Дома убавина Новогодишен маникир: правила и идеи

Многу скоро ќе дојде Новата година, и, во врска со овој празник, фер сексот веќе размислува каде ќе го помине овој ден, што ќе им подари на своите најблиски, како ќе се облече и, се разбира, што ќе бидете нивна шминка и нокти... Размислувајќи за празничната декорација на ноктите, треба да обрнете внимание на трендовите и традициите на празникот.

Маникир за Нова Година: како да го направиме тоа

За да направите маникир за Нова Година, прво треба да размислите што точно сакате на вашите нокти, каков декор ќе изберете, каков модел или слика, или можеби само ќе ги вметнете ноктите rhinestones... Основни бои за новогодишните ноктиЕ црвено, зелена, сите нијанси на сина и светло сина, бела, виолетова, златна. Што можете да нацртате на прстите? Одговорот е едноставен - тоа може да биде елен, Дедо Мраз, снегулки, новогодишни елки, венци, новогодишни украси, снежни топки, како и симболи на наредната година, на пример, мајмуни, мачки или овци.

Веројатно најрелевантниот новогодишен декор за невен се снегулките. Тие се цртаат на долги и кратконокти, на разновидна позадина, во различни бои, различни големини и нијанси. Може да нацртате една снегулка, на пример, на темно сина позадина, голема бела снегулка, да ги покриете врвовите на ноктите со обоени или сребрени искри. Или на црвена обвивка со ефект металикна прстенот нацртајте златна снегулка. fb6372bfdc32b6db6b2ef952fb19a8e1Можете исто така да ги обоите вашите нокти во црвена боја сјајнисенка и нацртајте бели точки, имитирајќи снежна топка, додавајќи неколку снегулки на прстенот и показалецот. 161Сините снегулки на снежно-бела позадина ќе изгледаат убаво. Ние ги покриваме ноктите со бел лак, цртаме синкавоснегулки од различни големини, а во центарот на секоја од нив закачуваме мало камче со про ofирна боја. 349367ccf8c383466756e9601f5ebbc24Можете исто така да направите јакна од зелен сјај, да нацртате бела снегулка на секој прст и да нанесете про transparentирна обвивка со златен сјај на врвот. goto3Расфрлањето на снегулките со различна големина на сина позадина изгледа прекрасно, можете дури и да земете син лак со искри. 0_zuqzKr3

Цртежи за маникир за Нова Година

Што е обликувано од снег во зима? Се разбира, снежни луѓе и снежни жени. Исто така снежни луѓетие цртаат и на ноктите, бидејќи тоа е симбол на зимата, снегот, новата година, за да можете безбедно да го користите за новогодишен дизајн! На пример, можете да ги покриете ноктите со сребрен лак, да ги насликате врвовите со бело (тоа ќе биде снег), да нацртате снешко во капа на средниот прст и само да направите бели точки на остатокот. 044 Loveубителите на светли невен можат да цртаат и снешко, дури и на розова бонбона позадина. На едната рачка насликаме нокти со розов лак, на безимен цртаме снешко и снегулка, малиот прст може да биде украсен како карамел - ленти од различни бои: розова, бела и сребрена. Од друга страна, сите нокти се розови, освен прстенестиот прст, таму е насликана карамела. 1406709471_krasivyi-manikyur-na-novyi-god-2015-foto-2Снежните луѓе можат да се комбинираат со други модели: снегулки, елени и  Дедо Мраз. Ние ги покриваме ноктите со бело, на показалецот цртаме Дедо Мраз, на средниот елен со црвен нос, на неименуван снешко и го украсуваме малиот прст со снегулки, сите нокти исто така можат да бидат украсени со искри или обоени конфети . маникир-с-рисункамиМожете да ги насликате вашите нокти црвенолак, направете ги советите бели, исцртувајќи ја границата со сребрен лак, а на средниот прст нацртајте Дедо Мраз - капа, очи, нос и брада. Или нацртајте прекрасни шари и елен на црвена позадина со бел лак. Или, наместо шари, направете ленти од бели и златни (сребрени) бои. 0-1(9)Маникирот ќе изгледа оригинално, во кое има гранки и играчки од елка. На сите невен, нацртајте гранки на елката во зелена боја, а на врвот нацртајте новогодишни топчиња, венци и starsвезди. Исто така, на сите невен може да се направат топчиња на бела позадина. Топчињата направете ги црвени и зелени, украсете со ленти и искри. ng-nogti_2

