Дома убавина Најмодерен свадбен маникир во 2016 година

Свадбата е една од најважните настани во животот на секоја девојка. Се разбира, сакам сè да биде совршено на овој ден, така што долго време на подготовка, не само секој чекор од долгоочекуваниот датум за венчавка се размислува до најмалите детали, туку и сликата на невестата. Тука добро познатата мудрост дека рацете се „лице“ на една жена ми паѓа на ум во најпогодното време. Вашите пенкала ќе добијат толку големо внимание на денот на вашата венчавка што треба да бидат беспрекорни како никогаш порано.

Разновидност на дизајни за нокти за венчавки

Негуваната размена на прстени со младоженецот, потписот во книгата за регистрација, со кој започнува раѓањето на ново семејство, и токму во текот на целата вечер, прстот со долгоочекуваниот пенлив прстен постојано ќе падне во објективот на фотографи. Овие заробени моменти ќе останат во вашето долго сеќавање, вашите деца, внуци, правнуци ќе ги видат.

Подобро воопшто да се изгради малку кратки ноктиотколку да фаќате раце без нокти за многу години.

para_ruki_ukrasheniya_svadba_pianino_klavishi_1680x1050

Дури и ако вашиот венчален изглед подразбира ракавици во кои не можете да ги видите прстите, тогаш маникирот сепак треба да биде соодветен за фустанот и совршен. Еден погрешен потег, чаша вино ќе ви ја уништи нараквицата, а незгодните, „заборавени“ раце ќе ви го уништат расположението, сликата и фотографиите.

свадба-букет

Класичен маникир за венчавки

Класик не значи досадно! Да, класичен свадбен маникир вклучува природни нијанси: беж, светло розева и бела боја. Но, сè зависи од нивната комбинација. Покрај тоа, главниот тренд на оваа сезона е природноста и благодатта.

Можеби е најомилената класична опција не само за невестите, туку и за жените ширум светот Француски маникир: јасно истакнување на слободниот врв на ноктот со бел лак по должината на линијата за насмевка, додека главната плоча за нокти ја повторува бојата на природниот нокт што е можно повеќе. Ова е доста достојна опција, јакната изгледа елегантно, одговара на кој било стил - не е важно дали ќе изберете венчаница во духот на Викторијанска Англија, или сексуално одговара на вашите форми.

Венчални прстени и раце

Ако францускиот маникир веќе ви здодеа и сакате да го завршите венчалниот изглед со необичен акцент на ноктите, но не и јасно впечатлив, тогаш има многу други комбинации на класични нијанси на голи и бели лакови.

Обратната јакна - маникир за месечина - исто така е класифицирана како класичен дизајн на маникир. Направете го бело или комбинирајте го со едноставна јакна.

lunnii_manicur

Светла нокти за свадба

За креативни свадби, светлиот маникир може да стане деталот што недостасува на сликата, поврзувајќи го фустанот и фризурата на невестата со општиот стил на венчавката. Покрај тоа, сега стана многу модерно да се поврзува настан со некој вид на заговор, на пример, од филм или книга, или едноставно да се задржи целиот настан во одредени бои, кога дури и гостите не излегуваат од големото слика.

Фотографија Кака Санторо

Се разбира, во овој случај, нокти треба да се одржува и во општ стил, иако омилената класична јакна исто така нема да биде исклучок за таква свадба. Патем, во една од странските земји дури беше спроведено и истражување, при што се покажа дека повеќе од 80% од мажите го препознаваат францускиот маникир на женските раце како највозбудлив.

Еден од најневообичаените дизајни на ноктите, и покрај целата едноставност на неговото извршување, е ефектот на градиент, или омбре. Можете да направите градиент на еден прст или на сите, или да го насликате секој клинец со тон полесен од претходниот, тогаш градиентот ќе се покаже дека непречено поминува низ целата рака.

Како-да-добиете-нокти-нокти-02

Ако планирате светла венчавка во стилот на Кармен и слично, тогаш со црвена бојане можете да избегате. Но, треба да бидете многу внимателни: црвената боја не толерира вишок. Еден погрешен потег и вашата слика ризикува да стане, ако не и вулгарен, агресивен и пркосен.

