Дома убавина Коса Што да ја славиме 2018 година

Многу наскоро ќе дојде Новата година, која theолтото земјиште куче ќе го земе под покровителство. Со цел наредниот период да помине на позитивна нота, вреди да се подготвиме темелно за тоа и да го исполниме како што треба. Во оваа статија, ќе ви кажеме како да изберете фризура, шминка и облека со цел да бидете не само стилски и модерен, туку и да бидете меѓу омилените на водителка на новата година.

Која боја да ја прослави 2018 година Модерен нова година's party.

Yellowолтата во источната филозофија ја симболизира мудроста и постојаноста, затоа е во совршена хармонија со темпераментот на водителка на годината. Носено жолто облека за Нова Годинаможете да го зајакнете неговото позитивно влијание, имено: посветеност на нивните принципи, стабилност во семејството, желба за успех. Покрај сончевата боја, предност може да се даде и на соседните нијанси, како што се синап, златна, портокалова, кафеава, шафран, итн. Се разбира, вреди да се пристапи кон избор на облека со глава, бидејќи жолтата боја не е за секого, па затоа треба да се избере бојата на облеката во согласност со вашиот тип на боја.1-2-1

Обрни внимание на боите на кафето со млеко и деликатната беж боја. Ова се класични нијанси кои одговараат на многумина, а кога ќе се комбинираат со прекрасна шминка и соодветни додатоци, тие можат да создадат пријатно и скапо видување. 2-2-1

При изборот на тон на облека, можете едноставно да се обратите до природата за помош. Било кои природни земјени тонови ќе бидат соодветни за новогодишна забава. Тој е сив, теракота и графит. Обидете се да избегнете, или уште подобро, целосно да ја заобиколите отровната црвена боја, бидејќи ја симболизира бојата на опасноста за животните.

Што да се носи за новата 2018 година Vechernie-platya-dlya-vstrechi-Novogo-2018-goda7

За водителка на годината, воопшто не е важно колку чини вашата облека, без разлика дали е стара или нова - не е важно, но колку ќе обрне внимание светлата облека. При избор на облека, треба да се придржувате до принципите што се блиски до Yellowолтото куче, тоа се:

 • облека што не го попречува движењето;
 • лежерен;
 • недостаток на претенциозност;
 • удобна облека во комбинација со благодат.

Подобро е да се остават тесни корсети за друг, посоодветен случај. Сепак, сликата не треба да биде премногу тривијална, бидејќи сивиот глушец едноставно ризикува да остане незабележан. Посебно внимание треба да се посвети на материјалот од кој е направена облеката. Меки, лесни, обвиткани ткаенини се добредојдени. Лурекс и тврдата брокат дефинитивно ќе бидат излишни. Novogodnie-platya-dlya-vstrechi-2018-goda

Не постојат строги правила за одреден вид облека, може да бидат фустани, панталони, па дури и шорцеви. Како што веќе споменавме, главната работа е облеката да биде пријатна и да не ги попречува вашите движења, бидејќи треба да се сретнете оваа година весело, со танцување. Ако во избраната облека можете да започнете нагло да танцувате, да учествувате на натпревари и само да се глупирате - тогаш тоа одговара. Многумина ќе помислат дека само панталоните за пижами можат да ги исполнат таквите критериуми. Но, апсолутно не е така, бидејќи лесен коктел или долг фустан исто така ги исполнува овие критериуми. наријад-на-нг-5

И, се разбира, треба да се посвети посебно внимание на додатоците и чевлите што го комплетираат целокупниот изглед. Пожелно е да изберете чевли од природни материјали и да бидете сигурни дека се удобни. Можете да изберете што сака вашето срце, но само така што чевлите ви дозволуваат да танцувате цела ноќ додека не паднете. Ако фибата ви е како влечки, тогаш нема проблем. Подобро е да се избере бојата на чевлите за да одговара на облеката, или да се избере од прифатлива боја. 1498997254_ кеси-2017-2018-19

Мала спојка украсена со големи камења и rhinestones, или невообичаена форма, е идеална како чанта. За да не го додавате додатокот, закачете го преку рамото. Во изборот на накит не постојат строги барања за материјалот, тие можат да бидат направени или од благороден метал или дрво, но пожелно е додатоците да бидат жолти, златни, портокалови, итн.

