Дома Психологија Односи Подароци за Денот на вineубените

Најромантичниот празник во годината е, се разбира, Денот на вineубените. Сите loversубовници се обидуваат да му пријдат на овој ден со сета одговорност за да им ја пренесат на својата сродна душа целата топлина на чувствата што ги доживуваат. Што да дадете за Денот на в Valentубените и како да направите подарок оригинален, прочитајте ја нашата статија.

Како да изберете подарок за Денот на вineубените

Да започнеме со тоа, секој подарок е изненадување, па затоа не треба да биде предвидлив. Да се ​​даде на својата сродна душа неговиот омилен парфем, се разбира, е добро, но дали ова е тоа што го чека? Многумина се навикнати на одредена шема, на пример, на 23 февруари, мажите добиваат пена за бричење, а на 8 март жените добиваат гелови за туширање и букет цвеќе.

Ако сакате да се издвоите од толпата, размислете поинаку. Фрлете ги сите шаблони и прилагодете се на вистинскиот бран романтизам, а нашата статија ќе ви помогне со подарокот. Размислете кои работи можете да ги направите со свои раце, каде што можете да купите рачно изработен подарок за Денот на вineубените, како и идеи за оригинални изненадувања за празникот.

Самостојни подароци за Денот на вineубените

Не е ни чудо што велат дека најдобриот подарок е рачно изработен. Вие ги ставате сите чувства и емоции што примателот последователно ги чувствува. Постои лет на фантазија, што значи дека не сте ограничени на понудите на масовните производители.

Причините зошто те сакам

Оригинална тегла во која се вложуваат сите сетила. Ако сакате да направите подарок навистина духовен, не барајте готови причини на Интернет. Седнете навечер на масата и над шолја топол чај и ставете на хартија 101 причини зошто сакате да го живеете остатокот од вашите денови со вашиот значаен друг. Потоа префрлете го секој предмет на убаво парче хартија, завиткајте го и ставете го во романтично украсена тегла или кутија.

http://yuratepoderega-papermagic.blogspot.ru/

Ако не работи со контејнер за белешки, можете да одите на друг начин и да направите мала книга. Главната работа е дека неговиот дизајн не е помалку романтичен.

книга те сакам

Патот до срцето

Многу оригинален и истовремено симболичен подарок што ќе допре до длабочините на душата. Дајте му на вашата сродна душа клуч за срцето. Тоа симболизира доверба дека allow дозволувате на вашата сакана да биде во длабочините на вашата душа. Пронајдете прекрасен клуч и дизајнирајте го како и да сакате.

0941dc2bba832403b4283cad3b6b8e60

Стари добри купони за желби

И покрај фактот дека купоните се во мода подолго време, тие никогаш не престануваат да бидат оригинални и пожелни. Помислете на специфични желби за вашата сродна душа и пополнете купони. Може да биде сè што сакате, на пример:

  • прегратки од половина час;
  • пешачење за романтична вечер;
  • бакнеж на нос, итн.

Во секое време, едно лице може да го искористи своето право на купон, и вие ќе мора да го почитувате ова.

се направи ÷ íàÿ ðàáîòà, рачно изработени, ßðìàðêà Ìàñòåðîâ, ñåðûé, ïîäàðîê äåâóøêå, ïîäàðîê ïàðíþ, ïîäàðîê ëþáèìîé, ïîäàðîê ëþáèìîìó, ïîäàðîê Ia äåíü ðîæäåíèÿ, ïîäàðîê Ia 14 ôåâðàëÿ, ïîäàðîê Ia 8 ìàðòà, ïîäàðîê Ia 23 ôåâðàëÿ, áóìàãà АЕЈ ñêðàïáóêèíãà, êàðòîí äèçàéíåðñêèé , скоч, часовник, избор, натирики

Најромантичен појадок

Започнете го денот на вубените со најромантичниот појадок досега. Се разбира, за ова ќе мора да станете рано и да работите малку, но што не можете да направите за доброто на вашиот сакан човек.

Прво подгответе drinkубовен пијалок.

