Дома Релаксација Божиќни венци

Нова година доаѓа, што значи дека е време да размислиме за подароци за најблиските, за тоа каде и со кого да поминеме нова годинаноќ, како и како да го украсите вашиот дом и убава новогодишна елка. Се разбира, сите декоративни елементи може да се купат во која било продавница, но поинтересно е да бидете креативни и сами да направите украси за вашиот дом и елката. И, ако имате мали деца, тогаш тие можат да бидат вклучени во изработка на украсни украси, тоа ќе биде забавно, возбудливо и интересно за секое дете.

Занает со дете: хартиена венец girlyandochki-3.jpg.pagespeed.ce.8fTHZgEOSj

Најлесната опција е да направите убави венци од хартија. Можете да користите картон, хартија во боја и фолија, обична бела боја и други опции. Најпозната хартиена венец е ланецот венец. Itе ви треба хартија за тоа, може да биде обична или повеќебојна, ножици и ПВА лепак. Мали ленти се исечени од хартија, првата е преклопена во прстен и залепена заедно со лепак. Следната лента хартија се турка во првиот прстен и се лепи на ист начин. Резултатот е долг ланец од хартија.

Друга, поедноставна опција е да исечете обоени ленти од хартија и лепак, да шиете или едноставно да ставите јаже или густа нишка. ny_315

Следната опција за украсна венец е отсекување на фигури што ќе бидат прикачени на јажето. Може да биде со различна големина снегулкиод различни нијанси и големини, мали мажи, снежни луѓе, елен, глувци, срца, цвеќиња, starsвезди, пингвини, новогодишни елки и многу повеќе, за што има доволно имагинација. Снежни луѓе и пингвини можат да бидат обоени или исечени и залепени со обоени шалови или капи. Венци во форма на златни или сребрени фигури, на пример, starsвезди или новогодишни елки, ќе изгледаат многу убаво и оригинално. Можете да најдете таква хартија или да ги покриете фигурите со специјален лак или сјајна боја. Божиќен венец од снегулки Bymaznue_girliandu_05

Можете исто така да направите фенери од хартија, да ги нанижите на низа и венецот е подготвен. Опцијата е посложена - ви требаат мали кутии, можете да користите кутии со кибрит, конец со конец, или тенка лента за пакување, ножици, лепак и хартија во боја, или пакување со новогодишна тема. Исечете правоаголници од хартија за да можете да завиткате кутии со нив. Завиткајте ја секоја кутија со хартија, лепејќи ја заедно. Врзете лента за пакување на врвот на начин на подарок. Getе добиете многу мали подароци, тие можат да бидат залепени или нанижани на густа нишка и закачени на wallидот или елката. e7c363338adc3bdb0012445522c7193c_il_570xn.575929308_m3uy 5233510-glittersnowflakegarlandchristbanbanner-diygarlandsfor2014party-f80180-650-e7dab718a5-1484635499 girlyanda-svoimi-rukami-01 il_570xN.524849650_a6y4

Направи сам Божиќни венци fa9ed7c13a815c49fc93767359100ee0-570x500

Всушност, венци може да се направат од скоро било што, дури и од оние што се наоѓаат во вашиот дом. Овие можат да бидат мали меки играчки, копчиња, божиќни или борови шишарки, црн дроб, пуканки, мали новогодишни украси, фотографии, слики од сјајни списанија, пом-пом, монистра, дури и кора од портокал. Главната работа е да покажете малку имагинација и да работите со вашите раце.

Ако имате машина за шиење и парчиња филц или руно, тогаш можете да шиете мали фигури на мажи, новогодишни елки, снежни луѓе. Зашијте ги заедно, или закачете ги на јаже или лента, и ќе добиете оригинална венци. За поголема оригиналност, можете да ги закачите фигурините на јажето користејќи мали штипки за облека. Yrирлианда3 слатка_грландска1

Ако имате минијатурни божиќни топки за играчки, тогаш тие можат да се нанижат на убава лента или јаже и да се закачат на wallидот, или можете да украсите мала елка со ваква венци. Самостојни идеи-за-венци-елки-27

Венецот може да се направи со употреба кора од портокал, стапчиња цимет, шишарки, мали божиќни топчиња и панделки. Getе добиете не само убава и невообичаена декорација за вашиот дом, но и понатаму ќе биде испуштаат лесна зачинета арома од агруми.db8c7b378fad94f3f2d0a67ba1a4ca31

Ако во вашата куќа лежат многу шишарки од бор и смрека, тогаш можете безбедно да направите венец од нив. Сите или половина од пупките можат да бидат покриени со бела боја за да симулираат снег, или можат да бидат обложени со сребрена боја. Можете да помислите на истиот декор за пердув венец. Ако пердувите се бели, тогаш златната боја е идеална за обложување. Божиќни венци-направи-сам-фото_6 girlyanda089

Венец може да се направи од колаче за джинджифилово, тоа ќе го украси вашиот дом. За да го направите ова, подгответе колачиња со джинджифилово според кој било рецепт. Beе биде подобро ако го направите кадрава - новогодишни елки, мали мажи, елени, куќи. Понатаму, можни се две опции, првата е да се направи дупка на врвот на секој црн дроб и да се направи лента, правејќи да изгледа како украс на новогодишна елка, а потоа останува само да го нанижа на конец. Втората опција е да се направат неколку дупки во средината на колачето, да помине убава долга лента низ нив, со што ќе се закачи секое колаче на исто растојание. 1

Слични написи

Остави одговор