Дома Релаксација Празници Како да направите букет играчки со свои раце

Што девојките најмногу сакаат да добиваат на подарок? Се разбира, ова се цвеќиња. И тие сигурно ќе бидат воодушевени од букет играчки или слатки. Секој ќе биде задоволен со таков букет: возрасни, деца, овие букети се идеални погоден за невестата и младоженецот, сестра, брат, мајка, вработена.

Како да изберете материјал за букет играчки originalnyj-podarok-buket-iz-myagkix-igrushek_5

Најважно во ваквите букети се играчките, бидејќи тие се целата поента. Подобро е да се подигнат мали плишани животни, ќе биде поудобно да се направи букет со нив. Идеални се кадифените синџири на клучеви што висат на торби или клучеви. Можете да ги соберете истите животни, на пример, мечки или да бирате неколку различни.

Треба да ги прицврстите играчките со тенка жица, или дрвени или пластични стапчиња. Најчесто, тие се вметнуваат во парче стиропор или специјална пена што се користи во цвеќарниците. Дефинитивно ќе ви треба лепак, подобро е да го изберете најскапиот и најквалитетниот за да нема хемиски мирис. За завиткување, ќе ви треба хартија за завиткување, што се користи во цвеќарниците за пакување цветна композиција. Може да биде фолија хартија, брановидна хартија или пакување што изгледа како фина мрежа.

Не заборавајте за лакот, најдобро е да го направите од сатенска лента, бидејќи лентата од хартија може да се збрчка, моделот ќе се истроши и букетот нема да изгледа многу добро. Во прилог на играчки, можете да користите дополнителни украси: вештачки птици, пеперутки, пердуви, rhinestones, монистра, искри, лакови, ткаенини цвеќиња. Главното правило е дека треба да има минимална количина на овие додатоци за да не ги засенуваат главните играчки.

Букети слатки и играчки подрок-девушке-своими-руками-10-е1442865971969

Ретко кога девојка или жена не сака слатки. Затоа, букет играчки може лесно да се надополни со неколку слатки, земајќи ги предвид вкусовите на лицето на кое е наменет букетот. Овие можат да бидат Рафаело, Фереро Рош и други. Ако букетот е направен за дете, тогаш идеална опција би биле Киндер изненадувања, кои децата ги сакаат толку многу за вкусот и играчката што ја ставаат внатре. Можете едноставно да ги закачите бонбоните на стап и да ги додадете во идниот букет, бидејќи можете убаво да ги декорирате. На пример, тркалезни бонбони може да се завиткаат во хартија, а од тоа, пак, да направат убава розетаили друг цвет. Kinders ќе мора да трескаат уште малку, но исто така ќе изгледаат прекрасно. a581ca661de60551a46802a90bcy - tsvety-floristika-buket-iz-Igrushek-Kinderov

Чекор по чекор букет играчки Красиво2

Подгответе ги сите потребни материјали: играчки, амбалажи, лепак, ножици, парче стиропор, декор, сатенска лента, нога за букет (ова може да биде парче тенка пластична цевка или навлака од сјајно списание). Големината на букетот ја избирате сами, сето тоа зависи од бројот на плишани животни. Се верува дека за девојчињатреба да изберете розова основа, а за момчињата - сина, но генерално може да земете пакување и играчки од која било сенка. Можете да користите корпи за цвеќе за правење букети. 6733

  1. Исечете круг од полистирен, не треба да биде многу голем во дијаметар, главната работа е сите играчки да се вклопат на неа.
  2. Не мора да го допирате горниот дел од пената, но треба малку да ги исечете рабовите од долниот дел за да добиете конусна форма.
  3. Вметнете ја ногата во дното на пената, претходно премачкана со лепак.
  4. Сега можете да отидете во кадифените приврзоци за клучеви. Тие треба да бидат избрани врз основа на кого ќе го правите букетот. За букет на невестата, пар мечки облечени како невеста и младоженец се идеални. Ако букетот е наменет за возрасен, тогаш играчките можат безбедно да се садат на лепак. Ако за дете, тогаш постои можност детето да го искористи целиот букет и да си игра со кадифен животни. Затоа, подобро е да се зацврсти со жица, или со панделки... Во овој случај, играчката мора да биде врзана со лента на стап, правејќи прекрасен лак. Можете едноставно да ја ставите играчката на жицата со виткање на врвот за да не лета приврзокот за клучеви. Можете исто така да ја свиткате жицата околу телото на животното.
  5. Играчките можете да ги распоредите на стиропор по кој и да сакате редослед. Wireицата се држи во пената, и ако користите лепак, играчките само седат со неа на парчето пена.
  6. Сега е ред на пакувањето. Прво треба да ја лепите хартијата на стеблото и основата на букетот. После тоа, направете здолниште за ногата од друго парче хартија за завиткување.
  7. Врзете прекрасен сатенски лак помеѓу основата и ногата, а букетот може да се надополни со монистра, rhinestones, пеперутки или птици. За „вкусност“, можете да додадете слатки или чоколадни јајца.

Букети играчки: фотографии

prod_53d00a43bbc17 kak-sdelat-buket-iz-myagkih-igrushek img-3482-1 f7321621067-сувенири-подорки-букет-из-мијагој-игрушке bukety-myagkix-igrushek-svoimi-rukami-17
букети-из-мијаких-игрушек-3
buket_iz_igrushek_svoimi_rukami.jpg.crop_display Б062-11 a32791.h1w3mz.1jiw.jg.ge 0d5e6489008bd90ca38d8261b8cb59aa2 1755d159f98f43bddd9ade24992j - tsvety-floristika-buket-iz-konfet-s-igrushkami

Слични написи
0 412

Остави одговор