Дома Езотерика Каква ќе биде 2018 година за Водолијата

Според источниот календар, Кучето е едноставност, дружеубивост, дружеубивост и отвореност, но не толерира спротивни квалитети, злобност, личен интерес и нечесност. Сите овие квалитети совршено го карактеризираат не само источниот знак, туку и западниот, кој се нарекува Водолија. Кучето и Водолијата имаат многу заедничко, што значи дека нема да биде тешко да се дружат со нив во наредната година. Непотребно е да се каже, за луѓето родени во месецот Водолија, сè ќе се покаже во најголем дел многу позитивно.

Хороскоп за Водолија за 2018 година

За многу луѓе родени под знакот на Водолија, годината ќе започне со промени што првенствено ќе влијаат на самите себе. Промената на сликата, изгледот се охрабрува со цел да се подобри привлечноста и да се изразат сопствените заслуги. Целиот јануари од новата година ветува дека ќе биде бурен, но не треба да се грижите за ова, само покажете повеќе барања кон себе и посветувајте помалку внимание на однесувањето на надворешните лица. Оние аквариуми кои си поставиле цели одамна, ќе бидат поблиску до она што го сакаат до средината на февруари. Овој период ќе има позитивно влијание и на личниот фронт и на професионалното поле. Водолиите не треба да се плашат и да ризикуваат повеќе, помалку да се сомневаат во исправноста на своите постапки и одлуки. Но леснотијата може да дојде веќе на крајот на март, кога треба многу да се потите. Comeе дојде разбирањето дека за да добиете нешто, треба да работите напорно, но едноставно не добивате ништо. Но, за напорна работа веќе во мај, можете да добиете примамлива понуда и можности за понатамошно напредување. Друг проблематичен период за Водолијата ќе трае од јули до септември, чиј втор бран е закажан за средината на октомври. Но, ова не може да се нарече црна лента, туку тест на силата. Достоинствено го поминале овој пат, Водолијата ќе може да го ублажи својот карактер и да ја обучи својата цврстина. картинки24_ру_ознаки на_зодијакот_27

Од машки Водолијаво наредната година, ќе биде потребна значителна сила, од кои повеќето ќе треба да се користат во професионалната област. Само со покажување на вистински машки квалитети, тие ќе можат да се приближат до негуваните резултати. Колку и да е тешко, во никој случај не треба да се откажувате и да се повлекувате назад. Чекајќи и не правејќи ништо, не треба да сметате на успех и среќа. Само со покажување на вашите најдобри квалитети, покажување комуникациски вештини и отвореност, стремеж кон соработка, можете да дојдете до зацртаните цели. Покрај тоа, партнерите што ќе се појават во новата година ќе овозможат побрзо и поефикасно постигнување на материјална независност. Пречките што се појавуваат на патот, а кои ќе се чувствуваат повеќе од еднаш, ќе им помогнат на блиските луѓе да поминат, па затоа не треба да ја занемарувате помошта однадвор. Водолиите до самиот крај на годината ќе треба да покажат мудрост, а понекогаш и лукав, со цел вешто да ги заобиколат ривалите.

Водолија жениисто како и мажите, тие не мораат да покажат огромна лукавство, заведување и шарм за да ги расфрлаат сите лошо добронамерници на страните. Оваа година дамите ќе имаат среќа во овој поглед и ќе можат да бараат поддршка однадвор. Newе се остварат нови познанства, но треба да бидете внимателни со обожавателите. Во спротивно, погрешниот партнер може да донесе многу проблеми и грижи. Подобро е да се воспостават романтични врски на почетокот на летото - ова е поуспешен период.

Здравствен хороскоп за Водолија за 2018 година водоли-нојабр-4

Во наредната година, Водолиите треба да обрнат внимание на нивниот дигестивен тракт, тој ќе биде тој што ќе биде ранлив. Грижете се за вашите нерви, тие можат да предизвикаат стомачни проблеми, па затоа треба да се заштитите од стрес. Здравствениот хороскоп ќе биде особено проблематичен за оние претставници кои имаат прекумерна тежина - постои ризик од влошување на проблемите со притисокот. Бидете сигурни да ја прилагодите вашата исхрана и дневна рутина. Но, строгите диети се строго забранети - дадете предност на правилна исхрана. Постои многу голема шанса за повреда во првата половина на годината, затоа треба да се внимава при ракување со опасни предмети. Вклучете се во густо зајакнување на имунитетот и почесто правете пориви во природата. Ако тоа не е можно, тогаш организирајте барем прошетка во паркот.

