Дома убавина 8 трендовски идеи за црн маникир

Прилично смел црн маникир како еден од модните трендови во индустријата за убавина се појави неодамна. Сега, екстравагантната црна боја веќе не предизвикува шок, жените од која било возраст и вид на активност ја користат. Но, за да изгледа таков маникир навистина модерен и свеж, треба да ги изберете најуспешните комбинации на нијанси.

Црно-бел маникир

Црно и бело нокти- класици на жанрот. Летот на фантазијата и свинчевата банка на модерни идеи овде се навистина неисцрпни. Со такви невен ќе дојдете на суд и на запалива забава и на деловни преговори и на свечен настан. За романтични млади дами, ажурното сликарство во форма на слатки лакови, цвеќиња и точки е соодветно.

романса

рум 1

рум 3

рум2

Самоуверените деловни жени можат да изберат повеќе графички и концизни дизајни во форма на ленти и ромбови. Таков маникир е лесно да се направи самостојно користејќи две бои лак, специјални матрици, основен слој и фиксатор на бои.

 1. Основен слој се нанесува на ноктевата плоча во еден тенок слој.
 2. Тогаш дупките се обоени во црно.
 3. По сушењето, оваа област е внимателно запечатена со матрица.
 4. Боја над "чистата" област на ноктот со бел лак.
 5. Чекаме целосно сушење и нанесете го фиксаторот.

графикони

графика

Таква разноврсна опција како црно-бел маникир, се чини, повеќе не може да ве изненади со ништо. Но, дизајнот на ноктите не стои, секоја година експерти од оваа област наоѓаат се повеќе и повеќе спектакуларни опции за украсување на нашите нокти.

Еден од најновите трендови е неспоредлив маникир за градиент, кога се изведува, една боја непречено се влева во друга.

обре 2

rhinestones

Маникир во црна и црвена боја

Како да станете во центарот на вниманието на свечена вечер или социјален настан? Елегантен фустан до подот, високи потпетици и, се разбира, светла и незаборавна шминка и маникир ќе ви помогнат да бидете неодоливи. Сензуалните црни и црвени бои, како и секогаш, уживаат невиден успех оваа сезона.

црна црвена

црна CR

црн раб

Експериментирајте со боја, обидете се да создадете вистински уметнички дела на ноктите на вашите нокти, матриците можат да ви помогнат во ова.

Импресивниот маникир со „животински“ отпечатоци е прилично едноставен за изведување. Доволно е да се нанесе на главната боја, "предаторски" дамки или ленти што ја имитираат кожата на зебра и да се поправи моделот со специјално соединение.

леопард 2

зебра

црн црвен леоп

Маникир„Весник“ е уште една новина што може да се додаде во колекцијата на модерни идеи. За да го направите ова, подгответе црвен сјаен лак, фиксаж за бои и весник со ситни букви, кои треба однапред да ги исечете на мали парчиња и да ги впиете во алкохол.

 1. Нанесете црвен лак на плочката за нокти и почекајте целосно да се исуши.
 2. Цврсто го притискаме весникот до ноктот, обидувајќи се да не го помрднеме.
 3. По 20 секунди, внимателно отстранете парче хартија.
 4. Ние покриваме со фиксаж.

весник

Мат црно-црвениот маникир изгледа свежо и не претепан, и несомнено секогаш ќе привлече убав изглед поради неговата оригиналност. Оваа трендовска идеја може да се оживее со мат лак или мат финиш што се нанесува над редовниот лак. Секси црвените нијанси во овој случај изгледаат малку пригушени, поради недостаток на светкав сјај.

м

мато

Маникир во црна и розова боја

Тандемот на црни и розови бои веќе долго време се смета за белег на таканаречената „емо“ култура. Сега оваа комбинација веќе не се смета како нешто ултра-екстравагантно, а пред извесно време успешно мигрираше до ноктите на младите дами.