2ac9d56ff7967d2d52a596fd2d8b7998_500_0_0

a429ca7dd9ca7cb86eee27056b413f58_500_0_0

b0068ae496958f4373231d0849ebd908_500_0_0

a8a23c2ec2f0e1202fef1e8c19aae668_500_0_0

b67153bf32dbdac9e5d73cdffb62085d_500_0_0

e4a66e346c002def4491938a8467a539_500_0_0

4d81f69fe4064258bace402ee5c9aec9_500_0_0

5a425d2716d9430cf1b9055d0837b6d7_500_0_0

90e9065ca834233138a3d283a7a375f0_500_0_0

После тоа, можете да започнете да го подготвувате јадењето "Валентинова". Може да биде многу различно, главната работа е повеќе loveубов!

jpg262910136

рецепт-на-14-февраjaа

118970_оригинално

Каде да нарачате рачно изработени подароци за Денот на вineубените

Не секој има време да прави подароци со свои раце, но тие навистина сакаат оригиналност. За такви случаи, можете да нарачате рачно изработена стока од луѓе кои се занимаваат само со нив. Постојат многу ресурси каде креативните луѓе ја нудат својата необична работа и земаат наредби за извршување.

Една од најпопуларните страници е „Саем на мајстори“. Можете да купите готов подарок или да го нарачате според вашиот вкус. Испораката се изведува низ цела Русија по пошта.

Слатки подароци може да се купат во слаткарници. По специјална нарачка, тие ќе направат се што сакате, единствено прашање се финансиските можности.

Многу тематски страници се занимаваат со правење сувенири по нарачка. Тие можат да ви подготват подарок или едноставно да гравираат купена ставка. Таквиот подарок ќе трае повеќе од десетина години и ќе ве потсети на топли и пријатни моменти.

Плетени подароци за Денот на вineубените

Овој вид подароци е посоодветен за женската половина од човештвото. Се разбира, не сите девојки знаат да плетат или капчиња, но има време брзо да ја совладаат дури и наједноставната техника и да изградат топол и пријатен подарок.

Размислете за идеи за плетени подароци за Денот на вineубените.

.Убовен штанд

Оваа опција е точна за оние кои досега не зедоа кука. Мало срце како потпора за кригла ќе го потсети вашиот сакан од вас секој пат кога ќе пие чај.

0_73c8d_e8f3df28_orig

Пријатна разгледница

Исто така многу едноставен и оригинален подарок. Оваа симпатична мала работа е создадена за само неколку минути, но тоа ќе биде одличен додаток на главниот подарок.

Безимени

Кригла облека

За поискусни жени со игла, можете да ја понудите оваа опција за подарок во форма на облека за кригла. Покрај естетските квалитети, таквото нешто носи и практична компонента. На пример, дури и истурање топол чај во кригла, едно лице нема да ги изгори рацете држејќи се за него.

IMG_7993

Белезници за loversубовници

Во февруари мразови, кога нема можност да се држите за рака како во лето, белезниците "loversубовници" ќе ви бидат од голема помош. Едно метило за секој и еден за двајца. Во такви белезници може да се чувствувате едни со други дури и во најтешките мразови.

280967354fc5e34

Големо срце

Пософистициран подарок, но убав и функционален. Украсете која било соба, поточно софа или кревет.

d0b1d0bed0bb27

Па, ако сте упорна личност, можете да создадете цела низа плетени додатоци со свои раце. Се разбира, не можете да спиете на нив, сепак, бидејќи декорацијата на креветот е најдобрата опција.

dekorativnaya-podushka-serdtse-Adrienne-grande-blumarine-italiya

И покрај фактот дека плетењето се смета за чисто женски прерогатив, мажите исто така можат да ја задоволат својата сакана со такви пријатни ситници. За да го направите ова, можете да се свртите кон оние кои знаат да плетат брзо и ефикасно. Да се ​​најде такви луѓе не е толку тешко.

Womenените кои плетат по нарачка ги отвораат своите страници на социјалните мрежи, работат на страницата „Саем на мајстори“ и други тематски ресурси. Цената на таквата работа не е ефтина, бидејќи ова е макотрпна работа, но практичноста на таков подарок е на највисоко ниво и ќе му служи на вашата сродна душа многу долго.

Оригинални подароци за Денот на вineубените

Сега да ги разгледаме подароците што не се во обем според нивната оригиналност. Откако претстави една од следниве ставки, можете да бидете сигурни дека домаќинот ќе биде пријатно изненаден.

Огромна вalentубена

Мирисна и многу невообичаена дарба во форма на големо срце ќе биде особено важна ако вашата сродна душа сака кафе. Срцето е направено од зрна кафе, поради што изгледа многу невообичаено и апетитивно. За него е дадена разгледница, во која можете да потсетите на вашите топли чувства.

