Дома Езотерика Каква ќе биде 2018 година за Лавов

Госпоѓица Лавпротив општата позадина е едноставно невозможно. Дури и ако таквата личност е облечена на едноставен начин, што, се разбира, е малку веројатно, неговата кралска личност сепак ќе привлече внимание. Луѓето родени под покровителство на овој сончев знак многу сакаат да даваат совети на другите и вреди да се даде признание, многу често овие совети се покажуваат точни. Лавовите се многу благородни и уживаат да живеат убав живот. Што им подготви Земјиното куче?

Хороскоп за Лавов за 2018 година

Да ја поминете претстојната година во позиција на успешна личност, не чини ништо, да се однесувате кон другите со почит, кон нивните чувства и мислења. Но, непромислената фраза исфрлена под лутина на лутина ќе се покаже дека не се најпријатните последици. Загубите можат да бидат многу сериозни, особено за оние кои водат сопствен бизнис. Затоа, обидете се да размислите за секој ваш збор, а уште повеќе за својата постапка. Лето ќе биде интересно за Лавов - ова е период од кој можете да очекувате што било. На пример, некои може да добијат понуди да се преселат во друго место на живеење поради зголемување или проширување на деловните можности. Во истиот период, Лавовите имаат многу корисни познаници кои можат да го свртат нивниот сегашен живот. Има толку многу изгледи во текот на летото, па затоа внимавајте да не ги пропуштите.

На есен, треба да внимавате на предавството на пријателите или некој близок, затоа бидете внимателни. На професионално поле, подобро е да се биде цврст и бескомпромисен за да се избегнат недоразбирања со вработените на повисоко ниво, а исто така да не се изгуби нивната позиција. Многу поволен период за инвестиции е ноември. Овој месец се препорачува да се извршат сериозни трансакции, да се направат долгорочни инвестиции и да се купат недвижнини. Занаетите направени во овој период ќе се покажат како многу профитабилни. e256f8019115e2cdf8154954fb325356

На самиот почеток на годината, мажите Лавови се охрабруваат да посветат време на градење планови за целата наредна година. Земјето куче ќе даде можност да ги исправи грешките направени порано и да ги искористи еднаш пропуштените можности. Сега не е време да се плашите - ризикувајте и ќе успеете. Во лето, не занемарувајте ја можноста да остварите корисни познаници, но подобро е да се заштитите од застарени врски и никогаш да не се враќате во нив. Подобро е да се посвети слободно време за одмор, патувања. Оваа година, на мажите Лав ќе им биде корисно да научат трпеливост и смиреност, да покажат лојалност кон роднините и колегите и да воспостават расипани врски. За оние кои веќе се во брак, треба да размислите како конечно да станете татковци.

За жените од Лавов, 2018 година ќе биде многу интересна за секакви настани. Ако постои желба да се промени здодевна работа, подобро е да се одложи за пролет, што ќе се покаже како попросперитетно за такви случаи. Деловната активност, не без вашите напори, ќе започне да расте, што директно ќе влијае на однесувањето, кое ќе стане навистина солидно. И ова, за возврат, ќе ги исплаши мажите кои не се сериозни. Затоа, од преостанатите апликанти, ќе биде можно безбедно да се избере достоен човек. Лето за Лавициможе да се означи како период на континуирана романса, мажите ќе разгорат страст, но убава дама само ќе ги скрши срцата на обожавателите. Совети за жени-Лавови за 2018 година - што е можно помалку авантури и поконструктивна активност.

Здравствен хороскоп за Лавов за 2018 година лав-2115592_960_720

Следната година не подготви сериозни здравствени тестови за Лавов, но сепак треба да обрнете внимание на органите на дигестивниот тракт. Избегнувајте јадење премногу храна во рестораните за брза храна, но наместо тоа, прескокнете ја целосно. Направете го вашиот распоред јасен и држете се до него. Во спротивно, занемарувањето на одмор ќе доведе до здравствени проблеми, особено во однос на нервниот систем. Организирајте си одмор, по можност на крајот на летото, ова ќе го задржи вашиот имунитет на високо ниво. Патувајте на острови каде има малку туристи и воопшто најдобри оди на одмор дивјак- ова ќе ви овозможи да ги соберете вашите мисли и сила. До крајот на годината бидете внимателни кога возите бидејќи постои голем ризик од несреќи со повреди на главата.

Хороскоп за кариера во Лавов за 2018 година

Во однос на кариерата за Лавов во наредната година, нема никакви пречки, а во однос на постигнувањето цели исто така. Со малку такт и трпеливост, тие ќе можат без многу потешкотии да ги избришат ривалите и лошите добронамерници. Покажете ја својата пријателска природа, блескајте со nessубезност и добро расположение, дури и ако всушност не е - ова е најдоброто оружје од непријателите. Следната година ќе обезбеди многу можности да успеете финансиски, да добиете престижна и високо платена работа. За оние Лавови кои планираат да отворат сопствен бизнис, можеме да го советуваме летниот период - тоа ќе биде најдобрата опција за целата година. Подгответе се однапред за ова, со обезбедување корисни контакти, доволна количина на информации. Оваа година, треба да се придржувате до популарната мудрост: никогаш не одложувајте до утре она што можете да го направите денес - одлучете сè одеднаш, во спротивно ќе ги пропуштите шансите и можностите.

Умерете ја возбудата за да не изгорите на самиот почеток, исто така, одбивајте заеми и кредити. Прегледајте ги вашите трошоци, обидете се да ја живеете оваа година поскромно, а потоа до крајот на тоа сериозно ќе успеете!

Loveубовен хороскоп за Лавов за 2018 година maxresdefault

Оние лавови кои ќе се решат официјално да ја консолидираат унијата првично треба да се подготват за тешкотиите во семејниот живот, кои буквално од првите денови ќе ги надминат младенците. Бескомпромисноста и точноста на претставниците на сончевиот знак нема да ја остават саканата да се опушти, што може да доведе до многу конфликти. Но, побрзаме да ве утешиме, кон крајот на годината, односите ќе почнат да се подобруваат и ќе биде нацртан патот кон меѓусебно разбирање. За да се избегне негативно сценарио за развој на настани, подобро е да се одложи свадбата до септември-октомври. За да ја направите врската што е можно попријатна и за двајцата, само треба да покажете почит кон сродната душа, да научите да ги слушате и да ги земате предвид потребите на вашиот партнер. Избегнувајте прекори и обвинувања кон вашата сакана, инаку бракот многу брзо ќе заврши со раскинување.

Но, за оние Лавови кои сè уште се осамени, годината во однос на односите ќе биде поуспешна и поперспективна. Треба само да бидете малку трпеливи и на хоризонтот ќе се појави некој што ќе го освои срцевиот знак на сонцето.

Слични написи

Остави одговор