Дома убавина Ревитализирачка маска за лице

Модерна жена работи секој ден за деловна активност, брза некаде и решава проблеми. За целата оваа врева, нема доволно време да се грижите за убавината на вашата кожа. Но, таа има потреба од постојана грижа, грижа и чистота. Затоа, многу е важно да направите ревитализирачки маски за лице за секогаш да изгледате свежо и природно.

Треба да се запомни дека реставративните маски не се секогаш скапи и не одземаат многу време. Всушност, доволни се дури 10 минути на ден лицети беше благодарен Да ги разгледаме различните типови на ресторативни маски.

Ревитализирачка маска за лице дома

Домашни лекови маскипонекогаш дури и подобри од оние што салоните за убавина се подготвени да ги обезбедат. Друга важна предност на ваквите маски е што сите се направени од природни состојки кои нема да го „погодат“ вашиот џеб. На крајот на краиштата, така се случува ефектот на домашна маска да биде многу поголем од оној што ќе се направи во салонот за повеќе „кружна“ количина.

Следниве производи може да се користат за маски за поправка во домот.

  • Млеко - го освежува лицето и го подмладува. Не е за ништо што грофицата користеше млеко уште од античко време за да отстрани неколку три години.
  • Јајцата спречуваат појава на брчки и ја хранат кожата со корисни материи.
  • Медот ќе помогне да се направи кожата мека, како бебе Медот се додава и на маските како основа или хранлива основа.
  • Лимонот го лечи не само грлото, туку и кожата од воспаление, ги стеснува и чисти порите, го избелува и подмладува лицето.
  • Јаболката создава ефект на омекнување што ја прави кожата свиленкаста и мат на допир.

аа

Маска од компир

Пире од компири измешано со јајце и млеко се нанесува на лицето 15 минути. После таквата маска, лицето станува меко, а порите се чисти.

ѓ

Маска од овесна каша

Во овесна каша варена во млеко, додадете лажица мелени ореви. Оваа маска се нанесува на лицето 40 минути и се мие со топла вода. Оревите ќе го исчистат лицето, а овесната каша ќе ја апсорбира целата маснотија и ќе го елиминира воспалението.

нн

Маска од краставица

Излитени краставици се мешаат со маслиново масло (павлака) и се нанесуваат на лицето. Чувајте го 15 минути. Краставиците ќе му дадат на лицето свежина и чистота.

Р.

Колагенска ревитализирачка маска за лице

До кожасекогаш остануваше еластична, млада и цврста - и треба колаген. Секоја година, кожата станува се помалку колаген и затоа старее и „тоне“. За да го забавите непријатниот процес, треба да и дадете на кожата колку што е можно повеќе протеини од колаген.

Маска од желатин

Latелатин, мед и маслиново масло се загреваат со пареа. Смесата се нанесува на лицето топло и се мие по 15 минути. Ако ви пречат акни и црни точки, тогаш се додава и активиран јаглерод.

кубика

Маска од алги

Ситно сецканата алга се меша со млеко и се нанесува на лицето. По постапката, треба да нанесете негување крем на кожата.

т

Ревитализирачка маска за лице од алое вера

За да подготвите ваква маска, ќе мора да отидете во продавницата и во аптеката, но верувајте ми, резултатот е оправдан, бидејќи алоето е незаменливо за освежување и обновување на кожата на лицето.

За да подготвите таква маска, треба да измешате сок од алое со вода, мед и глицерин. За да добиете јасен ефект, треба да додадете и овесна каша. Оваа маска се нанесува на сите области на лицето (дури и на кожата околу очите) и се остава 10 минути.

нн

Ревитализирачка маска за лице во зима

Во зима, кожата е подложена на специјални тестови: пукање, црвенило, замрзнување, сувост. Сето ова има штетно влијание врз состојбата на лицето, затоа, во студената сезона, на кожата и треба посебно внимание и грижа.

Маска од банана

Во мелената банана додадете малку крем за лице, неколку капки лимон и маслиново масло, а потоа измешајте сè. Оваа маска се нанесува на лицето 15 минути. За време на апликацијата, треба да се опуштите и да не размислувате за проблеми. Ова ќе ви помогне да го одвлечете вниманието и да го добиете посакуваниот ефект.

та

Маска од зелка

Лисјата од зелка треба да се попарат со врела вода за да бидат меки и чисти. Додека е топло, тој е подмачкан со маслиново масло и се нанесува на лицето и вратот. Ефектот нема да доцни.

ннн

Маска за лице за ревитализација на Natura Siberica

Маските за лице Natura Siberica се многу барани на пазарот кај жени од различни возрасни категории. Пријатната текстура и мирисот заработија многу симпатии кон фер сексот.

Ревитализирачката маска за лице Natura Siberica добро го олеснува воспалението од разни видови. Ако вашата кожа е склона кон сувост и лупење, тогаш претставената алатка е идеална. Исто така, ова е уште еден доказ дека квалитетот може да биде ефтин, бидејќи во просек таквата маска ќе чини 100 рубли.

nk

Коламаска маска за лице за ревитализација на колаген

Коламаската е идеална за оние кои се борат со брчки. Се разбира, невозможно е целосно да се ослободите од брчките, бидејќи ова е природен процес на телото. Но, оваа маска ќе помогне во подобрување на состојбата на кожата, имено: зголемување на еластичноста и отпорност на промени поврзани со стареењето. Ова го олеснува колагенскиот протеин, кој е главната компонента на таквата маска. Маската исто така ги отстранува нечистотијата и токсините од епидермисот, полнејќи ја кожата со витамини и минерали. Цената одговара на квалитетот. Во просек, цената на оваа маска варира од 900 до 1500 рубли. Друга од главните предности е тоа што маската Коламаск не предизвикува алергиски реакции.

во

Време засенчување ревитализирачка маска за лице

Маска заснована на масло од орхидеја ја омекнува кожата и ги отстранува брчките во длабоките слоеви на кожата, што помага да се спречат промените поврзани со стареењето. Оваа маска за лице е невообичаена по својот состав, бидејќи Time Shadow е свилена маска што комуницира со кожата што е можно повеќе. Така, порите ефикасно се чистат, а лицето е навлажнето, бидејќи препаратот содржи глутен од пченица, богат со витамини. Таа е погодна за сите типови на кожа. Маската се нанесува на посебен начин и цврсто се притиска на лицето. Горниот слој (сино) е отстранет. Треба да го чувате на лицето 15 минути, а потоа масирајте го лицето додека сè не се апсорбира. Оваа маска ќе ја врати кожата во нејзината природна боја, ќе ја направи мат, мека и еластична и ќе промовира раѓање и регенерација на нови клетки.

ВРЕМЕ СЕНКА ревитализирачка и негување маска за лице - tiens5.com.ua

Подготовка на маска за чистење на порите: видео

Слични написи

Остави одговор