Дома Здравје Најздравите бобинки

Бобинки се вкусно и многу здраво природно задоволство. Тие содржат многу вредни работи за организмот, затоа мора да бидат присутни во исхраната на секоја личност, заедно со зеленчук и овошје. Но, во исто време, треба да бидете внимателни со нив, бидејќи бобинки, особено светли и црвени, можат да дејствуваат како алергени.

Придобивките од цреши

цреша2

Убави и кисели бобинки се богати со супстанции како што се кумарини, благодарение на кои се нормализира густината на крвта, се спречува формирање на холестеролни плаки во крвните садови. Примарната придобивка на црешата е тоа што има зацврстувачки ефект врз целиот циркулаторен систем, затоа, во случај на проблеми со вени и крв, мора да биде вклучен во исхраната. Црешата совршено ја гаси жедта и го нормализира апетитот, ја подобрува подвижноста на дигестивниот систем, што се должи на неговиот стимулирачки ефект врз панкреасот, желудникот и жолчката.

Карактеристиките на црешата се забележуваат во можноста негативно да влијаат на патогените бактерии, поради што вторите немаат можност да живеат и да се развиваат во рамките на човечкото тело. Корисно е да користите цреши за време на настинка, кога треба природно да постигнете експекторантски ефект.

Во алтернативната медицина, Бери е активно вклучен во улогата намалување на топлината, антибактериско и антиинфламаторно средство. Нектарот од цреша содржи огромна количина на витамин Ц, кој го стимулира и го зајакнува имунолошкиот систем, го подобрува нервниот систем. Импресивен број на витамини Б1, Б6, како и елементи во трагови на бакар, железо и магнезиум, кои ја даваат сета можна помош во лекувањето и спречувањето на крвните болести. Црешите позитивно влијаат на болести на цревата, грлото и желудникот, што се должи на големиот број природни антисептици.

Кобалт, пектин, елагинска киселина и витамин ПП се одговорни за превенција од рак. Сепак, за сите придобивки на Бери, категорично не се препорачува да се користи со зголемена киселост на желудникот, што се објаснува со високата содржина на киселина.

Придобивките од морето buckthorn

облепиха

Плодовите на оваа мала грмушка тешко може да се преценат, што не само што се третира и штом не се користи морето. Дури и во античка Грција, таа активно се занимаваше со реставрација на коњи, кои, под нејзино влијание, брзо се здебелија, а палтото стана сјајно и свилено.

Овие прекрасни бобинки содржат целосен состав на мононезаситени масни киселини од омега серијата, како и 190 биолошки активни соединенија, кои во нивните пропорции се идеални за човечкото тело. Имајќи го предвид ова, морскиот леќа може да се нарече скоро најкорисен Бери на земјата. Богато е со пектини, протеини и танини, макро и микроелементи, фитонциди, содржи многу витамини, вклучително и голема група Б. Но, најмногу содржи витамини К, Е, А и Ц.

Долго време се користи за ефикасно лекување на респираторни заболувања, белодробни заболувања и стабилизирање на дигестивниот тракт. Концентрацијата на витамин Ц во него е многу поголема од онаа на многу овошје и зеленчук, а со цел да се пополни дневната потреба за сите витамини, доволно е да се јаде само една лажица бобинки на ден. Морскиот леќа го подобрува составот на крвта, третира анемија, ја подобрува лачењето на жолчката, ја намалува васкуларната пропустливост, ја нормализира активноста на тироидната жлезда и има антиинфламаторно дејство.

Импресивните придобивки од Бери се должат на големата количина на рибофлавин и тиамин, што позитивно влијае на состојбата на нервниот систем. Благодарение на истите две активни супстанции во организмот процесите на стареење се забавуваат... Во народната медицина, бобинки од морско млеко често се користат за лекување на стрес, депресија, напнатост и замор. Редовната употреба на морско млеко има позитивно влијание врз видот, кожата и состојбата на косата. Во принцип, Бери не заобиколува ниту една клетка на телото, затоа, јадејќи ја на постојана основа - болестите ќе ве заобиколат.

Предности на бозел

бузина

Оваа вкусна и миризлива црна бобинка е близок роднина на орли помине, но има и црвена бобинка близнак која не е погодна за консумирање, бидејќи е отровна Бобинки од црна бозелко биле ценети за нивните лековити квалитети уште од античко време, дури има легенди за оваа бобинка, според едната, таа е во состојба да им даде долговечност на оние што јадат редовно. Легендите се легенди, но сега придобивките од бозелката ги докажуваат научните умови.

