Дома Совети Со што да се носат фармерки

Фармерките долго и цврсто влегоа во женската гардероба. Тешко дека постои жена што ги нема. Но, не секој знае како правилно да ја носи оваа работа и со што да ја комбинира. Ајде да го разгледаме ова прашање денес.

Како правилно да носите фармерки

Сега има многу различни модели, кои се разликуваат во посебноста на сечењето, боите и другите детали. Но, без оглед на стилот, разгледајте ги следниве детали секогаш да бидат стилски:

  • Многу зависи од должината фармерки... Во последниве години, најпопуларните се скратените модели. Нивната должина малку го открива глуждот. Долгите фармерки, под кои е скриена петицата, исто така се модерни. Ако одлучите за првата опција, тогаш запомнете дека оваа должина визуелно ги скратува нозете, и ги шири колковите.
  • Беше модерно да се носат фармерки со низок струк, пред неколку години. Сега ова веќе не е релевантно. Фармерките или треба да се вклопуваат точно на половината или да бидат малку повисоки. Ако сте доволно слаба девојка, можете да го вметнете горниот дел од гардеробата во фармерки. Ако имате што да скриете на половината, тогаш закачете се во блуза или кошула само напред, а остатокот оставете го слободно да виси.

г1

  • Бидете сигурни да одговарате на фармерките за да одговараат. Премногу лабави или, напротив, тесни, фармерки нема да се вклопат совршено. Во денешно време се релевантни малку лабави модели, кои ќе бидат соодветни и со патики и со чевли со високи потпетици.
  • Фармерките можат да бидат од која било боја. Деновите кога само светлосините фармерки беа во тренд веќе се повлекуваат. Затоа, слободно изберете класични индиго или валкани гранџ бои.

Со што да носите фармерки за момчиња

Овој модел на фармерки изгледа малку груб и невешт, така што за хармоничен изглед, треба внимателно да ја изберете останатата облека. Дечковците се погодни за активни девојки, тие ќе изгледаат логично на прошетка или додека купуваат.

Овој модел ќе изгледа совршено кај витките девојки со тенок струк. Тие поволно ја нагласуваат хармонијата, истовремено прикривајќи ја вишокот слабост. Дечковците се многу погодни за високи жени кои можат да го навлечат дното на фармерките, додека ниските жени ќе ја изгубат својата висина од ова.

Д 2

Дечките со чевли со високи потпетици изгледаат хармонично, а можат да бидат со различна дебелина, па дури и клинови. Оваа женска верзија на чевелот ја нагласува намерната грубост на момците. Рамните чевли се во ред како лежерна опција. Овие можат да бидат мокасини или спортски чевли. Во зима, момците ќе изгледаат одлично со чизми, особено ако се направени во етнички стил. Овој модел изгледа добро со високи каубојски чизми, со врвки или со чизми.

Како „топ“ за момците, класичните канцелариски блузи и кошули се идеални. Традиционалната опција е бела кошула или карирана кошула. Ако сакате да додадете touchубовна романса, тогаш спарете ги момците со шифонска блуза со етнички или цветни дизајни. Ако времето е ладно, тогаш можете да облечете јакна, кардиган или Палто... Плетените работи ќе бидат во совршена хармонија со овие фармерки. Овде можете да изберете од класични џемпери, џемпери или tелки. Во летото, момците се правилно комбинирани со различни маици, блузи или маици.

Што да се носи со искинати фармерки

Апсолутно секоја обувка е погодна за искинати фармерки, не е потребно да се ограничувате само на спортски опции. Искинати момчиња или слаби ќе изгледаат одлично и со класични пумпи со потпетици и патики. Право искинатите фармерки се во совршена хармонија со лизгалки или мокасини; во овој случај, можете да дадете леснотија со малку напипување на дното на нозете.

d3

Основното правило за избор на врвови за искинати фармерки е дека колку повеќе телото ги отвора дупките, толку треба да биде построг горниот дел. Фармерките во овој стил ќе изгледаат одлично со блузи од резервоарот, бели блузи или машки кошули.

Како да носите фармерки со висок струк

За да направите високи фармерки да изгледаат интересно, треба да ја покажете нивната главна одлика. За да го направите ова, закачете го долгиот врв навнатре. Ако фигурата не ви дозволува да го потенцирате струкот, сторете како што ве советувавме погоре - навлечете во фармерки само предниот дел на блузата или кошулата.

d4

За да создадете класичен изглед, спарете се со блузи со високи фармерки и кошули во сини или бели нијанси на прав или малку вклопен крој. Во лето, овие фармерки ќе изгледаат одлично со маици и маици, а исто така и со кратки врвови. За ладно време, носете кратки џемпери и пуловер, џемпери и tелки со слични фармерки. Како додаток е погоден појас со светла боја, кој ќе го истакне струкот.

Ако фармерките ви се исправени, тогаш спарете ги со исечени палта или крзнени елеци како зимска опција. Разгореа фармерки добро одат во овој случај со директно издолжено палто. Долна јакна или парк ќе изгледаат многу добро со секоја опција на високи фармерки.

Како да носите исечени фармерки

Кратките фармерки се вистински разноврсен модел. Дозволено е да се носат и на прошетка и во канцеларија, доколку дозволуваат корпоративните правила. Кошула или блуза во класичен изглед е совршена во вториот случај. За прошетка, таков модел може да се комбинира со топ, блуза во селски стил или светла маица. За млади модничари, тој е погоден како топ-бендо-блуза или блуза со отворено рамо.

г.

