Наталија Василиева

Прекрасно дизајнираните веѓи додаваат софистицираност и шарм на лицето. Точниот тон помага да се истакне целото достоинство на твоето лице. Сега има голем избор на техники ...

Со текот на годините, процесите на исхрана, хидратација и поправка на клетките значително се забавуваат. Кожата почнува да ја губи својата природна еластичност, цврстина и боја. На 35-годишна возраст ...

Се ближи најсветлиот празник на христијанството - Велигден. Секоја домаќинка, покрај вкусните јадења, сонува да го украси својот дом со вистински сувенири ...

Подготвувајќи се за летото, жените почесто ги забележуваат несовршеностите на нивната фигура и се обидуваат да ги поправат. За да отстраните неколку сантиметри на половината, потребна ви е ...

Лето наскоро. Многу жени, чекајќи го ова прекрасно време, сонувајќи за топлина и сонце, одат во продавници за нова облека. Но, не заборавајте ...

Почнувајќи ги подготовките за празникот Велигден, се обидуваме да подготвиме највкусни јадења. Главниот атрибут на овој празник е Велигден. Како правилно да се направи велигденско урда? ...

Неопходно е да се грижите за кожата на лицето на која било возраст. Некои жени се обидуваат да најдат решение во маските што сами ги прават. Вежба покажува ...

За да ја одржувате својата убавина многу години, треба правилно да се грижите за вашата кожа. Со текот на годините, женското тело претрпува некои промени што доведуваат до ...

Секоја жена на која било возраст сонува да изгледа младо. За жал, со текот на годините, ова стана малку потешко да се направи. На 50-годишна возраст, една жена има колаген ...

Некои жени по 50 години сакаат да ја вратат младоста на лицето. Сепак, неповратните процеси што се случуваат во женското тело го комплицираат овој процес, но не ...