монтажни магнетни палети. Професионалната козметика се разликува од масовниот пазар по посложени формули, најширока палета и високата цена на производите. Производите имаат кремаста, најлесна текстура што ви овозможува добро да ги мешате нијансите за професионална шминка. Покрај декоративна козметика за лице, компанијата произведува сликање на лице за тело, нуди средства за разредување козметика, поправки за шминка.

82

За употреба во салони, можете да купите глави за шминкање, влошки за трепки, негрижа за уметници за шминка, мобилни студија за шминка. Погодно е да се соберат соодветни тонови за одредена сесија во префабрикувани магнетни палети, заменливите блокови ви овозможуваат да заштедите при купување нови нијанси. Готовите палети за очни капаци, веѓи, кармини, руменило веќе ги собраа најпопуларните и компатибилни производи.

81

Производите имаат многу стилски минималистички дизајн, удобно се вклопуваат во раката и имаат добар рок на траење.

85

РАЗБИРАЕ

Меѓународната компанија е основана во 1999 година; денес има 4,5 илјади продажни места во Русија. Производството на украсни производи е насочено кон жени кои ја покажуваат својата индивидуалност, стремејќи се кон експериментирање.

91

Палетата производи на DIVAGE вклучува повеќе од 900 производи за нега на кожата, украсни производи, додатоци и производи за парфимерија. Сите производи се подложени на строга контрола на квалитетот, хипоалергично тестирање според европските стандарди. Производите се позиционирани како алтернатива на луксузната стока по пристапни цени.

Асортиманот на производи за очи вклучува широк спектар на маскари со четки од силикон и влакна, автоматски и редовни обоени моливи, гел за очи и облоги, бази за шминка за трепки и очни капаци, печени, мат и сјајни сенки.

За убавината на усните, ви нудиме грижливи мелеми, сјајни и лакови сјајни, негување, мат и сјајни кармини во форма на стапови и моливи, контурни моливи.

92

Фондациони креми со разни ефекти, кремаст коректор, течен коректор, компактни пудри, руменило и бронзери ќе помогнат да се создаде совршен тен. За вајање се дадени двобојни палети.

94

Линијата на производи за нокти вклучува основни палта и горни, обоени лакови. Декалите за тело и вашиот омилен парфем од Дивај ќе помогнат да се нагласи вашата индивидуалност во посебни моменти.

93

Меѓу многуте руски брендови, секоја жена лесно може да најде соодветни производи за шминка, нега на лице и тело, кадрици. Стоката се произведува на модерна опрема со максимална употреба на природни состојки.

Слични написи

Остави одговор