Салати

Кавкаскиот сос наречен „адџика“ во кујната на нашата земја претрпе некои промени. Сепак, тие не ги допреа основните компоненти. Зачував адџика и мојата ...

Корејските салати станаа многу популарни и цврсто го зазедоа своето место во европската кујна. Корејската салата од морков оди добро со многу ...

За подготовка на вкусни салати, се избираат модри патлиџани со мала големина, а со цел да се остави горчината, зеленчукот е претходно исечен и посолен. Модар патлиџан во корејски стил може да се направи од ...

Медните печурки се вкусни, без разлика каков рецепт се подготвуваат. Кавијарот од нив има особено интересен вкус. На крајот на краиштата, се користи не само ...

Вкусно подготвена и убаво дизајнирана салата ќе биде прекрасен украс за празнична трпеза и хармонично ќе се вклопи во секојдневната трпеза. Во оваа статија ви предлагаме ...

За жал, не секој има можност да јаде свеж и природен зеленчук во текот на целата година. Но, постои излез - да се подготват салати од сезоната на зеленчук ...

Солени јајца се сметаат за гурмански производ. Првично, тие започнаа да се подготвуваат во Азија, во моментот се популарни во скоро сите земји ...

Традицијата на облекување салати потекнува од античкиот свет и преживеала до денес. Во Антички Египет, оцет и ...

Сојата од соја влезе во готвењето пред многу години. Нејзините често ...

Рибата треска е многу вкусна и доста честа. Можете да направите скоро сè со тоа: печете, пржете, вриете. Неговиот вкус е секогаш убав ...