Составот на овие мали бобинки вклучува естри, фруктоза, органски киселини, рутин, гликоза, има многу аскорбинска киселина, витамин П, танини и други подеднакво вредни супстанции. Со негова помош, подпухналост, болести и проблеми во работата на желудникот, панкреатит, бозел може успешно да се третира за да се подобри лактацијата кај доилките. Бери има диуретично дејство, кое има корисен ефект врз чистотата на бубрезите. Корисно е да се користи Бери во третман на настинки, делува како експекторанс, ја ублажува топлината и дијафоретикот.

Со дијабетес, корисно е да се внесува лушпа од корени на бозел внатре, бидејќи помага да се намали количината на шеќер во крвта, да се отстранат компликациите на болеста. Бобинки активно се користат за нормализирање на метаболизмот, лекување и ослабување на сериозноста на симптомите кај ревматизмот. Тинктурата на суви бобинки е корисна за подобрување на лачењето на жолчката, за чистење на цревата и целото тело. Со негова помош, можете да се ослободите од бронхитис, ларингитис, гихт, грип, тонзилитис и многу други болести.

Лушпите од бозел се вредни за несоница, тие работат како седатив, хемостатски. Пијалоците бозел помагаат во елиминирање на главоболките, атеросклерозата и стомачните заболувања. Сокот помага во чистење на крвните садови, го подобрува видот, третира ноќно слепило и обезбедува превенција од катаракта. Во овој Бери има многу антиоксиданти кои спречуваат рак, спречуваат развој на малигни тумори. Елдер може безбедно да се рангира меѓу бобинки кои имаат општ тоничен ефект врз организмот, затоа треба да се зема особено активно за време на сезоната на вируси.

Придобивките од јагоди

67-клубника

Веројатно, само оние кои се алергични на оваа Бери не ја сакаат оваа Бери. Болно е тешко да се замисли дека некој не лачи од оваа слатка арома што доаѓа од прекрасните јагоди. И покрај неверојатниот вкус, таа им дава и на своите обожаватели многу придобивки. Ова е само тој редок случај кога лудо вкусно е исто така многу здраво.

Јагодите содржат многу витамини од групата Б, како и витамин Ц и овошни шеќери, растителни влакна, фолна киселина, пектини, каротин, органски киселини. Содржи многу јод, калиум, калциум, манган, железо, фосфор и други компоненти. Јагодите имаат посебност - тие се целосно ослободени од масти и холестерол. Покрај тоа, има многу малку калории - само 46 kcal на 100 g, така што може да се јаде дури и од оние кои следат диета.

Оваа Бери е богат извор на антиоксиданти кои спречуваат развој на многу болести. Спречува проблеми со видот, ги елиминира сувите очи, ги турка проблемите со очите поврзани со стареењето и спречува развој на заразни болести. Антиоксидансите содржани во јагоди во големи количини ја потиснуваат активноста на слободните радикали, со што се спречуваат многу проблеми. Овој природен детоксификатор ги отстранува солите, штетните и токсичните материи од организмот и спречува нивно акумулирање. Бери спречува гихт, артритис, има антиинфламаторно и антиканцерогено дејство. Конзумирање на природни јагоди на редовна основа го инхибира развојот на рак и го запира растот на туморот.

Големите количини на магнезиум и калиум ја прават бобинка ефикасна во лекувањето на висок крвен притисок, што често е предизвикано од насобраните соли. Јагодите се извор на младост, кој го инхибира процесот на стареење, ја подобрува функцијата на мозокот и меморијата и позитивно влијае на функционирањето на нервниот систем. Бери има многу добар ефект врз работата на срцевиот мускул и е ефикасна го намалува нивото на лош холестерол во крвта.

И покрај својата сладост, Бери е индициран за консумирање од луѓе кои страдаат од дијабетес мелитус, бидејќи може да ја намали количината на шеќер во крвта. Исто така им помага на луѓето да се ослободат од камењата во жолчните канали. Бери го нормализира метаболизмот, ги запира воспалителните процеси во телото, третира нарушувања на цревата и проблеми со кожата.

Придобивките од lingonberry брусника

Оваа мала црвена бобинка расте главно во северните географски широчини и им дава здравје на северните жители повеќе од сто години. Луѓето толку многу го ценат лингберберот за неговите силни лековити квалитети што му го дадоа второто име „Бери на бесмртност“.