убава-невеста

замисли_739

Истото може да се каже и за леопардот итн. Општо земено, животинскиот принт одамна излезе од мода, како и долгите продолжени нокти, но сепак има loversубители на вакви експерименти со раце.

svadebniy-manikyur-yarkiy-i-smeliy-1835-227

Светла маникир се одвива ако е издржана во општата шема на бои и не ја расипе невестата и нејзиниот имиџ. fdcb95ab6474c53be0b5e32944bb06b8

Свадба бел маникир

Не е ни чудо што традиционалната венчаница на невестата бело... Ова е симбол на невиноста на девојчето, персонификација на нејзината леснотија. Белиот фустан значи почеток на нов живот, „празен чаршаф“ од кој започнува бесконечен holidayубовен празник.

Патем, има многу полемики за тоа од каде потекнува „модата“ за бели венчаници.

Најчестата верзија нè испраќа во Англија во 1840 година, кога кралицата Викторија се омажи за Алберт од Саксобурготски и Гота. Најпознатата невеста на земјата сакаше да изгледа посебно на овој важен ден, „не како сите други“, па сребрената брокада, традиционална за величествени кралски свадби, беше заменета за Викторија со светло-бел фустан направен од сатен и нежна рачно изработена чипка , чии примероци веднаш беа уништени така што никој друг на светот не беше во можност да го повтори овој грациозен модел на кралска венчаница. Исто така, спротивно на традицијата, невестата одбиваше од изобилството на накит, носејќи само брош сафир претставен од младоженецот, кој сè уште го наследуваат членови на кралското семејство како вистинска реликвија. Оваа венчавка и облеката на невестата толку го воодушевија целиот свет што жените од мода почнаа да си нарачуваат слични фустани за себе, а наскоро и белото стана традиционално во венчаница.

3625163_оригинално

Се разбира, во наше време, фустан може да биде од која било боја, но сепак, најчесто невестите се придржуваат до античките традиции, како и сите видови суеверија. Затоа, направено маникир користејќи бело, вие не само што ќе добиете целосно завршена слика, туку и, кој знае, апсолутен почеток на бескрајна вистинска убов.

maxresdefault-380

18

оригинален

tumblr_mnitd6e0Oc1s2fzz3o1_1280

Свадба нокти со цвеќиња

Цветовите се персонификација на женственоста и многу често се користат во сите видови дизајни за маникир и педикир, не само за свадба, туку и за секојдневниот живот.

maxresdefault

Прекрасна и интересна опција за вашиот свадбен маникир може да биде повторување на ноктите од истите бои што беа користени во вашиот свадбен букет. Се разбира, за таков дизајн, ќе мора да работите напорно и да пронајдете вистински мајстор на неговиот занает кој може да нацрта уметничко дело на вашите нокти.

kPXrwiEXM9M

2

Но, можете да користите и налепници кои се безбедно прицврстени со вода и фиксирани со безбоен лак.

Маникир

Свадба нокти со rhinestones

Постои двојно мислење за rhinestones: некој тврди дека ова е знак на целосен лош вкус, а некој не може да ги замисли своите нокти без пенливи камчиња.

Свадбата е ваш ден и сè треба да биде како што сакате и сакате, затоа не потпирајте се на ничие мислење, особено затоа што ова е празник, а за прославата можете да си дозволите препреки украси, дури и на ноктите.

kpPit

Маникир за венчавки од чипка

Чипката, како белата, ја отелотворува леснотијата и женственоста, допирливоста на невестата и овој важен настан.

Дантелен маникир, можеби, на исто ниво со францускиот, ќе биде најсофистицираната и правилна одлука на денот на вашата венчавка.

налепници од тантела6

Може да се направи на два начина:

  • најлесно е да купите налепници за нокти и да ги нанесувате со вода, прицврстувајќи ги со про transparentирен лак одозгора. Овие налепници доаѓаат во различни модели и бои, и траат доволно долго.
  • вториот метод е помалку скап, но бара поголема вештина. Земете парче вистинска тантела со делот што би сакале да го видите на вашите нокти. Нанесете го на подготвениот клинец со нанесена основа и целосно сув. Покријте го ноктот целосно со бел или кој било друг лак директно преку тантелата - моделот ќе биде отпечатен на ноктот како матрица.
Слични написи

Остави одговор