Бременост

Поради болест на полицистични јајници, жената често развива неплодност. Но, болеста се дијагностицира не толку често, во околу 4-8% од случаите кај пациенти на возраст од ...

Сега некои парови се обидуваат точно да го пресметаат датумот на зачнување. Причините за ова се различни за секого. Некои сакаат да се роди одредено дете ...

Секоја жена сонува да стане мајка и користи многу техники за да постигне резултати. Затоа, во написот ќе зборуваме за специјални пози кои водат до ...

Кога идната мајка дознае за нејзината интересна ситуација, едвај чека да ги почувствува првите движења. На крајот на краиштата, вака учиме дека сè е со детето ...

Откако идната мајка е регистрирана на клиниката, лекарот дава упат за да ја одреди групата родители на бебето. И тука доаѓа тоа ...

Значи, имате одлична вест дека наскоро ќе бидете мајка, и ова е прекрасно! Но, сега е време да се размислува за идното здравје на детето. За сега ...

За време на бременоста, на женското тело му требаат многу витамини и минерали. Една од овие важни компоненти е калциумот. Неговата важност тешко може да се прецени ...

Според нутриционистите, бремените жени не треба да слушаат совети „да јадете за себе и за вашето бебе“. Добиените вишок килограми можат да предизвикаат компликации ...

Многу брачни парови сонуваат да станат родители, но не секогаш и не се остваруваат сите овие соништа. Една од причините за неуспехот може да ...

Идната мајка е лесно изложена на настинки поради намалување на имунолошката одбрана. Болни сензации во грлото укажуваат на можни акутни респираторни инфекции, акутни респираторни вирусни инфекции, болки во грлото или фарингитис ...