Дома Семејство и дом Рецепти Месо под крзнено палто: мастер класа со чекор по чекор фотографии

Имаат многумина домаќинки понекогаш завршува фантазија, и тие се не знај, што такви вкусен, но необично готви неговиот семејство, или на коенекогаш празник. До ова е Беше не секој ден чинија, но во оној исто момент, па тоа тоа Беше не високо комплицирано и не окупирана многу време. ИН овагосподар класа презентирани рецепт месо под крзнено палто.

како готви месо под крзнено палто

На ова рецепт неопходни минимум  производи. Време на готвење ти трошат од јачина 1520 минути, после што веќе ова е задача печки. Такви чинија одговара  како што за едноставна дома вечери, Значи и за жешко јадења на празнична табела. Месо може земи апсолутно било кој, ова е  твојот преференции, слоеви изложи исто така не фундаментално во кое низи. СЗОтогаш започнува од месо, СЗОтогаш од Лука. Месо од компири ќе испадне високо сочни и вкусенftok2lh3vScшто неопходни:

 • парче свинско месо, или друг месо, или Пилешко;
 • мали светилка;
 • Куп буковка, или 150 р шампињони;
 • домат, или некои домат цреша;
 • зеленчук путер;
 • зачин, сол, црн пипер;
 • 56 среден компир;
 • 120 р сирење цврсти сорти;
 • мали тегла Кисела павлака, може замени мајонез.

како готви:

 1. Формата, или тава за пржење маснотии сончоглед нафта.
 2. Свинско месо Исплакнете, Соблечи дебели, парче мали на парчиња, откако се поставени во форма. Сол и Зачинете.mFS5fxAajsY
 3. Фино исецка кромид, изложи завршена месо.TAKBhkne3bo
 4. Следно Слој ке оди фино сецкани печурки. Сите Слој мора да Малку сол.VWbwZ2A7m2M
 5. Компири парче слаб на парчиња, изложи на печурки. Сол, може додаде зачин за компири.3XBYDlJaQPw
 6. Домат парче кругови, или семиринг. Ако цреша, тогаш едноставно сече на половина. Легнете на компири.iZ2XZAoFkc0
 7. Сирење решетки на убов ренде, да се попрска на компири и домат.Rih_7DXwhJ4
 8. Подмачкајте Кисела павлака.oECTHN_UUck
 9. Ветер шкаф однапред Загреј се порано 180190 степени.
 10. Печете за 90 минути порано златна кора на сирење и Кисела павлака.j_5zbm1zDB0

Послужете жешко.
Кога желба може додаде Слој фино сецкани моркови, брокулаили што сакаш, но од погоре да се попрска свежо зелена боја, до пример, копар.

како готви месо под крзнено палто: Видео

Подолу е вашиот внимание  презентирани некои видео записи, во кои ти можеш ли чекор по чекор види, како што уште може готви месо под крзнено палто.

Слични написи

Остави одговор