Чевлите за сличен модел на фармерки можат да бидат многу разновидни. Овде се соодветни балетанки, сандали со отворен клин, па дури и сандали во гладијаторски стил. Ваквите модели на фармерки со спортски чевли и со штикли од стилто изгледаат одлично. Ако сте одбрале спортски чевли за исечени фармерки, тогаш ставете ги на голи нозе за да не peиркаат чорапите.

Што да се носат со разгорени фармерки

Ова „здраво“ од седумдесеттите години сега повторно добива популарност. За да дознаете со што да комбинирате разгорени фармерки, само разгледајте списанија за стара мода - има многу добри примери. Вие само треба да земете слични опции од современите работи.

d5

Разгореа фармерки со широки кошули кои можат да се навлечат изгледаат многу добро. Ова ќе им даде на дамите сигурен и опуштен изглед. Можете да ставите блејзер на врвот. Таква универзална работа веројатно се наоѓа во плакарот на секоја девојка. Како летна опција за оние со тенка фигура, можеме да понудиме кроп-врв што остава дел од стомакот отворен. Sемперите со високо деколте исто така ќе бидат многу соодветни. Во овој случај, комбинирајте светли фармерки со мирен, нежен врв и обратно.

Фановите на хипи стил ќе ја сакаат комбинацијата на разгорени фармерки со туники. Lookе изгледа не помалку привлечно со таков модел и качулка. За надворешна облека, ве советуваме да изберете екстра долг капут за да го комплетирате елегантниот изглед.

Како да носите бели фармерки

Ние не препорачуваме да спарите бели фармерки со ист врв. Ако сигурно сакате да го направите ова, тогаш разредете го монохроматски со светли обоени точки на додатоците. Таквите панталони се совршено комбинирани со работи со нежни пастелни нијанси. Getе добиете нежен и женствен изглед. За поживописен и експресивен ансамбл, спарете бели фармерки со живописна блуза, маичка или врвот.

Како лежерна опција, комбинирајте ги овие фармерки со кратки врвови, светло обоени маици или маици. За да создадете романтична опција, шифонска блуза со цветен дезен или ажурна блуза е совршена.

Обични комбинации на облека за фармерки со бели фармерки кои носат стил на модна облека - Најдобри идеи за облека

Lookе изгледа одлично фармеркибела нијанса во комбинација со црни работи. Ова, како што велат, е класика на жанрот. Подеднакво класичен изглед може да се постигне со спарување на бели фармерки со елек во риги. Резултатот ќе биде наутички стил, особено релевантен во следната сезона. Завршете го изгледот со евентуално опремена сина јакна и светла додатоци.

За ладно време, спарете се со бели фармерки со кратка кожна јакна или бомбер јакна со светли цветни дезени. Бели фармерки со долг кардиган или буен плетен капут исто така ќе изгледаат одлично.

Како да носите црни фармерки

Овие фармерки се сметаат за класици на женска гардероба, па затоа можат да се комбинираат со што било. Потребно е само да се земат предвид карактеристиките на моделот на панталони. На пример, црни слаби фармерки совршено ги издолжуваат нозете. Затоа, за да се заврши сликата, треба да бидат избрани чевли со потпетици. Горе може да носите нешто, од алкохолна маица до деловна јакна. Тука е посоодветно да се фокусираме на природата на очекуваниот настан. Подобро е да носите шифонска блуза за романтичен состанок, а класичната бела кошула е посоодветна за во канцеларија.

Д 7

Црните фармерки добро функционираат со цветни блузи или кошули во етнички стил. Кардигани, tелки или џемпери ќе изгледаат добро. За оваа опција, подобро е да изберете чевли на платформа.

Искинатите црни фармерки со процепи на колена изгледаат одлично со маици со откачени отпечатоци и буци дуксери. Изберете светла ранец за да го комплетирате изгледот.

За свечена пригода, спарете црни фармерки со живописна свилена блуза и елегантни пумпи. Haveе имате тренди изглед кој нема да остане незабележан. Интересен врв е погоден за одење во клубот како придружник на црни фармерки, а преку рамената може да се фрли необична јакна или блејзер.

Како да носите сиви фармерки

Фармерките во сиви тонови се совршени за удобен изглед. Тие ќе изгледаат соодветно со кардигани. Може да ставите врвот надолу и да врзете шал околу вратот. Е добиете пријатна, но во исто време и слободен стил. Ако изберете кардиган во светла боја, тогаш горниот дел треба да биде неутрален, на пример, бел. Исечокот на кардиган може да биде класичен исправен или асиметричен.

d8

Ако носите блуза со сиви фармерки, тогаш ќе биде соодветна „училишна“ комбинација - темно дно, светло горен дел. Затоа, изберете блузи во контрастни нијанси. Како додатоци изберете монистра, ланци или брошеви. Совршено можете да комбинирате светла лента во пар со сиви фармерки и опремена блуза.

Кои чевли да носат фармерки

Во прашањето за избор на чевли, сè ќе зависи од моделот на фармерки. На пример, чевлите со високи потпетици изгледаат хармонично со тесни фармерки. Тие визуелно ги прават нозете подолги. Ако девојчето е кратко, тогаш треба да се претпочитаат опциите на платформата. Фармерките добро одат со сандали направени од тенки ремени. За прошетка изберете спортски обувки - мокасини или патики за тесни фармерки.

d9

Апсолутно секоја обувка ќе се смести под класичните фармерки со директно намалување. Чевли и сандали тука ќе изгледаат совршено. високи потпетици.

За широки фармерки, подобро е да изберете чевли без потпетици, на пример, балетанки, мокасини или сандали.

Разгорените фармерки одат добро со секој чевел. Сè зависи од стилот и целокупната шема на бои. Со темни примероци, класичните чевли или чизмите со ниска потпетица ќе изгледаат подобро. Изберете патики за одење.

Слични написи
0 412

Остави одговор