Дома Совети Модни чевли 2018 година

Новата 2018 година само што се приближува, но водечките светски дизајнери веќе подготвија многу изненадувања за loversубителите на убави и модерни чевли. Таа не игра помалку улога во женската гардероба од облеката: соодветниот пар чевли ја прави сликата на жената навистина да игра. Еве ги најдобрите модни трендови за 2018 година во нашата статија.

Модерни чевли пролет-лето 2018 година

Пролетната и летната мода на чевли ви овозможува да изберете чевли за секој вкус. Меѓу отпечатоците, необичните модели добиваат популарност, како и инсерти направени од крокодилска кожа, питон или нивна имитација. Класичните нијанси остануваат релевантни, а за специјални прилики, можете да изберете пар светли бои, на пример, жолта или сребрена.

Модерен стил-2018 исто така воодушевува со разновидност. Еве неколку јасни фаворити:

  • Пумпи. Овој модел, кој е во гардероба на многу девојки, никогаш не престанува да восхитува со убавина и благодат. Од материјалите, популарни се кожа, велур, добри се и патентите.

7s4s8OmSoes_enl

  • Затворени чевли. Нивната карактеристика оваа година е едноставност и концизност, што ги прави малку како машки чевли. Петицата може да биде многу мала или повисока, а за украсни украси се користат токи, патенти и велкро.
  • Чевли со геометриски потпетици. Овој необичен модел не се појавува на полиците секоја сезона, но во 2018 година ваквите чевли се враќаат со триумф. Петицата може да биде правоаголна, триаголна, квадратна. Главната работа е девојката да биде пријатна и да ги сака чевлите.
  • Лизгањата сè уште се едни од омилените чевли за пролет-лето во многу земји во светот. Чевлите со влечки се вкорениле толку добро што се популарни кај жените од сите возрасти и се погодни за скоро секој изглед. Во 2018 година, тие ќе бидат украсени со искри, rhinestones и панделки, а бојата на лизгалките навистина не е важна.

zhenskie-mokasiny-tods-6796-2000x2000

Други релевантни опции се мокасини, чизми со оригинални влошки, чевли со масивни стапала или широки потпетици. Така, можете да изберете чевли дури и за најневообичаените предмети од гардероба.

Модерни чевли есен-зима 2018 година

Кога започнува студеното време, жените од мода посветуваат посебно внимание на практичноста. Трендот на претстојната година ќе бидат стабилни чизми со цврст ѓон или потпетици со различна висина. Боите се претежно класични: црна, бургундска, сива. Врзи и оригинални ремени се соодветни како декорација.

Ниту чизмите Ugg, кои се популарни последниве години, не се откажуваат од своите позиции. Тие можат да бидат во светли нијанси: зелена, црвена, розова. Накитот, исто така, остава простор за имагинација: модните дизајнери користат различни видови крзно, ремени, rhinestones. Друга модерна опција е чизмите со врвки.

1452854221_ugg

Loversубителите на крзно оваа сезона ќе бидат особено благодарни на дизајнерите. Овој пријатен атрибут на студената сезона е присутен на широк спектар на чевли: чевли, чизми, па дури и влечки. Се користи и за топлина и за украсување. Ако класичните високи чизми се погодни за високи тенки дами, тогаш младите ситни девојки ќе ги ценат високите топли чизми направени од повеќебојно крзно со помпони и токи.

Спортските обувки сè уште ги сакаат дизајнерите. Патики и патики сега се украсени со rhinestones, везови, монистра и се носат со какви било елементи на гардероба. Имаше и таква оригинална новина како чизми со патики во контрастна боја. Модните дизајнери кои сакаат спортски чевли, нудат да ги вклопат кој било стил... Но, изборот, се разбира, останува кај жените.

Слични написи
0 412

Остави одговор