Дома Семејство и дом Внатрешни работи Направи панел

Неодамна модерен украсете го вашиот стан или куќа со украсни елементирачно изработени. Овие можат да бидат слики, рамки за фотографии, панели. Вториот може да се закачи на wallидот, или да се стави на орманот како рамка за фотографии. Сето ова може да се нарача, или можете да го направите сами, користејќи различни интересни работи за работа. Покрај тоа, можете да вклучите не само возрасен, туку и дете во работата на панелот, бидете сигурни дека ќе му се допадне многу.

Направете сами панел за цвеќе 0_1797e8_c8333cb9_L

Најлесната опција за убава и ефективна табла е да се направи од цвеќе. Цветовите можат да бидат сосема различни - живи, исушени, вештачки, направени од хартија, сатенски ленти, ткаенина, некои природни материјали, тесто, пластелин. Што е потребно за работа на панелот: рамка, можете сами да ја направите од дрвени летви, парче густа ткаенина или иверица, можете да користите дебел картон, лепак и други декоративни елементи. Можете исто така да користите стакло, така што целата слика е веднаш зад неа, или не можете да земете стакло, тогаш добивате необична волуметриска слика. 6d4be3ad49fd

Треба да се запомни неколку нијанси, на пример, користејќи исушени цвеќиња, лисја и гранчиња, треба да се справите со нив многу внимателно за да не се скршат. Користејќи свежо цвеќе за панелот, потребно е да запомните за вода, за точност, за да не се скрши жива фабрика. За свежо цвеќе, најдобро е да користите мали вазни кои ќе бидат прицврстени на основата. Водата ќе се истури во нив, поради што цвеќето ќе стои долго време, воодушевувајќи го окото со прекрасни свежи растенија. DSC_6931

Можете да ги надополнувате таквите панели со разни елементи - овие можат да бидат камења, rhinestones, монистра, пеперутки, искри. Цветовите се прицврстени со лепак, тенка риболовна линија или жица, со про transparentирна лента, конци. Од какви било бои, можете да соберете цели слики користејќи еден мотив, на пример, можете да цртате врз основа Јапонскикуќа, и од цвеќиња да се прават расцветани гранчиња сакура. Вештачки волуметриски орхидеи на wallидот ќе изгледаат убаво.

Направете сами панел за хартија 87475613_il_fullxfull292334614

Кога ќе излезете со слики надвор од хартија, можете да направите што било. Хартија цвеќиња, овошје, луѓе, животни, дрвја. Сето ова е прикачено на која било основа направена од картон, иверица, стакло, не заборавајте за рамката. Залепено е најчесто со едноставен супер лепак за јачина. новогодне-пано01

Панели од волуметриски срца, пеперутки, конвексни ромбови или плоштади изгледаат убаво. На пример, можете да исечете многу монохроматски или повеќебојни пеперутки и да соберете состав од нив. Може да биде срце на пеперутки или спирала од нив. големи

ecd8820244918d78ac3901a47561d1f7

Друга оригинална опција е да исечете долги ленти од обоена хартија, извртувајте ги секоја во прстен со различна големина, прицврстувајќи го работ за прстенот да не се одмотува. И прикачете такви прстени на основата во разновиден редослед. 8_originalnyx_panno_iz_bumagi_7D829280

Опција за loversубовниците е да исечат многу срца од која било хартија или тенок картон. Преклопете го секое на половина, внатре на едната половина, напишете пријатен комплимент или збор. Прикачи на основата. 9а3674

Направи сам панел за ткаенина c6ff660cb0675bdbf74a505f98884df51

Секаков вид ткаенина е погоден за панел од ткаенина, може да биде широк спектар на остатоци, парчиња кожа, хинц, органза, чипка. Од ткаенината, можете да направите слики од широк спектар на животни од мачка до ракун, Божиќни мотиви со елка, снег и Дедо Мраз, волуметриски фигури, на пример, можете да нацртате девојка и да направите волуметриски фустан, палто, одделни предмети за облека од ткаенината. kartiny_iz_loskutov_tkani_032

За новогодишната тема и Дедо Мраз, ќе ви треба многу повеќебојна ткаенина - црвена и бела за облека за дедо и обоена за елка и торба со подароци. За брадата и косата на Фрост, можете да користите памучна волна или бело крзно. Различни цвеќиња или цветни букети можат да се зашијат од ткаенината. Идеја-детешко-пано1

Таквите панели од ткаенина се идеални за секоја соба, спална соба, детски, кујна. За расадникможете да користите херои од бајки, ликови од фантазија, животни, пирати, самовили, принцези од бајки, за кујната светла зеленчук и овошје направено од остатоци од ткаенина.

Diy панел за школки e68ee466159acc7c264e1516bff78899 - занаети за морска школка

Ако имате планина од школки што лежат околу морето или реката, тогаш можете лесно да направите панел од нив. Можете исто така да користите исушени морски starsвезди, камчиња, убави камења. Можете едноставно да прикачите многу лушпи на основата во различен редослед, или можете да направите слика од нив. На пример, цветни ливчиња може да се направат од рамни лушпи; издолжените речни лушпи се погодни за маргаритки. Сликите можат да бидат дополнети со монистра, монистра, искри, а самите лушпи може да бидат обоени во златна или сребрена боја или обложени со лак од бисер. Друга необична опција е да се направи таква мрежа од едноставни нишки, пар стапчиња од бамбус и многу школки.
houseadvice_000003-750x500

ec0741fd8f946d9562515364727ceea1

Што друго можете да направите панел со свои раце? 2064_image001

Можете да направите ваква декорација на идот од апсолутно сите материјали што ви се при рака. Може да бидат шишарки, желади, копчиња, восочни моливи, зрна кафе, житарици, нишки, камења, зеленчук, овошје, пердуви, мали играчки, rhinestones, монистра, чипка и многу повеќе.

Секоја слика може да се направи од конци - пеперутка, череп, четворка. За камен панел, подобро е да користите камчиња, можете да насликате нешто на него со акрилни бои. Печати, кучиња или нацртајте куќи на камењата и украсете ја сликата како куќи на морскиот брег со прекрасно зајдисонце и планини. Камчињата можете да ги насликате и со светкава или бисерна боја. совет-сезона-над-занает-хартија-обвивка-уметност_94743

големината на големината

Сувите парчиња и парчиња агруми работат добро, можете да додадете стапчиња цимет на нив. Наједноставното нешто што може да се направи од зрната кафе е да се залепи преку рамка и да се направи шолја кафе. 3-37 пано (1)

Ако не толку одамна сте направиле поправки и сè уште имате остатоци од позадина, тогаш не треба да ги фрлате. Ја направивте рамката и основата, можете да ја залепите позадината на врвот. Можете да направите неколку елементи со различна големина, облик и со различни парчиња позадина. тапет

пано-из-цветној-бумаги

panno_iz_lent_16

пано

Kartina_svoimi_rukami_33-650x486

jесика-Кербави

izgotovlenie-kartiny-kamnyami

110045245_serdechnuye_panno_iz_bumagi__10_
791c65b67a7296f9eac8cf82a4cd9f5f

1614

Слични написи
0 411

Остави одговор