Хороскоп во кариера за Водолија за 2018 година

За да постигнете значителен успех на работа, вреди да се фати инспирација и да се искористи за сите 100. Потпрете се на вашите желби, тие ќе ве насочат во вистинската насока, ќе ви помогнат да го откриете вашиот внатрешен потенцијал. Спроведете ги најсмелите проекти што беа ставени на задниот режач - имате многу одлични идеи во вашата глава. Вашата активност и упорност неизбежно ќе влијаат на вашиот статус и кариера. Не обидувајте се да стори сé што е сам, напротив, колективната работа во годината на кучето е само добредојдена. Следната година е особено поволна за сопствениците на деловни активности со само едно предупредување дека е потребно да се остави страв зад себе и само да се дејствува. За оние аквариуми кои работат во заеднички тим, вреди да се преземе одговорен пристап кон исполнување на нивните сопствени должности и да не се обидуваат да им го наметнат своето мислење на нивните претпоставени.

Што се однесува до финансиите, не се очекуваат посебни промени во текот на целата година, освен можеби на крајот. Сепак, компетентна и навремена иницијатива може да промени сè. Веднаш штом годината на Кучето ќе се приближи до крајот, многу Водолии ќе имаат можност да искористат шанса, а токму тоа ќе доведе до голем џекпот, но само треба да бидете многу внимателни да не изгорите. Од почетокот на новиот период, вреди да се започне да се издвојуваат финансиите малку во резерва, бидејќи постои можност за голем број непредвидени трошоци во текот на годината. Во никој случај не позајмувајте и уште повеќе не аплицирајте за заем, на Кучето не му се допаѓа ова, што значи дека за непослушност може да казни со влечење во финансиско ропство.

Loveубовен хороскоп за Водолија за 2018 година Занк-Водолеја

Претставниците на осамената Водолија треба да очекуваат прилив на романтични чувства и сродни авантури. Не брзајте да се приближите и да се отворите со некој што едноставно му се допадна - не брзајте со работите, подобро дознајте ја кандидатурата. Веројатно ќе има искушение да се започне врска со личност која е веќе во брак - тоа не треба да се прави, бидејќи тоа нема да доведе до добро, а последиците можат да бидат ужасни.

Водолиите кои се во сериозна врска и брак ќе сакаат да ги покажат своите лидерски квалитети и тоа воопшто не е забрането, под услов да не одат предалеку. Вреди да се слуша што зборуваат членовите на домаќинството, да се почитува нивното мислење и да се земе предвид при решавање на секојдневните проблеми. Врските со брачен другар можат да почнат да се откажуваат од позициите и за да не се ситиме едни со други на крајот вреди да се размислува како да се диверзифицира заедничкиот живот и да се покаже loveубов едни кон други. Некои Водолии нема да можат да избегнат пауза, но не треба да се вознемирувате за ова, бидејќи во наредната година сè што е излишно и застарено ќе го напушти животот, ова важи и за врските. Оние кои сакаат да ги задржат своите семејства заедно, треба да работат напорно на ова.

За време на периодот зима-лето, Водолијата ќе биде целосно вовлечена во работниот процес, така што напнатоста во семејството ќе се зголеми и треба некако да се реши. Доделете барем еден ден во неделата на вашето домаќинство само за да имате добар разговор. Но, во текот на летото, треба целосно да заборавите на работата и да одите заедно на одмор. Дозволете му на вашата сакана да ја почувствува важноста на неговото присуство во вашиот живот. За ова, многу не е потребно, само консултирајте се со него за какви било прашања, побарајте совет - ова е веќе доволно.

Слични написи

Остави одговор