Еден од хитовите е боење со употреба на минималистичка техника, кога монохроматски лак се нанесува наизменично на плочката за нокти. Често оваа опција ја користат девојки со кратки нокти.

француски 1

црни рози

Деликатни кадрици, лакови и монограми ќе ви се најдат тука.

рози црни 6

рози црни 3

Имитацијата на чипка и цветни мотиви изгледаат не помалку елегантни.

рози црни

рози црни 7

Маникир во црна и златна боја

Дизајнот на ноктите со "злато" секогаш изгледа поволно во тандем со темен опсег на нијанси. Таквата модерна комбинација секогаш личи на огномет, прскање на шампањ - воопшто, сè што го поврзуваме со празникот.

црно злато

Многу интересна опција е златната лента на цврста завршна обработка. Таквиот маникир е идеален за секој ден, а во комбинација со златен прстен ќе изгледа многу поволно.

црно злато

Ако не ви е тешко да користите матрици, тогаш пробајте да изведувате златни обрасци на длабока темна позадина.

црна лута

Лакот не е единствениот начин да ги направите ноктите светли и привлечни. Специјална фолија за маникир исто така може да помогне во ова. За да се создаде „сјаен“ дизајн, рацете мора да бидат негувани и во совршена состојба.

 1. Ние го покриваме ноктот со основа и чекаме додека не се исуши.
 2. Нанесете основен лак и почекајте.
 3. Ние ја обработуваме со мала количина лепак областа на која потоа ќе ја поставиме фолијата.
 4. Нанесуваме лист фолија на ноктевата плоча и нежно го израмнуваме со памук, а потоа малку го притискаме надолу со игла.

црна лута 1

Маникир во црна и беж боја

За дами кои не прифаќаат срамота во нивниот имиџ, дизајнерите нудат компромисна опција - маникир кој комбинира беж и црни нијанси. Бежот е неутрален и ќе изгледа одлично во секоја ситуација, додека длабокото црно ќе му го даде потребниот акцент, еден вид „кора од лимон“.

црна беж

црни проблеми 1

црна беж

Романтичните и софистицирани луѓе сигурно ќе го сакаат дизајнот „чипка“. Црна чипка на светла позадина изгледа привлечно, но не и агресивно. Цртежот може да се направи со рака или со употреба на налепници.

црна без

Маникир во црна и жолта боја

Комбинацијата на црни и жолти бои во уметноста на ноктите може да се нарече класична, но, сепак, решенијата за дизајн во овој опсег секогаш изгледаат свежо и оригинално.

црна

h w

Позитивна „пчела“ ноктиможе да се направи со подлога, лак во две бои, фиксатор и сопствена фантазија. Дали лентите се дебели или тенки, хоризонтални или вертикални, вие одлучувате. Главниот услов е дека тие мора да бидат јасни и рамномерни.

црно жолто

Ако времето навистина недостасува, можете да користите минималистичка техника и да се фокусирате на само еден невен, на пример, на прстенот на прстот. Според Фенг Шуи, тој е „одговорен“ за хармонијата и благосостојбата во семејството.

што е

добро

Црн француски маникир

Вообичаената јакна во светла боја, која невестите многу ја сакаат, беше заменета со посмело решение - црн француски маникир. Ширината и обликот на ивицата варираат во зависност од должината на плочката за нокти. Различни украсни елементи - rhinestones, искри и мониста ќе помогнат да се надополни јакната.

француски

француски 2

Маникир за црна месечина

Маникирот за црна месечина ги украсува ноктите на модата неколку сезони по ред. Тоа е сорта француски„Напротив“ - кога линијата за насмевка се повлекува не во основата на плочата, туку на нејзиниот врв, а линијата може да ја смени насоката во различни насоки. Во овој случај, темно тандем со златни, сребрени, бели и беж бои ќе изгледа најдобро.

лунарниот

лунарниот2

месечина три

Слични написи

Остави одговор