Семејство и дом

0 368

Првите пешаци беа стол со четири тркала. Иако не изгледаа многу привлечно, тие сепак одлично се претставија со своите главни функции ...

Еден од најпопуларните ориентални зачини е циметот. Најчесто се додава во печива, но неодамна стана популарен ...

Кавкаскиот сос наречен „адџика“ во кујната на нашата земја претрпе некои промени. Сепак, тие не ги допреа основните компоненти. Зачував адџика и мојата ...

Највкусната и неверојатно здрава боровинка расте кај нас во тундра и во шума со умерена клима. Оваа Бери е конзервирана, сушена, направена ...

Потребно е многу напор да се направи собата пријатна и убава. Ова исто така важи и за расадник. Посебен шарм на просторијата може да и даде рачно изработена ...

Многу луѓе се навикнати да веруваат дека сливите може да се користат за готвење исклучително слатки јадења, десерти, конзерви или компот. Всушност, ова овошје е сосема соодветно ...

Скоро секој вид на габа е погоден за супа од печурки. Супа со свежо набрани печурки е идеална како прво јадење во лето, но и во зима ...

Вкусен заживувачки пијалок наречен квас е особено корисен за давање сила и полнење на телото со потребните витамини и микроелементи. Со помош на квас можете да ...

Во денешно време, миленичето може да биде не само куче или мачка. Многу loversубители на животни имаат брановидни папагали. Но, да ...

Ако се придржувате до принципите на здрава исхрана, тогаш веројатно знаете дека има многу малку хранливи материи сочувани во индустриските производи, а повеќето од ...