Дома Психологија Човекот Подароци за 23 февруари

Секоја година на 23 февруари, жените си го поставуваат прашањето: "Што да им дадам на мажите за Денот на бранителот на татковината?" Во нашата статија, ние нудиме неколку начини за решавање на ова прашање. Разгледајте ги опциите за подароци во врска со статусот на маж. Ние ќе понудиме подароци за најблиските, татковците, децата, соучениците. Ние ќе ви помогнеме да направите уникатен подарок со свои раце.

Подарок за 23 февруари на вашата сакана

Ако сакате да дадете драги и потребни присутни, обрнете внимание на електричниот брич, клучните прстени изработени од благородни метали, рачни часовници, златни манжетни, висококвалитетна кутија за цигари, паричник, појас од вистинска кожа.

Ако вашата сакана често е зад воланот на автомобил, наметката за масажа може да биде добар подарок за него, што го ослободува стресот и заморот за време на возењето и ќе го потсети на вас. Котел за автомобил исто така може да биде одлична опција во овој случај.

Повеќето мажи се практични луѓе и сакаат подароци што ќе ви се најдат во домаќинството.

Претставете ја својата втора половина со топла фризе наметка што ќе му донесе утеха на неговото секојдневие.

Сега да погледнеме презентации од повеќе буџетски карактер. Понекогаш, мала промена дадена на време, може да донесе многу пријатни сензации. Во овој случај, обрнете внимание на подароци како пепелник, оригинален будилник, необичен дизајн УСБ-флеш-уред. За возач што вежба, загреано авто стакло и некои други ситници за автомобили ќе бидат добар подарок за овој празник.

Ако се развила топла врска помеѓу вас и вашето момче, можете да подарите подарок маица со индивидуален потпис што ќе одговара на начинот на живот на мажот.

Маскирни маици се многу популарни.

Направи сам подарок за 23 февруари

Како рачно изработен подарок, препорачуваме да обрнете внимание на следната опција.

Минијатурен авион од весници

За работа, земете:

 • игла за плетење 2,5 мм;
 • весник.

јас 1

Прво, исечете 50-55 цевки од весник, со димензии 10 x 29 см.

За елисата, во центарот поврзуваме три цевки

себеси2

На овој начин прикачуваме уште две ленти.

себе 3

Вметнуваме друга лента.

самиот 4

И идниот авион го врзуваме поцврсто на едниот крај.

јас 5

Ние ги отвораме лентите за понатамошна работа.

јас 6

Започнете да ткаете.

себе 7

Завршуваме со ткаење.

себе 8

Ние го правиме килот.

јас 9

самиот 10

Ние исто така правиме стабилизатори.

јас 11

Опашката е подготвена.

себе12

Ние правиме празни места за крилјата.

себе 13

Започнете да ги ткаете крилјата.

себе14

Однесувајте се кон краевите.

себе 15

Направете пропелер.

самиот 16

Сега подгответе ја шасијата и тркалата.

јас 17

Прицврстете ги.

самиот 18

Играчката е подготвена.

јас 1

Како што можете да видите, малку напор и авионот е подготвен. Тато може да стави толку интересна играчка на своето работно место или да ја закачи во автомобилот.

Подароци за 23 февруари на колегите

При изборот на подарок за колегите, обрнете внимание на подароците со воена тема. Стилски колби, воени капи, домашни чевли слични на резервоари или тематско чоколадо ќе бидат добро решение за проблемот.

За канцелариски работници за одмор, можете да презентирате подметнувачи за чаши што се загреваат од USB-портата.

Можете да купите метални очила во кутија за подароци или термос кригла како подарок за вашите колеги.

При избор на подароци, обрнете внимание на летачките будилници кои ќе ви помогнат да се разбудите весело расположение наутро.

Мини сефови или свинче банки можат да ви помогнат да заштедите за одмор или поголеми соништа.

Некои мажи претпочитаат да добиваат алкохол како подарок. Продавниците сега продаваат огромна количина скапи, а не толку пијалоци во прекрасна кутија за подароци.

Куп

Подарок за тато на 23 февруари

Тато е најблискиот човек во животот на детето. Подарок направен од рацете на децата секогаш носи многу радост и среќа. Помогнете му на вашето дете да направи обемна разгледница. Како украс може да се користат ткаенини, врвки, панделки и сл.

Многу девојки знаат да играат производи. Направете топли влечки за вашиот татко, и ако имате доволно трпеливост, можете да ги фрлите во форма на воени тенкови. Алтернативно, изградете мала играчка што можете да ја сместите во вашиот автомобил.

Папучи

Можете да му помогнете на вашето дете да направи држач за молив. Земете кутии, шишиња, шишиња детергенти како основа. Штандот можете да го декорирате со монистра, ткаенина, панделки, зрна и други украсни предмети. Ако човекот е канцелариски работник, тој гордо ќе го постави вашиот подарок на неговата работна површина.

Детето исто така може да прави авиони од хартија или пластелин. Многу занаети се направени од кожа.

Ако одлучите да направите ефтин подарок за вашиот татко, купете кошула, маица, наметка или материјали за бричење. Точно, иако овие сувенири се сметаат за практични, за жал, тие не се оригинални.

Како по правило, претставниците на посилниот пол сакаат лов, риболов, рекреација на отворено. Во овој случај, можете да подарите поладна торба, риболов прачка или стол за риболов како подарок. И термичката долна облека секогаш ќе го загрее човекот во студено време.

Давањето радост на мажот е главната цел при презентирање подарок. Ако вашиот татко нема потреба од ништо, дајте му билет за кино, за екскурзија, лет со балон на воздухот, билет за санаториум, масажер.