0b75ba60b3f2d462b60293cd36db0125Француски маникир, кој се состои од црвени и зелени светки, венци насликани на врвот. krasno-zelenyy-french-s-novogodney-girlyandoyСпектакуларно мешање на градиент од белобои во сина боја. Прстенестиот прст може да се направи бел со цртање сини обрасци на него, а на остатокот од ноктите можете да направите омбре и да нацртате бели и сини снегулки одозгора. 26Црното француски, бел грашок во форма на летачки снег, на безимениот шајка има црна елка, на чиј врв има starвезда (може да се нацрта или да се залепи Стразиккако sterвездичка). 39f73eee691ce1922a74f750a40d3989Божиќните дрвја, патем, може да се направат во златна боја и да се нацртаат на убава црвена позадина. 48270664Можете да добиете маникир во форма на завиткани подароци. Нацртајте прекрасни златни ленти и лакови на зелена или црвена позадина. manikur-na-novyi-god-6Симболи на годината што доаѓа - некој сака да ги прикажува на ноктите. На пример, можете да нацртате мајмуни на сите нокти, или на убави јагниња. Сепак, во 2017 година, Петел е релевантен. f69238783bf82d445eb49680d552b619

75

Зимски маникир

Во зима, нашите пенкала се скриени под ракавици или белезници, но тоа не значи дека не треба да правите убав маникир. На крајот на краиштата, дома, на работа, па дури и во продавницата, сите ќе ги видат вашите невен и ќе бидат изненадени од тоа колку имаат убав и необичен декор. Во зимската сезона, можете да насликате торби на бикови, дрвја покриени со снег, снегулки на вашите нокти. Можете само да ги покриете со искри, чорбиили направете кадифени нокти. Вие исто така можете безбедно да лепите rhinestones, или направете "плетени" невен. кавијарНоктите целосно покриени со искри ќе изгледаат невообичаено: светло сина или  темно сина, скоро црна, сенка. 7e78fb0466c297370f0acc346dd531cb

5На такви нокти, можете да направите прекрасна црна и сребрена шема на дупкаплоча за нокти. Или покријте ги советите во сина боја и нацртајте снегулки. 1419227503_new-year-nail-art-27

идеи-зимнего-маникијураДлабоко сините мат нокти се само нешто! На еден пар невен, можете да направите бела јакна и да ја нацртате дупката во сина боја, исечена со rhinestones. 1195.600Сјајна црна шема може да се направи на мат-сина завршница. Или направете го мат око на мачкатасино, залепете ги прстените на прстот со камчиња со различна големина. помине-уметност-1591 година

a66d6f70ac32a671b9e60ae683ca0f68_fitness_740x700Природни бои - покријте ги сите невен со бледо розова лак, покријте ја безимената со искри и залепете по една на секоја дупка стражик... Бел француски маникир, на безимени - проследени обрасци и камчиња во основата на ноктот. eb273c4cf3ad1439ae5112220719d156

кружева-т-6Плетена шема - насликајте три клинци со сина боја, а на двајца направете бел плетен украс. Или бела јакна и пар невен - плетен џемпер. 1447227670_420-9

сликаМожете да направите сина нокти на неколку  прсти да нацртаат дрвја покриени со снег или убави новогодишни елки на бела позадина. 45436176.cor6hj3njv.W665

106973665_1Геометриски или етнички орнаменти, украс чорбиили sequins.4726660-650-1448624532-божиќна забава-наиларт06

Обемниј-маникир

Новогодишен маникир: слика Снежинки

bdb4461e98a85edb30afe7cc86d7b19c

131213073743_15

manikyur-na-novyiy-god-20141 година

JARzp3RA2lQ

IMG_7085-RT

Bogatyiy-dizayn

122

 

Слични написи

Остави одговор