Дома Рецепти Десерти и колачи Како се прави сладолед

Кој сакаше сладолед како дете? Дали има многу возрасни што го обожаваат? Веројатно е тешко да се најде личност која би имала негативен став кон сладоледот. Може да се додаде во кафето или при подготовка коктели, се мешаат со алкохол или само јадат, сончање на плажа. Секоја личност има свои вкусови - некому му се допаѓа сунда во чаша вафли, некому му се допаѓа стапче, некој сака конус во чоколадна глазура, а некој обожава шербет и шишиња.

Како да направите сладолед дома

Сега, сето ова може да се најде во која било тезга и продавница, но сладоледот направен дома со свои раце не може да се спореди со ништо. Ова ќе бара доста време, напор, мала количина компоненти, кои секогаш се во фрижидер. На крајот на краиштата, секогаш содржи крем, гранулиран шеќер, млеко, јајца и каков било додаток што ви се допаѓа (бобинки, овошје, џем, ореви, мед или сирупи). Голем плус на домашниот сладолед е тоа што не содржи бои, конзерванси и ароми, затоа е лудо природен. Сладолед-2
Најбрзиот рецепт за домашен сладолед: потребни ви се 500 гр крем, кои се матат со миксер. Потоа истурете 250 гр кондензирано млеко во тенок проток, измешајте сè, ставете во чинии и замрзнете.

Сладолед без производител на сладолед: како се прави домашнее-мороженоје-своими-руками-разное

Лесен и брз метод за да го направите омилениот шербет или сладолед од ананас е да купите електричен производител на мраз и да ставите сè што ви треба таму. Таа самата ќе стори сé за вас - и се меша во одредена минута, и ја одржува посакуваната температура. Но, ако не постои погодна можност да купите модерен уред, тогаш подготвувањето вкусно задоволство не е проблем дури и без него. Се разбира, постои разлика, повеќе време и напор потрошени. Промешајте го вкусниот самостојно и следете ги степени во замрзнувачот. Неколку совети за готвење без производител на сладолед:

  1. Згуснувач. Состав на секој сладолед е шеќер, крем, млеко. Благодарение на згуснувачот, тој добива најделикатен вкус. Во домашната кујна, за ова се користат жолчки, желатин или сок од лимон.
  2. Производи Колку е посвежа, поквалитетна и подебела храна (најсвежо млеко, природен крем, вкусно чоколадо, зрели плодови или бобинки), толку повеќе апетитот и воздухот ќе биде вашиот сладолед.
  3. Постојано мешање. Кремниот вкусен вкус е замрзнат од 10 до 13 часа. На почетокот на замрзнувањето, смесата треба да се меша на секои 25 минути, а по првите 5 часа ќе мора да победите сè со миксер на секој час.
  4. Адитиви за вкус. Сакате нежен вкус и мека текстура? Додадете млеко во прав. Во некои рецепти, се препорачува скроб, но мора да се додаде строго во одредени количини. Подобро е да се стави шеќер во прав наместо шеќер, брзо и лесно.
  5. Малку алкохол. За да го направите деликатесот бестежински, треба да истурите буквално 60 грама рум или ракија, но таквиот сладолед ќе замрзне малку подолго од вообичаеното.
  6. Овошен мраз. Ако правите тоа или сладолед на овошје, додадете малку сок - лимон или ананас. Десертот ќе стане кремаст.
  7. На крајот, текстурата треба да биде како кисела павлака. Ако масата е течна, тогаш ќе испадне воден сладолед. Различни сирупи треба да се истурат пред замрзнување, а потоа овошје, бобинки, ореви.

Сладолед во производител на сладолед: како да се готви

Што е производител на сладолед? Всушност, апсолутно едноставна единица, содржи само неколку делови - контејнер и размахване за мешање на состојките. Неколку сладолед прави идеи во гаџетот. Првиот е наједноставен, ќе ви треба млеко, гранулиран шеќер и крем. Шик рецепт за оние кои се запознаени со овој механизам. Пред да влезете во чаша, измешајте 250 ml млеко, 250 ml крем и 3-4 лажици. лажици шеќер до хомогена смеса со миксер. Потопете ја целата смеса во производител на сладолед и варете ги упатствата. domashnee_morojenoe_v_morojenice-159697Вториот метод е малку посложен. Истурете 200 ml млеко и 350 ml крем во тенџере и ставете го на слаба светлина, мешајќи повремено, ставете ја на температура од 80 степени (да не зоврие!). Во посебен сад, победи 3 жолчки и 4-5 лажици. лажици шеќер. Истурете половина од топла крема во нив, активно мешајте и истурете ја оваа маса во тенок проток во преостанатиот крем. Ставете мал оган, измешајте и носете додека не се згусне. Изладете на собна температура и истурете во единицата. Овие два методи се основни. Ако сакате, додадете додатоци. 739014800-f15fd701b1-z