Шминка за новата година makiyazh_na_novyy_god_2016_v_stile_nude

Шминката треба да се избере откако ќе се утврди облеката за вечерта, бидејќи сè треба да изгледа хармонично. Врз основа на тоа која боја ќе преовладува, можете да одлучите за палета на сенки. Шминката во природен стил отсекогаш била, е и ќе биде релевантна, што може да се направи во само неколку чекори:

 1. Нанесете подлога и подлога што одговара на бојата на кожата.
 2. Истакнете ги јаболчниците со малку руменило.
 3. На очните капаци ставете сенки кои ќе бидат една или две нијанси потемни од бојата на косата.
 4. Обликувајте ги веѓите.
 5. Со црно моливче нацртајте ги горните и долните очни капаци со тенки стрели, малку надвор од внатрешниот агол на очите.
 6. Нанесете малку маскара.
 7. Оцртајте ги усните со молив, тон потемен од карминот.

Kak-nakrasitsya-русокоса

novpgpdniy-makiyazh-foto-2016

f6043bee40d853985ca621c5348a49f1

новородниј-макијаж-94

Во оваа нова година, акцентот во шминката најдобро се прави на очите, почитувајќи го главното правило: ако веѓите се истакнуваат, тогаш треба да има помалку маскара на очите и обратно. Без оглед на шминката за новогодишната ноќ, треба да ја набудувате мерката и да не користите тон козметика - таа никогаш не е модерна и секогаш не е на место.

Маникир за нова година

Новогодишниот маникир треба да ја рефлектира и внатрешната суштина на водителка на годината, но исто така не треба да биде премногу досадно. Комбинацијата на кафено-црвен маникир ќе изгледа добро на новогодишната ноќ, ќе биде стилска и незаборавна. Општо земено, нема строги ограничувања на шемата на бои, па затоа можете безбедно да се фокусирате на вашиот вкус. Ако сакате нешто едноставно и строго, можете да изберете класика што не умира во форма на јакна, која може да биде или во вообичаена верзија или со некои светли акценти. Еве неколку опции за маникир кои ќе изгледаат добро на која било должина на ноктите и совршено се вклопуваат во новогодишната атмосфера.

Француски-маникир-на-нови-бог-2017-слика2

krasnyi_manikyur_na_novyi_god

krasnyi_manikyur_na_novyi_god_s_dekorom

novogodnii_manikyur_s_zolotom

содржина-11-26-2015-10-07-51

Прекрасни фризури за новата година 241_5_683x463

Нова година е време да се смени, а новогодишната ноќ е вистинското време да се започне да се прави тоа. Сега на мода, мало невнимание на главата, мал креативен хаос, отворено чело и мазни линии, без нагли премини од удирања до жици. Не обидувајте се да истурите неколку цевки лак за да ја направите вашата коса да стои како споменик. Нека вашата коса биде сама, залутаните нишки оваа година се врв на изгледот. Вреди да се каже неколку зборови за боење на косата. Изгорената коса е минатиот век, а сега осветлувањето во природни тонови е во тренд. новородни-прически-2018-49-768х512

Постои огромна разновидност на фризури, меѓу кои можете да изберете соодветна, главната работа е да се набудува:

 • мала небрежност;
 • мекост на кадрици;
 • висината на фризурата;
 • леснотија и природност. pricheska_s_kosami_na_novyi_god

