Дома Стил Како да се носат здолништа

Здолништето е навидум секојдневна облека, позната на секоја жена. Но, не е сè толку едноставно како што изгледа на прв поглед. Како и со што да се носат здолништа со различни кроеви и должини - сите одговори се во нашата статија.

Како да носите долго макси здолниште

Главната работа на оваа слика е да се набудува хармонијата и интегритетот на горниот и долниот дел. Тесни блузи и блузи се совршени под макси здолништето. Но, ако здолништето има поставена и тесна силуета, тогаш препорачливо е да носите скратен врв, на пример, блејзер. Макси здолништата изгледаат одлично со скратена надворешна облека: болеро, опремена кожна јакна. Не е исклучена комбинација со обемни плетени кардигани. Играјте со бои, тоа ќе им даде на вашата слика уникатност и оригиналност.

Maksi-v-svoem-mogoobrazii

modnye_yubki_maksi_dlinnye_v_pol_08

s_chem_nosit_jubku_v_pol

С-хем-нозит-долнују-јубку-зимој

y_d9a09c12

Бидејќи макси здолништето визуелно ја зголемува висината на неговиот сопственик, можете да изберете чевли и со високи потпетици (чизми до глужд, чевли, штикли од стилет или чизми со висока платформа), и со рамни ѓонови, на пример, сандали. Ugg чизми, чизми прилагодени според машкиот стил, масивните чевли со квадратни потпетици никогаш нема да бидат во хармонија со долго здолниште.

Како да носите миди здолниште

Миди здолништето не е помалку разноврсно од макси. Овде се погодни слаби блузи со отворени раменици, алкохолни маици и костуми за морнар. Ако сте сопственик на резен облик и висина над просекот, дозволено е да комбинирате миди здолниште со исечени маици.

Изборот на облека директно зависи од сликата што планирате да ја креирате. На пример, со нежен романтичен стил, тенки плетени и плетени јакни во пастелни бои се совршени, но за град, поригиден, можете да комбинирате здолниште со широко отворени тексас јакни.

ca5a73ebf9

e235f8c10b

Поради својата должина, таквото здолниште може визуелно да ја скрати висината, затоа, ако носителот на облеката е под просекот, тогаш рамниот ѓон е контраиндициран со оваа слика. Но, ќе ви се најдат отворени сандали со високи потпетици.

И пумпите и сандалите изгледаат добро со здолниште, но повторно, сето тоа зависи од целата слика, колку е понежна и поженствена, облеката треба да биде поромантична и понежна и обратно.

Midi_ybkA_8

кожанаја-јубка-01-477х750

Како да носите кратко мини здолниште

Мини здолништето е можеби една од најсофистицираните алатки во женската гардероба. За да не изгледате вулгарно, забрането е носење про transparentирни маици и блузи со мини здолниште, како и џемпери со длабоко деколте. Покрај тоа, најдобро е да избегнувате исечени кошули.

Но, издолжените блузи, обемните плетени џемпери, блејзерите и кардиганите хармонично ќе се вклопат во сликата. Ако здолништето е изработено од лесен материјал и има „сончев“ стил, плетена или памучна маица-алкохоличар совршено ќе одговара, а врв од тантела.

Ако здолништето е тесно, препорачливо е да го претпочитате горниот дел со лабаво сечење, што нема јасно да ја нагласи фигурата. Ова ќе создаде хармоничен изглед без допир на вулгарност. Боите играат важна улога тука. Ако не сакате да привлечете несакано внимание од спротивниот пол, обидете се да се држите до мирни, не-светкави тонови.

С-хем-нозит-јубку-мини-желтого-цвета

s_chem_nosit_dzhinsovoyu_mini_yubku

кубка

Нова папка (2) 3

Како да носите широко здолниште

Широко здолниште е контраиндицирано за жени со обемни колкови и е наменето за девојчиња со тесни, бидејќи совршено ќе го додаде обемот што недостасува. Кога облекувате широко здолниште, вреди да се води соодветна грижа за градите и половината, тие треба да се нагласат. Во спротивно, силуетата ќе се изгуби и ќе се појави безоблична и неуредна слика.

Тесните маици и блузи се идеални под широко здолниште, пожелно е да имаат отворено деколте. Се разбира, ако не зборуваме за мини здолниште. Ако зборуваме за лето, тогаш најобичните врвови со прерамки ќе создадат едноставен и во исто време симпатичен изглед. Во ладно време, облеката може да се надополни со лесна кожена или тексас јакна. Со вистинска комбинација на материјал и бои, јакните се носат со широко здолниште.