Еве уште една опција за буџетски подарок што веројатно ќе генерира многу позитивни емоции за вашиот татко. Соберете неколку исушени риби во форма на букет, завиткајте со хартија и врзете лента. Како бонус, вклучете картичка со песна.

Можете да дадете на 23 февруари не само оригинални и практични подароци, туку и вкусни. Тегла мед, пакување подароци со чај, кафе, рачно изработена торта - сето ова може да биде добар подарок за тато.

Оригинални подароци за 23 февруари

На 23-ти февруари, можете да дадете и кул подароци. Постојат многу продавници кои ќе ви помогнат да изберете сувенир во зависност од возраста, статусот, видот на активност, хоби.

Како опција за оригинален подарок, можете да разгледате неколку опции.

 • Мулти-алатката ќе го воодушеви секој практичен човек. Една алатка вклучува девет предмети, вклучувајќи разни мулти-функционални ножеви, клешти, отворач за шишиња.
 • Оригиналниот отворач за шишиња секогаш ќе ви се најде на фармата.
 • Сетото вино во уникатно пакување ќе биде добар подарок за вистински гурмани. Комплетот вклучува сè што ви треба за мажот лесно да отвори кое било шише.
 • Динамо-фенер и радио "Динамофон" - оригинален подарок за мажи кои претпочитаат активен животен стил. Овој уред работи без батерии и е опремен со сирена за итни случаи.
 • Перницата за потпирач за глава ќе биде добар придружник за патување.
 • Сет за скара во компактен пакет ви овозможува да подготвувате вкусни и вкусни јадења на свеж воздух. Комплетот вклучува сè што ви треба за да работите во природа.

повеќежилен

Детски подарок за 23 февруари

При изборот на подарок за момче, треба да обрнете внимание на возраста. Децата растат многу брзо и затоа нивните интереси се менуваат. Најдобар подарок за момче под 9 години ќе биде играчка. Главната работа тука е да се знаат вкусовите на бебето. Автомобили, шлемови, пиштоли, железничка пруга, комплет за млади господари, фудбалска топка - целиот овој асортиман и многу повеќе ќе го воодушеват детето.

При избор на играчки за мали деца, направете пристрасност кон вашите омилени цртани ликови, ова ќе му донесе двојна радост на вашето дете.

Ако момчето е креативно, дајте му комплет за цртање, вајање, палење итн.

Дајте му на дете малку постаро, до околу 15 години, радио-контролирана играчка. Нивниот асортиман сега е многу широк: автомобили, мотоцикли, авиони, чамци. Како подарок, можете да изберете една од следниве игри: „Монопол“, фудбал, морска битка, билјард.

Различна опрема за скијање по спуст: санки, плочи, кожи од мраз ќе го израдуваат идниот бранител на татковината.

На оваа возраст, покрај забава, детето посетува училиште, разни интересни училишни материјали исто така можат да дејствуваат како добар подарок.

На возраст од 15 години, скоро сите момчиња се fondубители на компјутерската технологија и игрите. Практично прават сè без да го напуштат својот „пријател“. Интересни слушалки, оригинален глушец, гумена тастатура, плетени нараквици за работа на телефон со допир и многу други додатоци за технологијата ќе бидат идеален подарок.

Младите loversубители на музиката можат да бидат претставени со звучници или MP3 плеер.

Подароци за 23 февруари на момчиња во училиште

Често учениците не заработуваат пари, па затоа прават подароци со свои раце. На многу часови има многу повеќе момчиња отколку девојчиња и невозможно е секој да купи добри подароци, па занаетчиството е добар излез во оваа ситуација. Девојките од основно одделение ќе можат да прават убави разгледници цртајќи војници, а наместо лица, лепете фотографии од нивните соученици. Таков смешен подарок ќе ги воодушеви и забавува идните бранители на татковината.

Малку постари соученици можат да ги задоволат своите момчиња со слатка трпеза. Момците ќе ја ценат вкусната торта, колачиња и многу други рачно изработени слатки. Прекрасен банкет може да се осветли со танцување.

Ако сепак одлучите да купите подарок, обрнете внимание на LED светилките на флексибилна лента. Оваа необична работа е многу популарна кај посилниот пол. Вклучете неколку батерии во комплетот за момчињата да можат да го оценат подарокот на самото место.

Како подарок, можете да земете чаша за сувенири. Главната работа тука е да изберете интересна форма, разиграни букви и оригинални цртежи. Само ова може да го интересира момчето, обичните јадења нема да му бидат интересни.

Подароци за 23 февруари преку онлајн продавницата

Ако сè уште не сте одбрале подарок за 23 февруари за вашите мажи, тогаш одете во онлајн продавници. Овде дефинитивно ќе најдете нешто интересно. Широк избор на подароци за најблиски, татковци, соученици, пријатели, колеги нема да ве остави рамнодушни.

Меѓу ефтините подароци, ќе најдете оригинални пенкала, држачи за визит-картички, маици, чаши, колби. Ако имате било какви потешкотии со изборот на подарок, можете да купите подарок сертификат.

Кога купувате сувенири за колегите, обидете се да ги прилагодите нивните преференции.

Во онлајн продавницата секогаш можете да купувате подароци:

 • за весели мажи (чаши за пиво, кул додатоци, игри во пијана состојба);
 • за уредни (производи за нега на чевли, комплети за бричење, свинче);
 • за коцкари (игри на табла, предмети за покер).

Кога одлучувате за подарок за вашите мажи, обидете се да дознаете повеќе за нивниот животен стил, смисла за хумор, интереси. Ова ќе го олесни вашиот избор и ќе помогне да се направи вистински интересен, оригинален и неопходен подарок.

Слични написи
0 412

Остави одговор