Колку е подвижна новогодишната фризура, толку подобро, затоа ограничете ја употребата на производи за стилизирање на минимум. За долга коса, на пример, невешт кадрици, влакна на косата, лабави опашки, нежни плетенки, романтични бухти се идеални. Кадрици со средна должина можат да бидат стилизирани приближно на ист начин како и долгите, или ветрови светли лабави кадрици и да украсуваат сè со елегантни додатоци. pricheski-na-novyy-god-foto-1

svadebnyye-pricheski-s-diademoy-3

Како да ја прославите новата година: совети за хороскопските знаци

Наспроти позадината на општите препораки за тоа како да се сретнете со новата 2018 година, постојат совети поединечно за секој од хороскопските знаци. Тие не се во спротивност со општите принципи, што значи дека секој може да избере најсоодветен за себе.

Значи, Овенсе препорачува да се игра со контрасти. Носете раскошен макси фустан со смел шлиц, возбудливо деколте и отворени раменици. Ако вторите се засрамат, што е малку веројатно, ако зборуваме за Овен, можете да фрлите украдена мека ткаенина или лесно марамче врз нив. Божиќно дрво-1856830_640

Бикмногу промени чекаат во наредната година, но треба да бидете подготвени за нив. За да ја докажат својата подготвеност за иновации, корисно е за новогодишната ноќ да стават златен накит и килибар. Непотребно е да се трансформираме во Циган, обетки или нараквица ќе бидат доволно. Но, невозможно е да се стави едноставен ланец не на вратот, инаку ressубовницата на годината ќе го смета за нарушување на личната слобода.

Но, кој дефинитивно треба да подготви прекрасен комплет украси за новогодишната ноќ Близнаци... Но, под услов да се носат во парови: обетки, две шноли, две нараквици итн. Или бројот на накит мора да биде парен.

Ракза празникот вреди да се добие лесен фустан направен од лелеава ткаенина. Облеката можете да ја надополните со благодатни свилени ракавици, прекрасен ѓердан и карневалска маска што ќе додаде мистерија.

Лавовисимпатична како и секогаш, така што и самите знаат што да облечат на забавата за да ја покажат својата кралска природа и да бидат во најдоброто. Главната работа - не заборавајте за високи шноли и дијадема. d89ccdf702945d82188720f5dff12c11

Средба 2018, Девицасе препорачува да се заборави на скромноста и прекумерната тежина во облеката барем за една ноќ. Подобро е да се избере лесен коктел фустан со богата боја и обемен накит. Додадете некоја екстраваганција во вашиот изглед, барем во некои детали.

Вагавреди да се избере палета на бои помеѓу зелена и сина боја. Ако овие бои не ви одговараат, тогаш украсете ја облеката со елементи од крзно, на пример, нане од визон или наметка од лисица.

Скорпииво Новата година, фустаните со отворен грб или длабоко деколте ќе бидат украсени на најдобар можен начин. Подобро е да изберете фустан што благодатно одговара на фигурата. Подобро е да го комплетирате изгледот со необичен скап накит и чевли со високи потпетици.

И тука Стрелецнапротив, треба подетално да ги разгледате поелегантните и воздржани тимови направени од меки ткаенини и воздржани бои. Уредната капа и минијатурната чанта ќе бидат одличен додаток на изгледот. V-хем-встречат-Новиј-бог-2018 година

Во облека Јарецголеми и мали отпечатоци со цвеќиња, тропските предели се добредојдени, но без навестување на мачки. Ако душата не лежи со осветленост, тогаш претпочитајте комбинирани украси.

Водолијана starsвездите им се препорачува да создадат слика од спротивности. На пример, комбинирајте фустан со затворено деколте и отворен грб; целосно затворен на врвот и краток на долниот дел. Задебелени додатоци во тандем со дискретни облеки, исто така, ќе бидат соодветни на новогодишниот бал.

рибивреди да се даде предност на изборот на темносина, мала количина лурекс сјај е добредојдена. Препорачливо е да изберете едноставен, елегантен крој со скромни додатоци.

Слични написи

Остави одговор