Devushka-v-yisokih-botfortah-i-korotkoy-yubke

Devushka-v-tuflyah-i-dlinnoy-yubke-midi-postelnogo-tsveta-v-rukah-zheltyiy-klatch

Фустани во мода со најдобри риги

Нов изглед-стил-4

Секоја обувка може да се носи, но како и со другите здолништа, масивните машки чизми или чевлите со груб дизајн нема да изгледаат тука. Пумпите и нежните потпетици се многу посоодветни.

Како да носите здолниште со молив

Здолниште со молив има почесто да се нарекува како бизнис стил, затоа, горниот дел е избран имајќи ја предвид оваа одлика. Тука, во принцип, нема посебни ограничувања, главната работа е дека сè е во хармонија во боја и материјал. Блузи, блузи, маици, јакни, и лабави и тесни крој. Во исто време, сосема е прифатливо горниот дел да биде со отворени раце, па дури и со раменици.

Миранда-Кер-в-белој-блузке-с-голиими-плечами

Маиците и блузите со светли отпечатоци скоро никогаш не се несоодветни со здолниште со молив. Друго е кога самиот материјал, на пример, кошула, е направен во мал цртеж или модел.

Сати-Казанова-в-белој-блузке-и-черној-јубке

здолништа_11-700х826

Реис-Корин-Миди-Jерси-здолниште

Сепак, во однос на обувки, чевли или чизми со високи потпетици или платформа ќе изгледаат хармонично. Пумпите или сандалите не се баш вистинската опција тука. Постојат некои исклучоци, но сето тоа зависи од специфичните модели и висината. Ако сопственикот на комплетот е под просечната висина, тогаш подобро е да не се зема предвид таков тандем, бидејќи визуелно ќе го направи уште пократок.

Како да се носи здолниште година

Здолништето на годината е едно од универзалните. За приврзаници на деловен стил, здолништето може да се комбинира со шифон или свилени блузи и опремени јакни и јакни. Ако текстурата на здолништето е мазна, тогаш може безбедно да се носи со плетен џемпер, или полу-превртување.

Вечерниот изглед е креиран од здолниште со богови со тесен врв без прерамки изработен од истегната ткаенина. Завршувањето ќе се даде со крзно наметка на рамената. Во кул сезона, мантил со широка облека е погоден како надворешна облека.

слика115

Најчесто, едногодишно здолниште се користи за создавање рок стил, затоа е идеално комбинирано со кожна јакна и груби масивни чизми.

287f058161

modnye-yubki-vesna-leto-2014-3

с

Но, дури и со вообичаените софистицирани женски чизми, таа изгледа не помалку привлечно.

Како да носите кожено здолниште

Кожно здолниште е прилично специфичен дел од гардеробата, што само најсмелиот претставник на понежниот пол ќе се осмели да го облече. Бидејќи самата кожа е груб материјал, горниот дел исто така треба да биде соодветен. Овие можат да бидат обемни плетени џемпери или блузи, но не од шифон или свила, туку од густ памук.

Маиците исто така не се контраиндицирани. Сепак, пожелно е да се носи нешто друго над кошулата, така што дното визуелно не изгледа „тешко“.

Кожната јакна, која обожаваат да ја носат со такво здолниште, исто така придонесува за пондерирање.

сукња7

437119-јубка-кожанаја-мини

којуб

Чевли за кожено здолниште се погодни за скоро сите, со исклучок на спортски обувки. Таа, како да е, ќе ја комплетира сликата, па ако не сакате да изгледате грубо и да имате светкав изглед, облечете чевли со високи потпетици. Но, за екстравагантни луѓе, масивните чизми или високите кожни чизми се само вистинската работа. И двете ќе изгледаат многу стилски.

Како да носите тексас здолништа

Деним здолниште е атрибут на секојдневниот живот. Се носи на едноставни излези од куќата, не е време за некои посебни настани. Затоа, сликата создадена од тексас здолниште треба да биде едноставна и ненаметлива. За ова, соодветни се редовни кошули и блузи на дресови. Лесни кардигани и тенки џемпери се исто така добри.

Ако здолништето е направено во темна боја, тогаш тенка, монтирана кожна јакна може да се носи на светла алкохолна маица.

Но, деловните блузи со стоечка јака нема да работат тука. Тие се премногу различни стилови за да се комбинираат. Запомнете, колку е поедноставен изгледот изграден на тексас здолниште, толку попривлечно ќе изгледате.