Можете да направите таков подарок со свои раце, поврзувајќи малку фантазија, или можете да го купите. Цената на таквата презентација се движи од 500 до 1000 рубли, во зависност од големината.

0_7b505_4adc43b3_orig

Алтернатива на срцето за кафе се монистра. Истиот подарок, но во малку поинаква верзија.

0_7b507_39c3320e_orig

Романтичен часовник

За loversубителите на практични подароци, погоден е wallиден часовник кој прикажува за inубен пар. Точно, цената на таков подарок не е од буџетот - 3.500-5.000 рубли.

0_7b463_bfd049a4_orig

Еве еден сличен часовник, но со желба и неколку в inубени мачки.

0_9dacd_ef225ce9_orig

Заедничка рамка за фотографии

Буџет и многу топол подарок што можете да го направите со свои раце. Таквата рамка за фотографии од школка е многу погодна да ја носите со вас, ако често се разделувате со вашата сакана или едноставно можете убаво да ја ставите на масата.

26

Срце од плута

Многу оригинален пристап кон користење капачиња од шишиња. Да биде полесно како гранатирање круши, но неволно се поставува прашањето: каде може да добиете толкав број сообраќајни метежи за кратко време? Но, ако успеете да ги пронајдете, можете безбедно да се фатите за работа. Подарокот можете да го диверзифицирате со натписите направени на секој „трупец“, но ова дело не е за слабо срце.

dsv

Алтернативен букет

Букети цвеќе се вообичаени. Покрај тоа, обичните природни цвеќиња бледнеат многу брзо и, соодветно, сите забораваат на нив. Можете да презентирате цвеќе на малку поинаков начин. Тие ќе бидат живи и истовремено ќе стојат на маса повеќе од една година, доколку им обезбедите соодветна грижа. Цвеќарниците научија да ги зачуваат цвеќињата во нивната оригинална форма долго време, едноставно исполнувајќи ги со глицерин. Во суштина, можете да гледате мастер клас и да се обидете сами да направите подарок.

440685_640

Обликот на контејнерот може да биде многу различен, и колку повеќе невообичаено можете да најдете, толку поромантично ќе изгледа сегашноста. Истото може да се каже и за избрани бои.

e617533bfbe1aae29bb5a7c6ad97217b

Романтични подароци за вашата сакана на Денот на вineубените

Посебно внимание треба да се посвети на подароците за мажи за Денот на вineубените. Тука треба да бидете исклучително внимателни. Мажите не се многу fondубители на романтичните празници, затоа подарокот треба да биде помажествен. Значи, што можете да и дадете на вашата сакана за Денот на вineубените.

Прво на сите, подарокот треба да биде практичен. Започнете со хобијата на вашето момче / сопруг. На пример, ако тој поминува многу време на компјутер, можете да дадете нешто поврзано со него. Може да биде удобно глувче, подлога, итн. Главната работа е да не претерувајте со срца. Таквиот подарок може да биде романтично спакуван, но самиот предмет треба да биде дизајниран, како што велат, за секојдневниот живот.

Ако знаете да плетете, можете да му направите убав џемпер. Точно, пред да продолжите со спроведувањето, не заборавајте да разјасните точно како тој се однесува на таквата облека, направете го тоа многу внимателно за да не претпостави ништо. Или гледај го. Тогаш подарокот ќе биде многу корисен и навистина посакуван.

Не е вообичаено мажите да даваат цвеќиња, но многу од нив многу сакаат месо. Пристапете кон оригиналниот избор на букет, изградете го сами, на пример, од колбас. Ако ништо не работи со второто, тогаш подарете му на својата сакана убаво украсена корпа, но, повторно, со содржина на месо.

Ако добро ја познавате вашата сродна душа, тогаш сте свесни за неговите желби. Секоја личност има лошо што сака, но во исто време не може да си купи за себе. Подарокот е одличен изговор за да му го дадете сонот на една личност. Ако се сомневате во вашето мислење, можете ненамерно да ја дознаете неговата желба и, како вистинска волшебничка, да ја исполните.

Секој, дури и најтривијалниот подарок може да стане оригинален ако е правилно претставен. Запомнете, каков и да е вашиот подарок, главната работа е што е од дното на вашето срце!

Слични написи
0 412

Остави одговор