Lingonberry е моќен антиоксиданс, како и природен лек антисептикдиуретик  и  антимикробна ориентација... Често се користи како холеретско и анти-склеротично дејство. Употребата на lingonberry е корисна не само за целото тело како целина, туку и за убавината, бидејќи под нејзино влијание кожата се чисти, ноктите и косата забележително се трансформираат. Екстрактот од бобинки тонизира и го инхибира процесот на стареење.

Антикорбутичните и антихелминтските својства се широко познати. Лекува дефицит на витамини, неврози, гихт, ревматизам, хипертензија, туберкулоза, енуреза, мала киселост во желудникот, заболување на црниот дроб, дијареја и камења во бубрезите. Постојаната употреба на боровинка многу добро влијае на состојбата на видот, а чајот од бобинки од лингва е исто така корисен за жените во перинаталниот период со настинка, бидејќи таквиот пијалок помага да се намали температурата на телото и да се зајакне имунитетот.

Бобинки од лингонбер содржат вредни масти, јаглени хидрати и протеини, витамини ПП, Е и А, група Б, но она што најмногу содржи во него е витамин Ц. Меѓу киселините, лингбер богата е со оксални, јаболко, лимон, салицилна. Минерали: железо, калциум, манган, магнезиум, фосфор, калиум, итн. Присутни во бобинки и шеќер и пектини.

Lingonberry е нискокалорична, само 46 kcal на 100 g, што значи дека може и треба да се јаде за време на диети, бидејќи покрај тоа што промовира губење на тежината, Бери го храни организмот со вредни материи во кои телото често има недостаток во одреден период на ограничена исхрана.

Придобивките од црна рибизла

polza_smorodinyu_

Црната рибизла е една од најпопуларните бобинки што може да се најде во скоро секоја зеленчукова градина. Познавачите на оваа грмушка не ги нарекуваат неговите плодови "магацин на здравје" за ништо. За почеток, црната рибизла е најдобриот и најбогат извор на витамин Ц.За да ја надополните дневната потреба за овој витамин, треба да јадете околу 20 бобинки на ден. Но, ова не е единственото со што е богата Бери.

Антоцијанидите имаат антиоксидативно дејство врз организмот, а заедно со нив, бобинката содржи долг опсег на елементи во трагови: цинк, натриум, пектини, магнезиум, калциум, каротин, есенцијални масла, органски киселини, итн. Рибизлите имаат интересен и вреден карактеристика што им овозможува да ги зачуваат сите вредни квалитети дури и во процесот на нејзината подготовка. Употребата на бобинки позитивно влијае на состојбата на имунитет, го спречува развојот на заболувања на срцевиот мускул, крвните садови и бубрезите. Топол пијалок направен од оваа Бери е вреден помагател воотпорен на настинка, грип, воспалено грло, бронхитис. Таквиот пијалок ги отстранува вишокот на урични и пурински киселини од телото, третира гастритис, гихт и срце.

Рибизлите се вредни за организмот за тоник, антисептик, антиинфламаторно, седативно, диуретично и други важни својства. Со помош на рибизли, тие решаваат многу внатрешни и надворешни проблеми. Има корисен ефект врз состојбата на крвта, работата на органите на дигестивниот тракт. Црната рибизла ги зајакнува крвните садови, ги прави поеластични, ја подобрува функцијата на мозокот и ја зајакнува меморијата. Тоа го нормализира нивото на шеќер во крвта, а со тоа го спречува развојот на дијабетес мелитус и е корисно за постоечка болест. Има корисен ефект врз работата на срцевиот мускул.

Придобивките од боровинки

норма1229885540

По потекло од север, оваа шумска бобинка има адстрингентно сладок и кисел вкус, а способноста на оваа мала бобинка е неверојатна. Неговите лековити квалитети се толку силни што може да се рангираат не толку како Бери, туку како лек. Составот на боровинки комбинира голем број на микро- и макроелементи, вклучувајќи бакар, манган, калиум, железо, бакар, фосфор, хром, цинк, итн., Како и витамини ПП, групи Б, А, Ц, есенцијални масла, танини и алкохоли. Интересно, железото што е присутно во бобинки усвоени иапсорбирана од телото без трага.

Постојат многу антиоксиданти во оваа Бери, затоа, почнувајќи да го користите додека сте сè уште млади, можете да зачувате јасност на умот, одличен вид и здраво срце до зрела старост. Ви овозможува успешно да одолеете на вирусни и заразни болести, помага да изгубите тежина. Ова е одлична профилакса против васкуларни и срцеви мускулни болести. Се користи како моќен природен антисептик, антихелминтско, адстрингентно, холеретично и антиинфламаторно средство.