2

dzhinsovaya_mini_yubka

С-хем-нозит-џинсовују-јубку-в-поли

С-хем-нозит-џинсовују-короткуу-јубку

Исто така, нема посебни барања за чевли, бидејќи можете дури и да земете патики или патики за такво здолниште. Чизми во стил на земјатие се во совршена хармонија со тексас здолниште и карирана кошула, а сликата може да се рангира како необичен, но многу симпатичен урбан стил.

Како да носите директно здолниште

Колку е пократко здолништето, толку е пониска петата и поскромно е врвот - главното правило при изборот на облека. Ако здолништето е исправено, не одговара на колковите, тогаш препорачливо е да го изберете горниот дел со вградена силуета. Може да биде од блузи до блузи.

Во зависност од материјалот на здолништето, се избира материјалот одозгора. На пример, ако здолништето е деловно исечено, зашиено од ткаенина која одговара, тогаш идеален врв за тоа е блуза со стоечка јака. Ако ова е памучна варијанта на излезно здолниште, можете да ја комбинирате со плетени маици и врвки од тантела.

С-хем-нозит-белују-јубку-карандаш

1455078_10151774663647555_1006383997_n

Територија-мода-со-што-да-облече-миди-9

здолниште-молив-со-блуза1

Чевли, повторно, во стил и целокупен изглед. За кратки здолништа, ова се пумпи и сандали, а за долги здолништа се погодни високи потпетици на платформа или стилото.

Како да носите плетено здолниште

Вообичаено е да се комбинира плетено здолниште со нешто полесно, на пример, сјајна плетена облека. Во зависност од стилот на самото здолниште, може да бидат опремени маици и маици или џемпери и јакни без форма.

Добра холистичка слика се создава поради џемпери плетени од ист материјал и боја.

бухоо-оригинал-220612

сиво-плетено-кратко-џемпер-сиво-плетено-молив-здолниште-црна-кожа-пета-сандали-оригинал-4885

бухоо-оригинал-220608

48-Шпанија-11

Како да се носи разгорено здолниште

Разгорени здолништа, со други зборови „сонце“, се многу лесни и едноставни опции за облека што може да се носат на скоро секое стапало. Облекувањето на вметната маица во чипка во пастелна нијанса и стоењето на штикли ќе создаде нежен романтичен изглед. Но, во тандем со џемпер и патики, добивате опуштен урбан стил. Повеќе деловен изглед ќе даде комбинацијата на црно здолниште со светла блуза.

Изберете го врвот во зависност од тоа кој сте денес.

45-Украина-7

1824,900х0

пост-64186-0-60400100-1356599044

raskleshennaya_yubka_s_zavyshennoy_taliey_5_0

yubka_klesh_4

Како да се носи разгорено здолниште

Разгорено здолниште е исто разгорено здолниште, но со мала нијанса - тоа е многу позаоблено и меко од претходната верзија. Но, правилата за чорапи и комбинации се апсолутно идентични, па можете безбедно да ги примените и на двете одеднаш.

јубка-клеш-на-кажди-ј-ден-

с-хем-нозит-јубку-солнце-04

Yves-Saint-Laurent-black-asos-спојки  Raskleshennaya-yubka-s-zavyishennoy-taliey-nezhno-rozovogo-tsveta

Како да се носи здолниште со набори

Колку здолништа, толку многу опции за нивна комбинација. На пример, плисираното шифонско здолниште изгледа неповторливо со блуза со ист квалитет. Покрај тоа, ако дното е монохроматско, тогаш горниот дел може да се разреди со лесна деликатна шема.

Плетени здолништа со здолништа со tелки и врвови подвиткани под дното може да се видат во победничко светло. Во исто време, можете да облечете тенок тексас елек на врвот, што ќе ја надополни сликата.

Тенка јакна и кожна јакна што одговараат по боја се исто така прифатливи.

алкот-џиаче-хм-гонелук-главен-сингл

Дури и обемни плетени џемпери се погодни за такви здолништа.

Што се однесува до чевлите, подобро е да се даде предност на женските модели на сандали и чевли. Во периодот есен-пролет, тоа може да бидат чизми до глужд или ниски чизми со или без потпетици.

6-2

16

1446241412_2f41

слика034

Шпанија-plisse-3

со-што-да-облече-плисирано-здолниште-02

Здолништето е многу разноврсно парче гардероба, на кое можете да изберете и да комбинирате скоро сè. Треба само да вклучите малку имагинација, тогаш идеите ќе попрскаат сами по себе. Не плашете се да експериментирате и бидете сами - ова е главното правило на неодоливост!

Слични написи
0 453

Остави одговор