Домашен сладолед: рецепти

Овошен мраз - се подготвува прилично лесен и пргав, совршено се освежува и лади на топлина и е совршен за оние кои ја штити фигуратаи не јаде сладолед, популарник или крем брули. Најлесен начин да направите ваков сладолед, за кој ви треба само овошен или сок од бобинки, по можност свежо исцедени и замрзнувачки чаши. Истурете сок во нив, ставете го во замрзнувачот. Кога малку ќе замрзне, ставете дрвени стапчиња на кои ќе лепи сладоледот и ќе се замрзне. За полесно да го извадите мразот од чашите, едноставно потопете го во млака вода неколку секунди. tumblr_lhm6a6s1FX1qgef94o1_500Овошниот мраз направен од сок од бобинки е отежнат малку, бидејќи бобинки мора да се попрскаат со шеќер, почекајте додека не се појави сокот, измешајте сè и истурете во чаши. Колку се покисели бобинки, толку повеќе шеќер ќе треба да додадете. содржина_фотолија_83639246_ претплата_xlРазмислете за сладолед од јагоди. Што ви треба - неколку чаши јагоди (ако сакате, заменете ги со различни бобинки), крем и млеко (по 250 ml), 100 g шеќер, ванила и 3 жолчки. Наполнете ги бобинки со 50 грама шеќер и скријте се на ладно место кратко време. Во тенџере, комбинирајте жолчки, млеко и 50 гр шеќер, ставете го на средна топлина и мешајте додека не се раствори шеќерот. После тоа, истурете ја масата во чаша, изладете, додадете ванилин, крем, јагоди и ставете го во замрзнувач.

Чоколаден сладолед - 75 гр шеќер, 250 мл крем, 250 мл млеко и 130 гр рендано чоколадо. Комбинирајте шеќер со млеко, ставете мал пламен, растворете го. Изладете ја оваа маса, истурете крем, истурете чоколадо, енергично промешајте и ставете ја во замрзнувач. 1361189018_ сладолед-09Диетален сладолед. Таквата нискокалорична деликатес е совршена за оние кои набудуваат диетаи ја следи фигурата. Победете во блендер 200 грама малини, 100 грама шеќер и една лажичка сок од лимон, додадете 500 грама јогурт. Победи, истурете во сад и замрзнете.

Сладолед од диета со банана. Исечете неколку зрели банани на мали парчиња, ставете ги во замрзнувач неколку часа. Ставете замрзнати банани во блендер, додадете нотка мелен цимет, 100 гр природен јогурт или ферментирано печено млеко во нив. Полнила (ореви, коњак или екстракт од ванила) по вкус, победи. Конзистентноста на смесата треба да биде како малку стопен сладолед. југуртово-мороженоеЕдноставен и брз домашен сладолед од кондензирано млеко. Камшик 30% крем - потоа ставете го во замрзнувач половина час. По 30 минути, извадете и матете додека не стане кремасто, истурете 100 гр кондензирано млеко и лажичка ванилин шеќер, измешајте темелно, пренесете ја смесата во чаша и ставете ја да се замрзне за 4-5 часа. bd5802d6Сладолед од рум. Во чаша, измешајте рум (0,3 чаши) и чаша суво грозје и заборавете на нив за неколку часа. Во тенџере ставете 10 грама желатин и 0,3 чаши млеко, фрлете на среден пламен и додадете половина чаша кафеав шеќер. Загревајте мешајќи додека не исчезне желатинот. Извадете го од оган, додадете половина мала лажица екстракт од ванила и сируп од пченка (1/2 чаша). Кул, истурете алкохол со суво грозје и 250 ml природен јогурт во масата. Мешајте секој час, поставете го да замрзне.

Како да направите сладолед: видео

Слични написи

Остави одговор