Највредниот антиоксиданс во бобинки се нарекува антоцијанин; има повеќе во боровинки отколку во другите производи со својата содржина. Гурман е во состојба да ја намали количината на шеќер во крвта како резултат на гликозидот миртилин, присутен во него, што при дејство е сличен на инсулин, ја нормализира работата на панкреасот. Бери помага да се подобри квалитетот на видот, вклучително и под негово влијание, визуелната функција на телото во мракот е обновена и подобрена. Боровинките се означени за употреба од луѓе чија работа е поврзана со секојдневно истегнување на очите, т.е. оние кои се постојано на компјутерскиот монитор.

Лечи настинки, ги ублажува сите непријатни симптоми, ги елиминира инфекциите во горниот респираторен тракт, ги ублажува главоболките и ја олеснува назалната конгестија. Друг вреден квалитет на боровинки е тоа што тие имаат корисен ефект врз работата на дигестивниот тракт, тој е ефикасен и при лекување на дијареја и запек. Прикажана Бери со мала киселост во стомакот.

Боровинките спречуваат рано стареење, згрутчување на крвта и спречуваат инфаркт на миокардот. Го запира развојот на воспаление во бубрезите и генитоуринарниот систем, лечи хемороиди.

Па, она што е најпријатно е скоро целосно отсуство на контраиндикации за неговата употреба, со исклучок на само индивидуална нетолеранција. Во други случаи, постои предупредување - во присуство на хронични болести, треба да се консултирате со лекар пред да јадете Бери.

Придобивките од брусницата

паста24

Друга популарна и многу стара Бери, која е ценета по своите уникатни квалитети. Таа е меѓу лидерите во однос на процентот на органски киселини, витамини и минерали. Брусниците се многу богати со витамини од групата Б, калиум, железо и јод, многу е корисно да се јаде за време на бременоста за да се одржи телото во добра форма и да се избегнат настинки и грип, кои се многу опасни за време на перинаталниот период.

Поради присуството на органски киселини во бобинки, брусницата остава многу други овошја и бобинки зад себе. Многу е корисно да го јадете со недостаток на витамин со цел за кратко време да ги надополните сите потребни резерви на витамини во организмот. Моќта на природната бобинка може да се тестира во моменти кога чувствувате дека настинка е пред да нанесе. Ако во текот на овој период садите на Бери, тогаш болеста нема да се развие. Но, вреди да се запамети еднаш и засекогаш - никогаш не треба да јадете брусница на празен стомак, што се објаснува со високото ниво на киселост на Бери. Уникатниот состав овозможува да се чува долго време без употреба на зачувување. Исто така, вреди да се спомене дека кога купувате бобинки во продавница, вреди да се погледне натписот "диво растење" на пакувањето и не заборавајте да го проверите производителот. Бидејќи сега има толку многу кинески брусница на пазарот, апсолутно нема никаква корист од нив.

Брусницата е во состојба да ја намали температурата, да го врати телото за кратко време по долги и долготрајни болести. Ова е природен и многу моќен антибиотик кој е подобар од кој било лек за да се отстранат ефектите од труење. Сите хранливи материи што се во бобинки, а ги има многу, брзо и лесно се апсорбираат. Брусницата го подобрува апетитот, го подобрува варењето, третира ниска киселост во желудникот, ги елиминира воспалителните процеси во телото.

Придобивките од аронија

оригинал_4

Оваа Бери е симбол на руската култура и уште се нарекува „Бери на младоста“, благодарение на голем број витамини, минерали и други вредни материи. Содржи многу повеќе флавоноиди, аскорбинска киселина и каротин отколку другите бобинки. Покрај овие компоненти, содржи импресивна количина на витамини Е, К, како и група Б. Богатиот минерален состав вклучува железо, манган, бакар, калциум, бор, јод и др. Бери е популарна за хемостатички и закрепнувачки својства, се користи за лекување на многу здравствени проблеми.

Употребата на бобинки е полн со корисни ефекти врз телото:

  • Бери го зголемува згрутчувањето на крвта;
  • поволно влијае на работата на црниот дроб;
  • ублажува грчеви;
  • го намалува крвниот притисок;
  • ја подобрува активноста на тироидната жлезда и целиот ендокрин систем;
  • цревната подвижност е нормализирана;
  • крвните садови се чистат од холестерол;
  • троски и токсини, тешките метали се отстрануваат од телото.

Постојат неколку случаи во кои Бери не треба да се консумира. Овие вклучуваат хроничен запек, зголемена киселост на желудникот, густа крв, низок крвен притисок.

Слични написи

Остави одговор